Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

pa naravno da ne postoje u izvornom obliku. mutirali su u novu srpsku scenu, bigz scenu and whatnot. a u izvornom obliku nowadays imas pokret koji naziva ulice po Milanu Mladenovicu. takodje imas klubove poput Podmornice, Zice i Dolara koji su izgradili reputaciju - a bogami i idalje se primarno legitimisu - kao rokenrol tvrdjave (od prva dva nam i potice cuveni urbanoidski poklic "noz, zica, podmornica"). mislim, nemojmo se zavaravati - to je i dalje najdominantniji alternativisticki diskurs - pogotovo van Beograda.
Dolar opet radi?
Link to comment

Iskreno, stojim nem pred ovim Traktorovim postom. Zaista se pitam da li dva različita čoveka koriste taj nalog.Ili to ili ja nisam svestan koliko pojma nemam šta se dešava u Beogradu ovih dana.

Link to comment
Taj uski narativ je ostavština 90ih koja i dalje koči kreativnost i dovodi do toga da rokenrol kako ga ti ljudi shvataju treba da ima nekakvu moralizatorsko-mesijansku ulogu koja će da dovede do "normalnog života", "evrope" i ukine kič, šund i primitivnost. Iskustvo mi govori da se iza te plitke poezije, kao iza toliko drugih stvari, krije obično nezadovoljstvo samim sobom i neostvarenim ambicijama, karijerizam, često uz glupost i nepromišljanje. Ništa tu Saša Popović nije skrivio
rnr, barem onaj kakav treba da bude, pokazuje kurac evropi, poput mise tumbasa. ne zato sto voli putina, rusiju i zlocine, vec jer je u osnovi buntovnicki, nezreo, (auto)destruktivan i ne zanimaju ga psihodramska suocavanja sa prosloscu. zapravo, velika je svinjarija uterivati ga u gss/sdu/early ldp kolosek. to je instrumentalizacija i zloupotreba muzike. trebalo bi tuci motkom sa zakucanim ekserom one koji to propagiraju.
Link to comment

E, a ko ti je kod nas primer za tako nešto? Ja vidim samo ove o kojima piše Darkec, sa jedne, i Boru Čorbu i Hadži Nikolu sa druge strane.Gde su ti tvoji buntovnici bez (patriotskog) razloga?

Link to comment

Ma samo kao tip, nije on bitan pojedinačno. A Darkec nije govorio o metafizičkoj suštini reokenrola, nego o domaćim subkulturnim tipovima. Dakle kad kažeš, pravi rnr je protiv EU, ali ne iz nacionalističkih razloga, ja te pitam - kam ga taj pravi rnr? Sve što ja vidim su ovi o kojima priča Darkec, i s druge strane buntonvici sa nacionalističkim razlogom, Čorba, Škabo, Hadži Nikola, itd.

Edited by Syme
Link to comment
Miraleme, samo na ovom topiku si dao barem deset različitih načina za nanošenje bola drugim ljudima.
to za pocetak.
Ma samo kao tip, nije on bitan pojedinačno. A Darkec nije govorio o metafizičkoj suštini reokenrola, nego o domaćim subkulturnim tipovima. Dakle kad kažeš, pravi rnr je protiv EU, ali ne iz nacionalističkih razloga, ja te pitam - kam ga taj pravi rnr? Sve što ja vidim su ovi o kojima priča Darkec, i s druge strane buntonvici sa nacionalističkim razlogom, Čorba, Škabo, Hadži Nikola, itd.
ako su svi kreteni, to ne znaci da 1 kreten mora da bude u pravu. i kad kazem da je rnr protiv evrope, tu smatram da je protiv vecinski (a moze i manjinski) proklamovanog politickog cilja. to mu je ispod (infantilnog) nivoa.eto, bad copy npr. ili repetitor, stajaznam.
Link to comment
nije tacno. barem za deleza. epikurejce i lukrecija nek brani neko drugo. ne znam kog si deleza citao, mozda onog badjuovog, ali delez kojeg sam ja citao kad je pop muzika u pitanju stoji na tvrdoj modernistickoj poziciji: nezainteresovanost, mozda cak i prezir. svidja mu se, doduse, edit pjaf, ali se odmah pita sta je tu novo. pa i kad prica o filmu, on ne ceni altmana i skorsezea jer su reditelji krize filmskog jezika i klisea, a ne stvaraoci novog, reaktivni su za delezov ukus.cesto se zaboravlja da je delez filozof novog i dogadjaja
nigde nisam rekao da je doris po-mo, a uveliko se pisalo i o ne(primarno)kapitalistickoj prirodi njenog popa koji naizgled nehotice spaja pevanje meredith monk sa melodijama iz tetrisa >delhaize.gifdoduse nije docekao ni homogenic tako da pusti ti te zvanicne gadljive price :s_a:doris jeste vecim delom DOGADJAJ (Badi-juuu i to onaj - "unlimited becoming becomes the event itself" ) manje no spektakl - pogledaj o cemu se sve pisalo ovde, deluje kao da je otvorena tema o situacionistima a ne maloj nemocnoj doris(i sama je toga svesna, i ponosno klice a za njom bi ponovio, iako nije sklon tome, i delez, "Mene objasniti je nemoguce, jer sam van svih klisea" )verujem da bi se i dotrajalo-pretrajali snob adorno radovao njenoj deteritorijalizaciji refrena i likovao o pseudo-individualizaciji zgadjene joj hejtbaze ljubitelja x factora /konzervativnih branitelja rokenrola od tog njenog nestandardizovanog (nazovimo ga) NOVOG modernisticko-marksistickog zahvata od pop proizvoda :evil: Edited by palfoot
Link to comment
Iskreno, stojim nem pred ovim Traktorovim postom.Zaista se pitam da li dva različita čoveka koriste taj nalog.Ili to ili ja nisam svestan koliko pojma nemam šta se dešava u Beogradu ovih dana.
+100hteo sam odma to napisati, ali sam pomislio da postoji neka doza sarkazma u postu, il cegavec, pa da ne ispadnem seljo.
Link to comment

badije, nije badiju, na identičan način kao što nije burdiju, već burdijea delez i adorno imaju veze sa ovom pričom u toliko da bi nam se svima žitko iskenjali na vudžugle, te dramatično zalupili vrata (doduše, delez teško, a s obzirom na problem koji je imao s taktilnošću), što je uopšte pričamo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...