Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Ma već par puta mi se u poslednjih nekoliko dana desilo da napišem malo duži post koji sagovornik otrese u tri reči, jedan, koga inače volim da čitam, pre par dana mi je tako završio na večitoj IL (imam ja i to, mada nije dugačka), pa sam malo osetljiviji.edit: krvavo ćeš platiti to što si me naterao da vidim golog Đorđa Davida.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Čini mi se da je većina nas (nekolicine) htela da kaže vrlo slične stvari. Ovo što je Miralem danas napisao - to je to:A ako je Doris proizvod - onda je proizvod koji se davno otrgao kontroli. (i to ne samo tate Borisa, i majka se pita).Počela je kao talentovano dete talentovanog roditelja i priča bi išla utabanim stazama, ali u nekom trenutku je propušteno da se pošalje na časove pevanja, i da se smanji doživljaj sa pričom kako je bogomdani multitalentovani centar univerzuma. (sličan proizvod - Aleksandra Kovač)
U cemu je razlika izmedju nje i "Zoranne" ili Marijane Matthäus? I njih dve su ubedjene da su bogomdani centar univerzuma pa, i pored sprdanja, ne videh da je neko zahtevao da im se ne pothranjuje ludilo. Edited by Radagast
Link to comment

To je u tvom oku Dabovicu, nisam ja nista kriv. Sto bi rekao Dark, "Djordje je ovde hteo da se pomiri sa svojom karnalnom prirodom" so, neko u ovome uziva a neko empaticniji boga mi pati, mada ne iz onog razloga iz kojeg je Djordje hteo.A ako ocu da budem mrtav ozbiljan, u pravu si, blam jeste u oku posmatraca.

Link to comment
U cemu je razlika izmedju nje i "Zoranne" ili Marijane Matthäus? I njih dve su ubedjene da su bogomdani centar univerzuma pa, i pored sprdanja, ne videh da je neko zahtevao da im se ne pothranjuje ludilo.
Nadam se da se slažemo da ima velike razlike između sprdanja na forumu (u forumska 4 zida), i sprdanja u direktnom kontaktu sa nekim. Ako je tako, sa Zorannah i M.Matthäus se niko nije sprdao, pa nije bilo šta da se komentariše ni "zahteva".Sa Zorannah zaista ima dosta sličnosti. Iskrene su u onome čime se bave, nikog ne napadaju. Naročito Zorannah deluje naivno i nezlobivo, i ima forumaša kojima je na neki način simpatična.Marijana, za razliku, deluje proračunato. Nisu svi egocentrici isti.
Link to comment

Pa kad me lepo pita čovek u čemu je razlika izmedju nje i Zorannah ili M.Matthäus.Samo se ti sprdaj, ali ima sličnosti sa Zorannah.edit: jesi li ti moj lični stalker, koji ti je? nađi nekog drugog.

Edited by Frile
Link to comment
Nadam se da se slažemo da ima velike razlike između sprdanja na forumu (u forumska 4 zida), i sprdanja u direktnom kontaktu sa nekim. Ako je tako, sa Zorannah i M.Matthäus se niko nije sprdao, pa nije bilo šta da se komentariše ni "zahteva".Sa Zorannah zaista ima dosta sličnosti. Iskrene su u onome čime se bave, nikog ne napadaju. Naročito Zorannah deluje naivno i nezlobivo, i ima forumaša kojima je na neki način simpatična.Marijana, za razliku, deluje proračunato. Nisu svi egocentrici isti.
