Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

da nisu to oni što su obradili somebody that i used to know?@boshkou: šta je falilo indeksu, utorkom oblak u bermudama, sredom pogled iz svemirskog broda, pametnom dosta :P

Link to comment
Ko su ljudi na slici, nemam pojma?
Nebitno, mozda sam zagrabio presiroko.Evo im linka
Nadam se da se ovo retardiran ne odnosi na mene.
jebemmu, to svakako nije moj nacin komunikacije. Em sto si jedan od poslednjih nikova o kojem bih to mogao i da pomislim.Izletelo mi doduse nesto slicno ali samo jednom u dugogodisnjem forumskom stazu, u prenesenom znacenju, na topiku o 3aBepi 11. 09. Edited by CowBoy
Link to comment
da nisu to oni što su obradili somebody that i used to know?@boshkou: šta je falilo indeksu, utorkom oblak u bermudama, sredom pogled iz svemirskog broda, pametnom dosta :P
Oh kako sam nevoleo Indeks. Posrana domaca muzika, vicevi o plavusama, Darko Kocjan.
Link to comment
Pa kaže "Mnogo je lakše, komfornije i bezopasnije pričati o radničkim pravima ili o sindikalnoj borbi (koja, uzgred rečeno, neće ništa promeniti na nivou celog društva), nego se baviti ratnim zločinima."Ovo je već za neku novu srceparajuću temu na Društvu (o novoj levici i njenom sveobuhvatnom napadu na Drugu Srbiju i opozicioni diskurs devedesetih; tačkama susreta, formalnog ili suštinskog, nove levice i desnice... iako je i muzika, rnr vs. turbo folk&dens tu važan sastojak, da ne kažem zaprška...), pa da crknemo. Edited by tazza
Link to comment
Nebitno, mozda sam zagrabio presiroko.Evo im linkajebemmu, to svakako nije moj nacin komunikacije. Em sto si jedan od poslednjih nikova o kojem bih to mogao i da pomislim.Izletelo mi doduse nesto slicno ali samo jednom u dugogodisnjem forumskom stazu, u prenesenom znacenju, na topiku o 3aBepi 11. 09.
Ma, sevale su na ovom topiku svakojake emocije, pa sam sad na oprezu. Inače, bez zajebavanja, simpatična ideja ovakvo sviranje na jednoj gitari, em' ti ne trebaju instrumenti, em mogu da sviraju muzikalni ljudi kojima nije udarila krv na prste od vežbanja gitare.
Link to comment

Hajlajt:

Da su, na primer, različite anarho-sindikalističke i razne levičarke grupe posvetile barem jednu, pa makar i mnogo manju kampanju od one o zakonu o radu, suočavanju sa ratovima devedestih i da su tražile da se država jasnije odredi prema tim događajima, gde bi nam bio kraj.
Levica je kriva što se ne priča o Srebrenici. Kakav kratak spoj u mozgu.
Link to comment

zvezda petokraka taman za lubu veza izmedju panka i hipi -levica-hipstera, a pod preduslovom da je (ne)tacna konstatacija i post-pankeri su pankeri i tacna da je svako vreme imalo svoje hipsterske modifikacije (i kad smo vec kod toga, i no wave i ol skul indastrijal dolaze iz iste priti po-mo price, diletantizovani pali andjeli sa olimpa i soc borci protiv lenjog post strukturalizma - zna se ko su intelektualizirani gadfaderi nojza i mjuzik konkrita i to ni jedan atonalni gitarski kejvmen ni jedan sintetizovani industrijski okultni subverzivac ne moze poreci unatoc dramaticnog stragla da nema koske pomoa u tom telu :hitler: )dakle, vratite se na doris jer je ovo zarazno k'o djavo i bez presedana na nasoj lo-fi elektro pop (ne)scenihttp://www.youtube.com/watch?v=3RpBN8pb-eE&list=UUVHpwTfgt5RrFdQooEIKWugedit: i da - doris je kraljica imaterijalnih hipsterki, jer se oblaci u newyorkeru - ali i to samo u spec. prlikama :P

