Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

zaboga, pa ja nju volim! zato bih i dao da je uspavaju.
:lolol:
kao prvo, tvoja keva je apoteoza.kao drugo, urbanoid 90ih (onaj koji slusa kkn i darkvud dab) je posebna, endemska, sorta. koja uspeva u krugu dvojke. nastao je iz mejnstrima, i identitet gradio na razlikovanju od ljanera. metalce i pankere evropska unija nije nikad preterano zanimala. nije im to posao.
ma nisam mislio da si ti b92 urbanoid nego sam prosto konstatovao - prateci Radagastov zakljucak da ti nije svejedno sto Doris gazi granicu izmedju prave muzike i (retardiranog) zezanja - da imas jednu bitnu zajednicku karakteristiku sa ovima sto se bore za rokenrol, gracke vrednosti i evropsku uniju: nije ti svejedno; dakle muzika u vasem slucaju korespondira sa necim iz realnog sveta docim je to kod hipstera nekakav pozeraj, autisticni elitizam ili najboljem slucaju mindfood.dakle u tom smislu se i ti i urbanoid i metalac i panker date podvesti pod alternativce.
Link to comment
dal smo mi, koji primetimo tu kontradikciju i pozelimo da im razbijemo glavu, krivci?
... ovo i mene zanima na mnogo nivoa, ima tu svega, nije samo hipsterluk u otvorenom ratu sa logikom.Sa druge strane, na svako ukazivanje kontradikcije urbana gomila povice "a sta, vi bi hteli narodnjake i seljobere" etc. Ne bi hteli, sto bi hteli, sta ce mi narodnjaci.
Link to comment
dakle muzika u vasem slucaju korespondira sa necim iz realnog sveta docim je to kod hipstera nekakav pozeraj, autisticni elitizam ili najboljem slucaju mindfood
sto nas dovodi do onoga sto indy sve vreme tvrdi - da ovome nije mesto na muzici
Link to comment
:lolol:ma nisam mislio da si ti b92 urbanoid nego sam prosto konstatovao - prateci Radagastov zakljucak da ti nije svejedno sto Doris gazi granicu izmedju prave muzike i (retardiranog) zezanja - da imas jednu bitnu zajednicku karakteristiku sa ovima sto se bore za rokenrol, gracke vrednosti i evropsku uniju: nije ti svejedno; dakle muzika u vasem slucaju korespondira sa necim iz realnog sveta docim je to kod hipstera nekakav pozeraj, autisticni elitizam ili najboljem slucaju mindfood.dakle u tom smislu se i ti i urbanoid i metalac i panker date podvesti pod alternativce.
ok, ali zar onda hipsteri ne stoje ovde nasuprot svima ostalima? evo i u kafani i na poselu ljudi zele da uzivaju u muzici, a ne da se klibere uz nju i o svemu u real timeu izvestavaju na fejsu?
... ovo i mene zanima na mnogo nivoa, ima tu svega, nije samo hipsterluk u otvorenom ratu sa logikom.Sa druge strane, na svako ukazivanje kontradikcije urbana gomila povice "a sta, vi bi hteli narodnjake i seljobere" etc. Ne bi hteli, sto bi hteli, sta ce mi narodnjaci.
ne kazu to, nego kukaju kako smo netolerantni i ne trpimo da se neko razlikuje. jos gore.nego, jel cuo neko ovde za steampunk? :lol:
Link to comment
sto nas dovodi do onoga sto indy sve vreme tvrdi - da ovome nije mesto na muzici
naravno da nas ne dovodi do toga. dovodi nas samo do toga da postoje fundamentalne razlike u kapiranju muzike izmedju trad. alter populacije i danasnjeg hipstera.
ok, ali zar onda hipsteri ne stoje ovde nasuprot svima ostalima? evo i u kafani i na poselu ljudi zele da uzivaju u muzici, a ne da se klibere uz nju i o svemu u real timeu izvestavaju na fejsu?
na stanu sto svi izvestavaju o svemu na fejsu u real-timeu - hipsteri zaista stoje nasuprot svima ostalima po mnogo cemu.
Link to comment
Otvori profil dziebera Ivana Ivanovica pod @veceivan na tviteru. Nesto je gnojio pre nekoliko dana o Bieberu i otada mu armija malih ludaka preti i on sve retvituje. Pisanje od smeha! Kako su nenormalni klinci.. :lol:
:lolol:WC Ivan!
Link to comment
pa to tradicionalni alternativac - koji je dosegao svoju apoteozu u b92 urbanoidu iz 90-ih - je opterecen ipak nekim realnim stvarima poput borbe za rokernol, te neke prave vrednosti i evropsku uniju.
:ziga: :lolol::wub:
Link to comment
...ovima sto se bore za rokenrol, gracke vrednosti i evropsku uniju...
malo ću sporta radi da pređem na onu strana barikada na ovom topiku...vama (na ovom forumu) je jasno da ti ljudi ne postoje? ili da se mogu izmeriti dvema ciframa?
Link to comment
nego, jel cuo neko ovde za steampunk?
Na dobro ili loše, mapa Arcanum-a mi je okačena na zidu.Al' steampunk je eskapizam, hipsteraj bi hteo here&now and cool, pride.
Link to comment

to je kul, sve dok se ne oblacis ko lik iz arcanuma (na to potrosis koju iljadu evra) i tako setas ulicom.i naravno da postoji velika razlika, spomenuo sam ih jer lice na podvrstu hipstera. onih koji oce da lice (sve individualno) na istrazivace iz 19 veka.

Link to comment
malo ću sporta radi da pređem na onu strana barikada na ovom topiku...vama (na ovom forumu) je jasno da ti ljudi ne postoje? ili da se mogu izmeriti dvema ciframa?
pa naravno da ne postoje u izvornom obliku. mutirali su u novu srpsku scenu, bigz scenu and whatnot. a u izvornom obliku nowadays imas pokret koji naziva ulice po Milanu Mladenovicu. takodje imas klubove poput Podmornice, Zice i Dolara koji su izgradili reputaciju - a bogami i idalje se primarno legitimisu - kao rokenrol tvrdjave (od prva dva nam i potice cuveni urbanoidski poklic "noz, zica, podmornica"). mislim, nemojmo se zavaravati - to je i dalje najdominantniji alternativisticki diskurs - pogotovo van Beograda.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...