Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

srpska honey boo booisti koncept al prilagodjeno podneblju, u americi kripi kid bjuti pedznt/reality show, a u nas kako vec dolikuje - kripi kid pevaljka
Bitna razlika je u tome sto je honey boo koncept prvo osmisljen od strane producentske kuce, pa je onda uradjen kasting, dok Doris nije niciji proizvod.Drugo, ja razumem da neko ima transfer neprijatnosti kad vidi Doris, ali su ti ljudi izgleda potpuno nesposobni da shvate da svi ne dele to osecanje. To je taj neki palanacki mentalitet: kad se u palanci ili zaseoku pojavi osoba koja pojavom i ponasanjem odudara od vazecih normi, reaguje se strahom, osecanjem neprijatnosti, pa cak i agresivnoscu (u sta spada nazivanje jadnicom, retardom i ostalim vredjanjima kojima je Doris izlozena), a istovremeno se to moralno zgrazavanje (od one vrste koja navodi na drzanje hendikepiranih osoba u kucnom pritvoru, da se ne obruka familija, ili na prisilno sisanje muske dece sa duzom kosom, "da im se ne bi smejali u selu") projektuje na sve ljude, kao da je bogomdano da je njihovo poimanje normalnog i ispravnog univerzalno.
Link to comment
Bitna razlika je u tome sto je honey boo koncept prvo osmisljen od strane producentske kuce, pa je onda uradjen kasting, dok Doris nije niciji proizvod.
dakako. otac bizetic je imao marginalni uticajdrugo, nemam transfer neprijatnost od same doris, nego od njene medijske slike i nacina kako je tretirana. pravis razliku ili i tebi treba objasnjavati?
Link to comment
:o nigde ovo nisam pisao jbt, kakvo qrvinsko podmetanje :o
jedino sto ti i glas razuman radite zadnjih 3 dana je da pokusavate sajdtrekujete raspravu sa fenomenologije na muzicku tehnu. i cela zadnja strana rasprava sa kobnijem je proizvod vaseg sumanutog derailovanja rasprave na falsiranje i jeftine sintisajtzere sa fabrickim presetovima. na pogresnu si temu dosao da ti se razjasnjava fenomen falsiranja u muzici danas.
edit: i ovo si mi ukrao jbt :isuse: evo crno na belo. Uh sto me iznervira jbt
i posto si to napisao, sam te par redova dalje podsetio da zapravo opisujes potencijalne razloge za otici :fantom:
Sve ovo što je DarkAttractor napisao je već rečeno na ovaj ili onaj način, dakle vrtimo se u krug.
+1uzeo sam da pisem post samo da bi ukazao sa cime se valja grudvati. kontam da sam mogao i krace:dakle grudvajte se sa neprijatnoscu (miralemom) a ne tehnom muziciranja (kaubojem i glasom). Edited by DarkAttraktor
Link to comment
po mom nekom zivotnom iskustvu su mase spremnije na izrugivanje i podsmeh, nego na prigrljivanje nesigurnosti nekih u najmanju ruku cudnih osoba. zapravo se od ovog drugog jezim. druga stvar je da je daleko postenije osobu koja se blamira (sto ona nesumljivo cini) spreciti nekako u tome, ili je bar ne podstrekavati kupovinom karata i pozitivnim fidbekom. umesto sto je posmatraju kao fenomen, eksponat ili insekta, ma kolko tvrdili da su (i bili) dobronamerni u tome.