Edited by palfoot
Link to comment
pa naravno da ne postoje u izvornom obliku. mutirali su u novu srpsku scenu, bigz scenu and whatnot. a u izvornom obliku nowadays imas pokret koji naziva ulice po Milanu Mladenovicu. takodje imas klubove poput Podmornice, Zice i Dolara koji su izgradili reputaciju - a bogami i idalje se primarno legitimisu - kao rokenrol tvrdjave (od prva dva nam i potice cuveni urbanoidski poklic "noz, zica, podmornica"). mislim, nemojmo se zavaravati - to je i dalje najdominantniji alternativisticki diskurs - pogotovo van Beograda.
nego ta jebena identifikacija alter populacije sa palim gradjanstvom u 1990ima je bila rak rana kreativnosti u omladinskoj kulturi. imali smo sve preduslove da imamo najfenomenalniju scenu u svemiru (potpunu izolaciju, raspad drzave, etc), al nismo nista uradili pre svega zbog malogradjanskog uticaja b92-ojke. ima jedan fantastican demo bend iz Subotice (circa 1997/98, Helisa ce znati bolje) koji na najplasticniji moguci nacin docarava ovo: zove se ni manje ni vise nego Razocarani gradjani. sasvim solidna muzika, odlicna poetika, al taj naziv benda... isuse hriste. kao ne bi se svi oni bavili alternativom nego Sloba bio na vlasti pa su morali (inace bi bili office klerkovi, radili po bankama i ziveli taj neki normalan zivot)
Kao deo te BIGZ priče koju si pomenuo, moram da kažem da si potpuno u pravu. Ja sviram, ložim se i volim rokenrol, pank, noise, kako god, (zovimo sve to rokenrol) i odrastao sam u atmosferi gde mi je oduzeta kaseta Ivana Gavrilovića u prvom razredu, pa mi je trebalo dosta vremena da se otresem tog malograđanskog diskursa gde je rokenrol dobro a narodnjaci zlo i prestanem da tako usko gledam na stvari. Neverovatno je koliko je i dalje prisutna ta ogorčenost u rokenrolu, rekao bih po inerciji jer je stvarnost odavno pregazila, ali ljudi i još uvek mrtvi ladni krive narodnjake, grand i pink za sva moguća sranja.Taj uski narativ je ostavština 90ih koja i dalje koči kreativnost i dovodi do toga da rokenrol kako ga ti ljudi shvataju treba da ima nekakvu moralizatorsko-mesijansku ulogu koja će da dovede do "normalnog života", "evrope" i ukine kič, šund i primitivnost. Iskustvo mi govori da se iza te plitke poezije, kao iza toliko drugih stvari, krije obično nezadovoljstvo samim sobom i neostvarenim ambicijama, karijerizam, često uz glupost i nepromišljanje. Ništa tu Saša Popović nije skrivio.Problem je što su ljudi koji tako gledaju na stvari danas skoro u svim kulturnim redakcijama medija, a i tamo gde nisu prisutni, to je vladajući medijski diskurs za rokenrol; pa je jako teško iskočiti iz nametnute pozicije za onog ko ne oseća svetu građansku dužnost normalnog života i tih nekih pravih vrednosti. Mislim da je moguće, (javiću) ali treba vremena da se sva ta sranja stresu sa svog imena. Edited by nemoderisani
Link to comment
Hajlajt:Levica je kriva što se ne priča o Srebrenici. Kakav kratak spoj u mozgu.
Ma to jeste fejl kao i ono što sam ja izvukla, ali na nesreću nije sve tako crno-belo: ovdašnja nova mlada levica često i fura taj neki antifašizam bez antinacionalizma kao odgovor na dugogodišnje zanemarivanje klasnog pitanja i zajedno sa urbanoidima odbacuju i postojanje potrebe da se o ratnim zločinima priča. Hardkor tema. Hajde da poštedimo jadnu Doris toga, neka cveta hiljadu postmodernizama.
Kao deo te BIGZ priče koju si pomenuo, moram da kažem da si potpuno u pravu. Ja sviram, ložim se i volim rokenrol, pank, noise, kako god, (zovimo sve to rokenrol) i odrastao sam u atmosferi gde mi je oduzeta kaseta Ivana Gavrilovića u prvom razredu, pa mi je trebalo dosta vremena da se otresem tog malograđanskog diskursa gde je rokenrol dobro a narodnjaci zlo i prestanem da tako usko gledam na stvari. Neverovatno je koliko je i dalje prisutna ta ogorčenost u rokenrolu, rekao bih po inerciji jer je stvarnost odavno pregazila, ali ljudi i još uvek mrtvi ladni krive narodnjake, grand i pink za sva moguća sranja.Taj uski narativ je ostavština 90ih koja i dalje koči kreativnost i dovodi do toga da rokenrol kako ga ti ljudi shvataju treba da ima nekakvu moralizatorsko-mesijansku ulogu koja će da dovede do "normalnog života", "evrope" i ukine kič, šund i primitivnost. Iskustvo mi govori da se iza te plitke poezije, kao iza toliko drugih stvari, krije obično nezadovoljstvo samim sobom i neostvarenim ambicijama, karijerizam, često uz glupost i nepromišljanje. Ništa tu Saša Popović nije skrivio.Problem je što su ljudi koji tako gledaju na stvari danas skoro u svim kulturnim redakcijama medija, a i tamo gde nisu prisutni, to je vladajući medijski diskurs za rokenrol; pa je jako teško iskočiti iz nametnute pozicije za onog ko ne oseća svetu građansku dužnost normalnog života i tih nekih pravih vrednosti. Mislim da je moguće, (javiću) ali treba vremena da se sva ta sranja stresu sa svog imena. Svakako mislim da je rokenrol u identitetskoj krizi.
