Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

ne može transkribcija tako, švester, a pride, išao sam u francusko obdanište, pa onda francuski od prvog osnovne sve do kraja svršetka VIII stepena (užas, a i puvam se!)

Link to comment
al onaj rumunija-'60ih "tržni centar" u kome se dolar/vrtoglavica nalazi, full-blown distopija
taj fazon.dve slike odande, a pravicu jos, ovo sam samo sondirao teren maloold_sign_by_gauranga-d72g2p1.jpgateks_m_by_gauranga-d72g2je.jpg Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
e stvarno fensi, ne moz tako da upadnes na topik ko revolveras a da se prethodno ne izjasnis o doris.
aj dobro. doris me ne zanima, al lepo sam vaspitan pa aj da se izjasnim o temi. siguran sam da bih zauzeo 'konzervativnu poziciju'. morao bih da radim na argumentaciji, ne bi to bilo 'al ona ne zna da peva', al nesto sasvim blizu, sigurno antidemokratski.uvek, ali uvek, dakle, principijelno protiv branitelja demokratije umetnosti, estetickih fukujamaovaca i sociologa.jer svi znamo cije su to sluge!btw, badju il kako se vec zove je veliki prijatelj mog oca, simpatican gospodin al mislim da ne zna engleski.
Link to comment
Није то из деведесетих, старије је. Проблем рокенрола, код нас, је што је неговао ту врсту елитизма, што је наваљивао са јако озбиљном музиком (коју ја, да се разумемо, волим да слушам, треба и то) а пропустио да освоји онај други део простора, са музиком за сваку прилику, музиком за зајебанцију. Што народњаци нису пропустили - они имају музику за сваку прилику. Може та музика да буде не знам какво срање, али кад се прави оваква или онаква журка, зна се шта ће да се свира. Можда сам због тога био међу у вр главе десетак намћора који су преседели целе журке не мрднувши (а било је, да видимо, две свадбе, 1 дечији рођендан, 1 рођење) јер у свих тих 20 сати музике није наишло ништа што би ме померило с места, ал' остали су што уживали (рачунам на неких цирка 15%) што били придрузи у весељу (којима је свеједно шта се свира, само нек је весело).Пребројати за последњих 40 година колико је рокера стигло на народњачке топ листе. Знам за два случаја, "Трла баба лан" (и не заборавити колико Корни групу и дан данас пљују због те комерцијалне шине у колосеку) и нешто од Брегиног раног чобанског рока. Можда је било нешто и после тога, ал' не верујем да је двоцифрено.
Slažem se, to je i starije od 90ih i datira još od kulturne politike bivše Jugoslavije.
rnr, barem onaj kakav treba da bude, pokazuje kurac evropi, poput mise tumbasa. ne zato sto voli putina, rusiju i zlocine, vec jer je u osnovi buntovnicki, nezreo, (auto)destruktivan i ne zanimaju ga psihodramska suocavanja sa prosloscu. zapravo, velika je svinjarija uterivati ga u gss/sdu/early ldp kolosek. to je instrumentalizacija i zloupotreba muzike. trebalo bi tuci motkom sa zakucanim ekserom one koji to propagiraju.
Imam sličan doživljaj rokenrola, ali je i pojam buntovništva dosta zamagljen i nema ga bez makar malo promišljanja, jer kako nema neke dominantno vladajuće struje svi misle da su buntovni. Proevropska struja veruje da je buntovna u odnosu na "vladajući nacionalizam", kič, pink, splavove i slične gluposti, a ovi koji su i tebi i meni bliži po razmišljanju su buntovni jer pokazuju kurac evropi, tehnokratiji, i "vladajućem liberalizmu". Rekao bih da druga pozicija bolje korespondira sa stvarnošću i suštinom rokenrola.
Iskreno, stojim nem pred ovim Traktorovim postom.Zaista se pitam da li dva različita čoveka koriste taj nalog.Ili to ili ja nisam svestan koliko pojma nemam šta se dešava u Beogradu ovih dana.
+100hteo sam odma to napisati, ali sam pomislio da postoji neka doza sarkazma u postu, il cegavec, pa da ne ispadnem seljo.
Pojasnite malo, koji post, zbog čega?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...