Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Grešiš Taco, ovo je novi, napredni nivo hipsteraja. Nematerijalistički, takoreći duhovni. Dovoljno je da jednom takvom metahipsteru priđem i njegova hipenergija počinje da ti oduzima telo i um i tebi postaje postaje potpuno svejedno što na njemu ne prepoznaješ tragove karmina i pocepane najlone išvrljane auto-lakom. Promene su se dogodile pored nas, a da toga nismo ni postali svesni.

Link to comment

Hahaha, ajao, jadni ljudi! Jednom davno sam napisala ciničnu blog pesmu o devojkama sa flickra i posle kad sam saznala da je bilo nekih koje su se osećale povređeno, htela sam da propadnem u zemlju od sramote kakvo sam govno. Naravno, ne kažem da ne tračam i ne komentarišem i bacim po koju etiketu u društvu, ali uvek mi je pomalo neprijatno.Mada, nije lako ne biti hejter kad pred sobom imaš sliku beogradske ekipe okupljene većim delom na estetskim kriterijumima, u tolikoj meri da je teško videti ljudsko drvo od šume pozera. Zato i razumem ovde ljude spočetka koji su došli da brane Doris od hipstera. Ja sam samo upala sa lo-fi ukusom kao mogućom varijablom.@Radagast ono očigledno, što može da vara: brkovi, crveni karmin+teksas jakna, kačket... gledala sam ostatak slika na 24sata i čini mi se da je drugačija ekipa nego u dragstoru.U stvari, sve mi se više čini da su hipsteri u manjini onih koji se sprdaju sa Doris. Možda ovi nematerijalni...

Edited by tazza
Link to comment
Naravno, ne kažem da ne tračam i ne komentarišem i bacim po koju etiketu u društvu, ali uvek mi je pomalo neprijatno.
+1Sve sam manje sigurna šta označava pojam hipstera, sve više razumem ljude kojima se ta etiketa oduvek gadi, i trudim se da je što manje upotrebljavam. Osim u sklopu neke autoironične refleksije haha, ili kad mi se žuri, a upotrebom reči "hipster" mogu da uštedim sebi 5 minuta objašnjavanja.
Link to comment
Hahaha, ajao, jadni ljudi! Jednom davno sam napisala ciničnu blog pesmu o devojkama sa flickra i posle kad sam saznala da je bilo nekih koje su se osećale povređeno, htela sam da propadnem u zemlju od sramote kakvo sam govno. Naravno, ne kažem da ne tračam i ne komentarišem i bacim po koju etiketu u društvu, ali uvek mi je pomalo neprijatno.Mada, nije lako ne biti hejter kad pred sobom imaš sliku beogradske ekipe okupljene većim delom na estetskim kriterijumima, u tolikoj meri da je teško videti ljudsko drvo od šume pozera. Zato i razumem ovde ljude spočetka koji su došli da brane Doris od hipstera. Ja sam samo upala sa lo-fi ukusom kao mogućom varijablom.@Radagast ono očigledno, što može da vara: brkovi, crveni karmin+teksas jakna, kačket... gledala sam ostatak slika na 24sata i čini mi se da je drugačija ekipa nego u dragstoru.
pa ne bih ja to samo na beograd zakucala, pozeraj se vidi gde god da krenes, samo je sad komunikativniji. jebiga, kad sam bila mladi panker, trebalo mi tri meseca da se dokopam neke novine gde cu da procitam sta se slusa i vidim sliku kariranih pantalona koje nosi ari up a sad ojha na net i sve je tu. samo mi je grozna ta njihova moda danas, da se prave na najruznije moguce u svim tim frulicama od sintetike i slafrocima od zenane. jos mi svasta tu smeta, sa idelosko-drustvenih pozicija, ali to je vec zvocanje.i sad prosto ne mogu da verujem da to pisem, ali ako postoje oni koji slusaju tu doris izistinski, onako kako se slusa muzika zaista, kada ti je do nje stalo, a nije samo prolazni zvucni vetar ili zbog momka/devojke koji ti se svidja, onda su mi nekako drazi nego oni koji slusaju pozeraj, pa bila to britni, biber ili grin dej, sta god da danas spada u mejnstrim. evo par nedelja dok peglam gledam us xfactor, i koliko god da su mi svi cetvoro sudija odvratni i radije bih ih na pirincana polja, onaj sajmon i onaj producent sa naocarima umeju i u nekoj doris da prepoznaju neki kvalitet. ova americka blajhana ceca ume da kaze samo definitely yes i recenicu od maksimalno cetiri reci. i stvarno govori njaouou i omg i sve ono sto ja tripujem da niko ne govori, a kamoli da to slusa kod kuce, pa je opet household name za koje i moja keva od 74 godine zna. i zato cu hipsterima koji iskreno odaberu doris na svom ajpodicu lakse oprostiti nego ekipici iz tribeke ili sta je vec danas moderno njihove mixed tape ™ na kojima se smenjuje prolazni zvucni vetar.
Link to comment
U cemu je tacno razlika?
mnogo je komlikovanije od ovoga ali recimo: u naklonosti prema postmodernim sadrzajima. tradicionalna alternativna populacija je neretko potpuno nenaklonjena prema postmodernim sadrzajima, (videti pod: panker), docim je hipster verovatno ponajvise definisan svojom sposobnoscu da prigli iste.
Link to comment
Grešiš Taco, ovo je novi, napredni nivo hipsteraja. Nematerijalistički, takoreći duhovni. Dovoljno je da jednom takvom metahipsteru priđem i njegova hipenergija počinje da ti oduzima telo i um i tebi postaje postaje potpuno svejedno što na njemu ne prepoznaješ tragove karmina i pocepane najlone išvrljane auto-lakom. Promene su se dogodile pored nas, a da toga nismo ni postali svesni.
oces reci, you get contact hip ? Edited by DarkAttraktor
Link to comment
mnogo je komlikovanije od ovoga ali recimo: u naklonosti prema postmodernim sadrzajima. tradicionalna alternativna populacija je neretko potpuno nenaklonjena prema postmodernim sadrzajima, (videti pod: panker), docim je hipster verovatno ponajvise definisan svojom sposobnoscu da prigli iste.
ne znam na koje postmoderne sadrzaje mislis, ali nisam sigurna koliko ti je to tacno, a jos vise, sta danas mozemo da prizovemo kao pank.ako pricamo o osamdesetima, ne bih rekla da su lydia linch ili vivienne dick bile nesklone postmoderni.
Link to comment
pa ne bih ni ja rekao da su bile nesklone postmoderni. zato ljudi i najcesce ne klasifikuju lydiu kao punk vec kao no wave :D
to kad se pojavio allmusic i pitchfork. osamdesetih je to sve bio pank. ali evo ti pomenuta ari up. de ces vise postmoderne nego da se 1982-3 preselis sa decom u dzunglu indonezije.
Link to comment