+1 - ih da je samo rokenrol u id. krizi... identiteti će nas pojesti.
Link to comment
mislim zamislite samo tu konfuziju u glavama tih nesretnih ljudi: otkrivate pank 1995, lozite se na raspad sistema i anarhiju ko svaki posten omladinac i pritom imate really existing raspad sistema i anarhiju u svom okruzenju, ali b92-jka na kojoj sve to otkrivate svakog dana emituje Sonju Liht i Milenu Dragicevic Sesic, a pritom niste ni svesni da Soros fond finansira Flekinu underground kasetnu ediciju na koju se tripujete. kakvo zlo :lol:
Prvi minut filma i lik kuka kako su mu trazili da proda majcin televizor da bi snimio plocu, a gledao sam slucajno neki intervju pre neki dan gde je Jerry Cantrell pricajuci o pocecima AIC opisao u kakvom se problemima tada nalazio, majka mu je umrla i zavrsio je na ulici kao klosar. Spasao ga je Layne koji mu je dozvolio da spava u prostorijama gde su drzali probe. Nije Srbija Amerika ali tesko da su tvoje lepe zelje mogle biti ostvarene.
Link to comment
Kao deo te BIGZ priče koju si pomenuo, moram da kažem da si potpuno u pravu. Ja sviram, ložim se i volim rokenrol, pank, noise, kako god, (zovimo sve to rokenrol) i odrastao sam u atmosferi gde mi je oduzeta kaseta Ivana Gavrilovića u prvom razredu, pa mi je trebalo dosta vremena da se otresem tog malograđanskog diskursa gde je rokenrol dobro a narodnjaci zlo i prestanem da tako usko gledam na stvari. Neverovatno je koliko je i dalje prisutna ta ogorčenost u rokenrolu, rekao bih po inerciji jer je stvarnost odavno pregazila, ali ljudi i još uvek mrtvi ladni krive narodnjake, grand i pink za sva moguća sranja.
Није то из деведесетих, старије је. Проблем рокенрола, код нас, је што је неговао ту врсту елитизма, што је наваљивао са јако озбиљном музиком (коју ја, да се разумемо, волим да слушам, треба и то) а пропустио да освоји онај други део простора, са музиком за сваку прилику, музиком за зајебанцију. Што народњаци нису пропустили - они имају музику за сваку прилику. Може та музика да буде не знам какво срање, али кад се прави оваква или онаква журка, зна се шта ће да се свира. Можда сам због тога био међу у вр главе десетак намћора који су преседели целе журке не мрднувши (а било је, да видимо, две свадбе, 1 дечији рођендан, 1 рођење) јер у свих тих 20 сати музике није наишло ништа што би ме померило с места, ал' остали су што уживали (рачунам на неких цирка 15%) што били придрузи у весељу (којима је свеједно шта се свира, само нек је весело).Пребројати за последњих 40 година колико је рокера стигло на народњачке топ листе. Знам за два случаја, "Трла баба лан" (и не заборавити колико Корни групу и дан данас пљују због те комерцијалне шине у колосеку) и нешто од Брегиног раног чобанског рока. Можда је било нешто и после тога, ал' не верујем да је двоцифрено.
Link to comment
Delez, Lukrecije i Epikurejci su na strani Doris. I Luidji Rusolo, iako njegova zadovoljstva mogu delovati obrnuto, ali samo kod onih koji su na strani tiranije razuma! Sef Stanice je kao i uvek besan jer mu neka hipsterka nije dala...a ni poza kulturnog marksiste nije doprinela vecoj popularnosti dizel mu teorije.
nije tacno. barem za deleza. epikurejce i lukrecija nek brani neko drugo. ne znam kog si deleza citao, mozda onog badjuovog, ali delez kojeg sam ja citao kad je pop muzika u pitanju stoji na tvrdoj modernistickoj poziciji: nezainteresovanost, mozda cak i prezir. svidja mu se, doduse, edit pjaf, ali se odmah pita sta je tu novo. pa i kad prica o filmu, on ne ceni altmana i skorsezea jer su reditelji krize filmskog jezika i klisea, a ne stvaraoci novog, reaktivni su za delezov ukus.cesto se zaboravlja da je delez filozof novog i dogadjaja. i smejao bi se sledecem postu:
revolucionarnost ? povratna sprega na drustvo ? klasna borba ? to ne postoji, to je sve dekonstruisano. mislim in case you didn't get the memo - veliki narativi pripadaju proslosti, a buducnost je u trimovanju brade i retro kostumiranju; zivimo na post-scarcity planeti u najpravednijem od svih svetova.mislim ne znam o cemu pricas, hipsterstvo ti je pokret vise srednje klase - nema ni izdaleka pretenziju na takve stvari.edit: @ luba
dobrodosli u 2084, stogodisnjica ejtiz rivajvla! :bljuv:sta bi ti filbi reko za ovaj post? :) Edited by fancy claps
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...