A kako znamo da se sa Marijanom i Zorannom ljudi ne sprdaju? Kako znamo da ljudi kupuju Marijanine knjige zato sto misle da lepo pise, ili posecuju Zorannin blog i postavljaju joj pitanja poput "cime punis usta?" zato sto su ubedjeni da je trendseterka, a ne zbog sprdanja i pothranjivanja ludila?Pa ne znamo, nego pretpostavljamo: njih dve se uklapaju u vec postojeci kalup dama od stila, glupe su i egocentricne na nama poznat, pa samim tim i prihvatljiv nacin, i zato su mozda tresh, ali normalan, legitiman tresh. Iz istog razloga nikome ne pada na pamet da za citaoce knjizevnog opusa Marijane Mättheus kaze da su sociopate koji loze idiota, iako je ona u knjizevnosti, sto se kvaliteta tice, ono sto je Doris u muzici. Posto, medjtutim, nemamo fioku u koju bi stavili Doris, koja je tupava, netalentovana i egocentricna, ali izrazito nesablonski, cini nam se logicno da je "ne sasvim svoja". Ne priznajemo joj pravo da pravo da bude uobrazena i glupa, pa i bizarna, na isti nacin kao ove druge dve: za razliku od njih, ona nije subjekat - roditelji su odgovorni sto je takva i za njenu "umetnost", publika je odgovorna zato sto je "lozi", dok je ona eto luda nesrecnica i vecita zrtva. To je nakaradan pristup.Ja za nju trazim samo ono sto priznajemo Zoranni i Marijani: pravo da se blamira kao normalna osoba, i pravo za nas da se sprdamo sa njom kao sa ostalim damama od stila i KDP umetnicima (sto sve podrazumeva i mogucnost da i nju neko shvata ozbiljno), umesto da je teramo sa svetla dana zbog malogradjansko uskogrudog shvatanja normalnosti.
Link to comment
Posto, medjtutim, nemamo fioku u koju bi stavili Doris, koja je tupava, netalentovana i egocentricna, ali izrazito nesablonski, cini nam se logicno da je "ne sasvim svoja". Ne priznajemo joj pravo da pravo da bude uobrazena i glupa, pa i bizarna, na isti nacin kao ove druge dve: za razliku od njih, ona nije subjekat - roditelji su odgovorni sto je takva i za njenu "umetnost", publika je odgovorna zato sto je "lozi", dok je ona eto luda nesrecnica i vecita zrtva. To je nakaradan pristup.Ja za nju trazim samo ono sto priznajemo Zoranni i Marijani: pravo da se blamira kao normalna osoba, i pravo za nas da se sprdamo sa njom kao sa ostalim damama od stila i KDP umetnicima (sto sve podrazumeva i mogucnost da i nju neko shvata ozbiljno), umesto da je teramo sa svetla dana zbog malogradjansko uskogrudog shvatanja normalnosti.
evo vidis mau - radagast je u stvari prava ljubica a ne ja.inace, meni se ne cini da je to sto pominjes kljucna razlika izmedju doticnih. ja svaki put kad sam video doris i zorranah-u na donjem delu foruma, kljucna razlika izmedju nje i ove druge dve bi bila ne to sto je ona nesablonski glupa i ne sto nije toliko konformirana u mainstream, vec prosto i jednostavno - to sto se doris vidno ne oseca prijatno. kod nje je sve nekako izforsirano, izvestaceno i skoro pa ogoljeno neprijatno. a zorranah paradoksalno - iako dvaput vece tocilo, society cripple sa karakterom covecije ribice - se nosi sa sobom mnogo prirodnije iako izgovara neuporedivo vece gluposti (a ponekad i stvari koje su za psihijatriju). ja nisam video jedan dorisin intervju gde je ona izgledala prirodno, prirodno se smejala i gde sam imao utisak da se zaista zabavlja (doduse, nisam ni trazio). uvek ima neki grc, neki zastoj, neki strah koji razbija nekim totalno usiljenim humorom kao 'haha, pa ja sam takva'. well, oky-doky if you say so..oko doris uvek postoji neki shroud of negativity koji je toliko jak da skoro pomislis da se ona maltene namerno toliko eksponira po medijima u svrhu nekakavog self-therapy-ja.http://www.youtube.com/watch?v=kH0vj6wTwnI Edited by DarkAttraktor
Link to comment
To sam ja rekao odmah na početku. Ona nesvesno pravi budalu od sebe, njen sveobuhvatni nastup nije dobro osmišljeni act ili parodija, već samo vrlo nesrećna percepcija sebe. Nije problem ni da radi to što radi, svako ima pravo da se bavi čime želi, ali ti podstrekivači je teraju u dalje ludilo, a ne može se reći da ona već nije na tragu jednog "Sunset Blvd" ludila.
mozda, al jbg. i meni se milion puta desilo da napisem nesto mnogo pametno pa ljudi izignorisu. a onda dodje neko i ponovi moju poentu al uz upotrebu reci poput "paradigma", "rakurs" i "simulakrum" i njemu krenu da se klanjaju.