meni je prva asocijacija na reč "hipster" ovo... čak mislim da je neko ovde kačio....hipster.jpgi u ovu sliku lako uklopim mnoštvo ljudi koje viđam, bez da sudim, nego, te sitnice sa kosturskim glavama, crnim ramom, kariranom košuljom i neurednom bradom sve podvodim pod hipsterstvo.Ali onda čitam nešto kaohttp://www.californiabeat.org/2010/03/20/defining-the-modern-day-san-francisco-hipsterpa gledam malo drugačije, nije mi jasno, kako se taj pokret definiše kod nas i šta ti ljudi u pravom životu, a ne u noćnom, rade sa sobom...

Link to comment
to kad se pojavio allmusic i pitchfork. osamdesetih je to sve bio pank.
..u Dzuboksu :D
ali evo ti pomenuta ari up. de ces vise postmoderne nego da se 1982-3 preselis sa decom u dzunglu indonezije.
ma naravno da ima takvih individualnih primera kolko hoces, al mislim da bi ova distinkcija vazila kad bi izvlacili nekakve generalne subkulturne crte izmedju pank i hipster populacije. pritom do 1983 se vec 5 godina vrtela parola pank je mrtav i iz njegovog gnezda su se dotad izmigoljila raznorazna stvorenja. inace najveca pank postmodernistkinja zna se ko je - vivienne westwood.
Link to comment

a drugi bi rekli malcolm mclaren.ne znam, meni nekako ne ide link izmedju panka i hipsteraja. ili sam previse subjektivna, pa ne vidim u hipsteraju (jasno da ovaj termin koristim bez dubljih konotacija) takvu revolucionarnost koliku sam videla u panku - kao sto, ko svaki umorni starac mislim da je takva vrsta revolucije u bilo cemu danas nemoguca - vec bih ostala samo na teznji da se bude drugaciji, pa sta.danas ce ti neko reci da si hipster ako nosis liroj brkove i citas, recimo, poeziju charlesa simica, a pre 10-15 godina bi bio samo jos jedan neshvaceni ljubitelj americke drugojacijosti :D

Link to comment
onako kako se slusa muzika zaista
Pa to, u stvari, znači - onako kako se sluša muzika kako smo je mi (naše generacije) slušali. Mislim, verovatno da ima i ljudi koji slušaju Doris na svom iPodu, ali mi se više čini da se na taj koncert dolazi kao na određenu vrstu hepeninga, slično kao na one RHPS interaktivne projekcije. Da li se to onda može zvati muzičkim koncertom - ne znam, ali svakako da za nove generacije zauzima tu nišu, kao što se nešto i dalje zove MTV - a ima sve manje veze s muzikom.Ako je već potpuno jasno da recimo obrazovanje mora da se menja, jer se deca u školi ne mogu naterati da sede i čitaju, jer se ljudski mozak menja i reaguje samo na određeni potok informacija, gde je neka asocijativna dubina nešto što u suštini ometa taj proces, ako o tome govore naučnici i profesori, onda valjda možemo da prihvatimo da se i muzika ne sluša onako kako smo je mi nekada slušali. Suviše je muzike, sve je dostupno veoma lako - nema se vremena da se sluša svaki album po petsto puta. Sve se manje više posmatra površno, kroz lajfstajl. Mislim, ne volim što je tako, ali tako je. Tako da ne mogu nekog da optužim što ide da se zabavlja na koncertu izvođača čiju muziku ne sluša kod kuće.Nevezano za ovo, izraz "hipster" prezirem, smatram da je uglavnom uvredljiv i u svojoj suštini duboko konzervativan i da se nikako ne može izjednačavati sa "panker", "hipik", "metalac", itd. Kad se kaže hipster, tu se, gotovo uvek misli na nekog drugog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...