spoken like a true reptilian :lolol:ali ovo nisu mase™, ovo je grupa ljudi koja je otisla na dorisin solisticki koncert.edit: mislim da konstantno precenjujete spobobnost ljudi da budu zli. ljudi su ipak malo vise lenji no sto su zli. jbt, pa ko je on earth tolko dokon i pakostan da ode na njen koncert samo da bi iziveo svoje frustracije ? mozda da je bilo 10 ljudi na koncertu, mozda bi taj jedan bio i vidljiv. a ovako, posto je koncert po svemu sudeci bio blast ni taj jedan se svakako nece pojaviti sledeci put. Edited by DarkAttraktor
Link to comment

a zasto sprecavati ljude da rade ono sto vole? ono, blam je u oku posmatraca. PPP je izumeo vestinu podsmevanja i trazenja dlake u jajetu, opsesivnog pracenja ljudi i karikaturalnog interpretiranja svega sto rade. malo mi je cudno da odavde dolaze zahtevi da Doris prestane da se blamira, a jos mi je cudnije kada ti zahtevi dolaze od ljudi koji prate rieliti televiziju. sta, ismevanje ljudi moze, ali ne pred njima? :)onaj koncert je skup odraslih ljudi koji se zabavljaju uz pivo. svako na svoj nacin, i Doris i publika. ostavite se praznog moralisanja i procitajte knjigu Songs in the Key of Z, i poslusajte albume. moguce je uzivati u onome sto oridjinali rade, a da se pritom ne osecas superiorno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Bitna razlika je u tome sto je honey boo koncept prvo osmisljen od strane producentske kuce, pa je onda uradjen kasting, dok Doris nije niciji proizvod.Drugo, ja razumem da neko ima transfer neprijatnosti kad vidi Doris, ali su ti ljudi izgleda potpuno nesposobni da shvate da svi ne dele to osecanje. To je taj neki palanacki mentalitet: kad se u palanci ili zaseoku pojavi osoba koja pojavom i ponasanjem odudara od vazecih normi, reaguje se strahom, osecanjem neprijatnosti, pa cak i agresivnoscu (u sta spada nazivanje jadnicom, retardom i ostalim vredjanjima kojima je Doris izlozena), a istovremeno se to moralno zgrazavanje (od one vrste koja navodi na drzanje hendikepiranih osoba u kucnom pritvoru, da se ne obruka familija, ili na prisilno sisanje muske dece sa duzom kosom, "da im se ne bi smejali u selu") projektuje na sve ljude, kao da je bogomdano da je njihovo poimanje normalnog i ispravnog univerzalno.
Zanimljivo si ovo napisao, ali obilato učitavaš meni i nekolicini drugih nešto što nismo rekli. Ali to nije ništa novo na ovom forumu, zadivljen sam načinima kako mogu da se izvrnu, ili pomirljivo rečeno "pogrešno protumače" napisane reči.On topic (btw koji li je topik) - setio sam se na koga me podseća Doris sa svojim youtube kreveljenjem pred ogledalom - na
iz mladih dana.
Link to comment
na
iz mladih dana.
e, to! samo ozana zaista nije niciji proizvod, ako ne racunamo roditelje sto su joj kupili komp i kamerujos ako neki od njenih video radova nekad dospe na neki hipsterski festival, da fenomenolozi spreme beleznice
Link to comment
dakako. otac bizetic je imao marginalni uticajdrugo, nemam transfer neprijatnost od same doris, nego od njene medijske slike i nacina kako je tretirana.pravis razliku ili i tebi treba objasnjavati?
Dobrotm.Neka svako ima slobodu da bude bizaran na svoj nacin, a i da uziva u tudjoj bizarnosti. A kome je neprijatno, pa to je njegov problem.
Zanimljivo si ovo napisao, ali obilato učitavaš meni i nekolicini drugih nešto što nismo rekli. Ali to nije ništa novo na ovom forumu, zadivljen sam načinima kako mogu da se izvrnu, ili pomirljivo rečeno "pogrešno protumače" napisane reči.
Ne znam zasto si se osetio prozvanim, kad, za razliku od ljudi koji su pisali crno na belo da je frik, kripi, jadnica, da pravi magarca od sebe, da sluzi za podsmeh i tome slicno, ti nisi isao toliko daleko da je vredjas.
Link to comment
Dobrotm.Neka svako ima slobodu da bude bizaran na svoj nacin, a i da uziva u tudjoj bizarnosti. A kome je neprijatno, pa to je njegov problem.
mozda ce zvucati shokantno, al nisam ni mislila da moje misljenje o fenomenu doris bilo koga zakonski obavezujeu stvari je deprimirajuce kakva je rupa beograd postao da se kopa sa dna kace i od toga izmislja zabava
Link to comment
A kome je neprijatno, pa to je njegov problem.
Šta misliš, da li bi Doris bilo neprijatno da zna da je barem 50% njene publike došlo tamo da je loži, da je prima da im se njena muzika sviđa, u stvari za istu misle da je golo govno? @smaraktor
jedino sto ti i glas razuman radite zadnjih 3 dana je da pokusavate sajdtrekujete raspravu sa fenomenologije na muzicku tehnu.