spoken like a true reptilian :lolol:ali ovo nisu mase™, ovo je grupa ljudi koja je otisla na dorisin solisticki koncert.
zakon mase moze da vazi i za 3 osobe.
edit: mislim da konstantno precenjujete spobobnost ljudi da budu zli. ljudi su ipak malo vise lenji no sto su zli. jbt, pa ko je on earth tolko dokon i pakostan da ode na njen koncert samo da bi iziveo svoje frustracije ? mozda da je bilo 10 ljudi na koncertu, mozda bi taj jedan bio i vidljiv. a ovako, posto je koncert po svemu sudeci bio blast ni taj jedan se svakako nece pojaviti sledeci put.
ljudi su lenji kada treba otici na dobar koncert i na njemu skakati i divljati. obicno stoje u malom broju kao kartonske lutke sa svojim izvetrelim pivom. ali su na zlo veoma brzi, otuda i blast. masa mozda ne ume da prepozna kvalitet, ali ce uvek naci nacin da zadovolji svoje niske strasti.
a zasto sprecavati ljude da rade ono sto vole?
aj prestani da glumis retardiranog hipika. kad ne bi smo sprecavali ljude da rade sta vole ziveli bi u nekom postapokalipticnom svetu sa sve urusenim zgradama povezanim kanapom.
A kako znamo...
znamo jer smo pametni. i ti ces mozda znati jednog dana, a do tada ne smetaj cikama da pricaju.
Link to comment
oko doris uvek postoji neki shroud of negativity koji je toliko jak da skoro pomislis da se ona maltene namerno toliko eksponira po medijima u svrhu nekakavog self-therapy-ja.
i zato se na njenom "koncertu" treba ponasati ko na rejvu i urlikati i divljati i skakati na binu, te joj upadati u bekstejdz? ovaj, ako ti tu nije nista cudno onda je vreme da zavrsimo komunikaciju. bar onu civilizovanu, za onu drugu uvek ima prostora :)
Link to comment
ljudi su lenji kada treba otici na dobar koncert i na njemu skakati i divljati. obicno stoje u malom broju kao kartonske lutke sa svojim izvetrelim pivom. ali su na zlo veoma brzi, otuda i blast. masa mozda ne ume da prepozna kvalitet, ali ce uvek naci nacin da zadovolji svoje niske strasti.
:lolol:http://www.youtube.com/watch?v=k2bEjCnb0hE
Do you ever think aboutWhat a lovely place the world would beWithout all the peopleThat make life so unpleasant?All the small, petty peopleAll the ugly, annoying peopleIt's hard not to think about itI like to think aboutWhat could beDone to these peopleSomething cruelSomething meanSomething justBut the meaner the betterGoodness knows they deserve itHave you ever dreamed ofKilling all the stupid people?Not just the unintelligent peopleBut the sort that don't know anything about anythingBut seem to have opinions about everythingThey're only too ready to offer their advice aboutHow to run your lifeAnd yet look at how they run their own livesFor the most part they've accomplished nothingThey've contributed nothingTheir lives are miserableBut they talk, talk, talk…At the very least their tongues should be cut outAt the very leastDo you ever wannaKill all the people who tell lies?Some certainly deserve itNot necessarily the big liarsOr even those who teach lies as truthI'm talking about peopleWho say one thing and do anotherOr who tell you they sent something express mailWhen you know they haven'tDid you ever want toKill all the slow people in the world?The people who are in front of youWhen they should be behind youA crime that the swift should be help back by the slowAnd it's criminal that nothing is going to rectify itAnd what about all the really ugly people?Add them to the list as wellSome people try not to think about life's uglinessI've thought about itI've thought about it quite a lotSomething should be done to these peopleSomething to make them sufferThe way they've made us sufferI say, bring back the Circus MaximusFor startersUnless these weeds are dealt withThey’ll poison everythingThey are poisoning everythingWe need a gardenerA brutal gardenerA thorough, thoughtful gardenerAn iron gardenerWhatever happened to Vlad the Impaler?Where's Genghis Kahn when you need him?Or Roi d'Ys?Ayatollah Khomeini?Adolf Hitler?Benito Mussolini?Nero?Diocletian?Kitchener?Come back!Come back!
Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...