To je problem, ti si u stanju sve da pretvoriš u neku jebenu fenomenologiju dok su stvari vrlo proste. Sve na ovom svetu, od izmeta koji ostavimo iza se do sletanja na mesec predstavlja fenomen svoje vrste, isto tako i Doris. Poenta je da u kakav god je fenomen ili žanr klasifikovao, to neće promeniti činjenicu u koju duboko verujem da je barem 51% ljudi tamo bio iz čiste sprdje, sve se uostalom vidi na snimku, ko misli da je ono prirodna reakcija na muziku Doris, taj ili nikad nije bio ni na jednom koncertu ili jednostavno ima teško zakržljalu moć rasuđivanja + ne poznaje dosadašnji opus mlade starlete, njene nastupe u javnosti i reakcije ljudi na nju. Kada se sve to zna, sve je mnogo očiglednije.Ostaje da se svađamo u kom procentu je bio odnos publike, da li je ona namerno lo fi jer misli da je to cool ili ne ume bolje, da li falšira jer želi ili zato što su joj glasovne mogućnosti... Pa one jednostavno ne postoje. Što je više stvari koji je definišu kao lošu umetnicu, to je sve to prilog više tezi da je publika loži, jer ako je svaki aspekat njenog performansa, od pojave, do muzike loš, a objektivno govoreći jeste - ko ONAKO može na sve to da se prima? Verovatno samo neko malouman. Stoga, nemoj tom falširanju i kvalitetu njene muzike da oduzimaš validnost kao argumentu.
Link to comment
jedino sto ti i glas razuman radite zadnjih 3 dana je da pokusavate sajdtrekujete raspravu sa fenomenologije na muzicku tehnu. i cela zadnja strana rasprava sa kobnijem je proizvod vaseg sumanutog derailovanja rasprave na falsiranje i jeftine sintisajtzere sa fabrickim presetovima. na pogresnu si temu dosao da ti se razjasnjava fenomen falsiranja u muzici danas.
Opet podmeces ^_^ njeno falsiranje sam uveo u raspravu kao jednu od nevoljnih radnji - niti ona zeli da falsira niti joj je to koncept niti zeli da je poblika prihvati kao tresh. Kakve crne tehnikalije, na pamet mi ne pada jos u to da ulazim.Dakle, ponavljam, ne ucitavaj vec citaj, izvrces preterano.@Dabovic, "blam je u oku posmatraca" ovo je za sada najzesce sto sam procitao na topiku :lolol: enjou in videohttp://www.youtube.com/watch?v=R019WIM8cQE
u stvari je deprimirajuce kakva je rupa beograd postao da se kopa sa dna kace i od toga izmislja zabava
Lepo receno. Edited by CowBoy
Link to comment
Ne znam zasto si se osetio prozvanim, kad, za razliku od ljudi koji su pisali crno na belo da je frik, kripi, jadnica, da pravi magarca od sebe, da sluzi za podsmeh i tome slicno, ti nisi isao toliko daleko da je vredjas.
Čini mi se da je većina nas (nekolicine) htela da kaže vrlo slične stvari. Ovo što je Miralem danas napisao - to je to:
po mom nekom zivotnom iskustvu su mase spremnije na izrugivanje i podsmeh, nego na prigrljivanje nesigurnosti nekih u najmanju ruku cudnih osoba. zapravo se od ovog drugog jezim. druga stvar je da je daleko postenije osobu koja se blamira (sto ona nesumljivo cini) spreciti nekako u tome, ili je bar ne podstrekavati kupovinom karata i pozitivnim fidbekom. umesto sto je posmatraju kao fenomen, eksponat ili insekta, ma kolko tvrdili da su (i bili) dobronamerni u tome.
A ako je Doris proizvod - onda je proizvod koji se davno otrgao kontroli. (i to ne samo tate Borisa, i majka se pita).Počela je kao talentovano dete talentovanog roditelja i priča bi išla utabanim stazama, ali u nekom trenutku je propušteno da se pošalje na časove pevanja, i da se smanji doživljaj sa pričom kako je bogomdani multitalentovani centar univerzuma. (sličan proizvod - Aleksandra Kovač)
Link to comment
@Dabovic, "blam je u oku posmatraca" ovo je za sada najzesce sto sam procitao na topiku :lolol: enjou in video
ne volim ovakav nacin razgovora, ides na IL u trajanju od 7 dana.
Link to comment
[/size]Šta misliš, da li bi Doris bilo neprijatno da zna da je barem 50% njene publike došlo tamo da je loži, da je prima da im se njena muzika sviđa, u stvari za istu misle da je golo govno?
Eno ti fejskbuk pa je pitaj.
Link to comment
ne volim ovakav nacin razgovora, ides na IL u trajanju od 7 dana.
Nemoj bre kumim te bogom, zezam se malo, shala je to. A video je odlican cik ga odgledaj do kraja :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...