Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Ja ti kažem, a veruj mi da ne izmišljam, imao sam u kući jednog od učesnika u tom filmu - to nit je bilo planirano, niti je Dragan Nikolić namerno falširao, jednostavno on nema sluha.
dobro, u cemu je stvar? da li si ti stvarno ovoliko glup, ili nas zajebavas? kacis pistolse koji se krevelje, likove kojima se moze da falsiraju jer to pokrivaju raznoraznim drugim talentima, mesas rl dragana nikolica i dzimija barku, ne bi li ih izjednacio sa db. pokusavas da relativizujes svaku jebenu stavku, svodeci raspravu na univerzalni de gustibus non est disputandum. dok oko tebe igra vristeci groteskni aksiom od osam godina zarobljen u telu tridesetogodisnjakinje, koji sluzi za podsmeh jer je... u najmanju ruku neadekvatan. ona nije nekakav lofi, vec je simbol neuspeha, raskoraka izmedju zelja i mogucnosti, apostol bede na stejdzu, prometej jada zakucan na youtube. ovi sto joj urlaju na koncertu to vrlo dobro znaju, i tu ne pomazu nikakvi smesni izgovori kojima neki od njih pokusavaju da umire savest... ili, veca je sansa, ne ispadnu ogavne sociopate u sirem drustvu. dzaba, naravno.a sad nastavi da se ukopavas ako zelis, siroko ti polje. Edited by Miralem
Link to comment

miralem je fakat na tragu neceg za razliku od glasa razumana i kauboja koji bi razgovarali o tehni njenog muziciranja ko da se radi o jebenom kandidatu za idola ili prvi glas srbije... i to sve u nekom predpotopskom koordinatnom sistemu gde se o lepoj muzici i dalje pitaju profesori muzickog, gde se rock, jazz i blues nisu ni pojavili, dakle pevaci i dalje ne kreste i ne prave nesnosnu buku, droge ne postoje, potoci zubore a krave pasu travu.elem, na tragu cega je miralem ? zaista postoji izvesna kolicina percipirane prometejske jadnosti™ u vezi njene pojave (mislim kad je i miralem pored nje posto pesnik onda aukurac :D). i to je ono sto su ljudi ovde na forumu sasvim ispravno primecivali i pre koncerta. ako procesljate malo PPP arhivu - svako malo prethodnih par meseci bi je neko uzeo i okacio na KDP-u - videcete da su reakcije forumasa uglavnom unisone na liniji da to nije smesno, nije KDP sadrzaj i da nikako ne generise normalni trash uzitak kakav recimo izaziva gledanje ostalih vedeta tog podforuma vec da trigeruje neke ozbiljnije, empatijske reakcije. doris prosto izaziva transfere neprijatnosti - ne zelimo to da gledamo, ali to se desava i desava kao onaj proverbijalni trainwreck i nekako uvek mami pogled. i to nije prosto nekakva nesavladiva trema, stidljivost od kamera i slicno, jer ona je pred objektivom jos od malih nogu. ono sto je zaista neprijatno (nazalost) nije izgubljeno u prevodu, vec je naprotiv kristalno jasno i tu pred nama - to je zapravo u svemu sto se tice nje: prica genericke gluposti, kada prica njena mimika, nacin govora i fazoni podsecaju slavujke, cesto izgleda uzasno nesretno (oblaci se kao iz najgenerickijeg sablona iz 80ih i kaze da je "to stil koji ona vraca"), ocigledno se ne oseca dobro u svojoj kozi i po svoj prilici je uzasno izkompleksirana. i svaki put nepogresivo deluje kao neko koga su terali da dodje na televiziju at gunpoint, but for some reason she always comes back for more and more.dakle doris zraci neoslobodjenoscu, strahom i nesigurnostima (i ne postoji apsolutno nista postmoderno u vezi toga) - koji su utom strasniji ukoliko ih ona aktivno negira, te pokusava da ih maskira nekakvim autodidaktizmom, pricom o svojosti i sl, stvarajuci enormnu diskrepancu izmedju slike koju bi da projektuje i slike koju u stvarnosti projektuje.elem, ja mislim da u upravo prostoru te diskrepance, post-ironijska publika tu generise (ili makar pokusava da generise) zadovoljstvo prigrljavajuci njenu nesigurnost kao nesto iskreno i dobro po sebi, na kraju rekuperirajuci je u nesto pozitivno. a to svakako nije "dosli su ljudi da se smeju", iako je verovatno podjednako indiferentno prema njoj kao coveku. isto tako, kako je taj posto je taj prostor diskrepance nesto izuzetno nestabilno - na njen koncert su i dosli ljudi koji nisu znali sta da ocekuju (dal ce ova da dobije fras, dal ce da ownuje, dal nesto trece) i koji su prosto bili zainteresovani za nepredividljivost cele situacije (hepening, jel). i naravno dosli su oni koji misle da je ona super bez ikakve ironijske distance i postmodernog umisljaja kao i oni koji su dosoli da joj se smeju, ali mislim da su i jedni i drugi u manjini.nego moja je duboka sumnja da svi oni koji se deklarisu kao fanovi in reality dozivljavaju njeno muziciranje potpuno sekundarno i nekako nebitno. mislim da su svi pali na fenomenologiju, a da se afekcija ili odnos prema doris kao autoru konstruise naknadno. mislim da se jednostavno previse zeli od doris u ovom trenutku.

Link to comment
koji bi razgovarali o tehni njenog muziciranja ko da se radi o jebenom kandidatu za idola ili prvi glas srbije... i to sve u nekom predpotopskom koordinatnom sistemu gde se o lepoj muzici i dalje pitaju profesori muzickog, gde se rock, jazz i blues nisu ni pojavili, dakle pevaci i dalje ne kreste i ne prave nesnosnu buku, droge ne postoje, potoci zubore a krave pasu travu.
:o nigde ovo nisam pisao jbt, kakvo qrvinsko podmetanje :o Slusaj, Darce - aj pokusaj malo da citas sta tvoji oponenti pisu jer sam tri ili cetiri puta na ovom topiku objasnjavao stvar bas iz istog ugla iz kojeg Miralem objasnjava stvar.Ako se ovo ponovi, majkemi cu da upisem termine u teretani i da se napucam, valjda ces onda bolje da citas ono sto pisem.Bizarna pojava, bizarni nastupi, bizarne izjave. Sve ovo sto si ti upravo "primetio". :isuse:Eno ti pa citaj malo, ne ucitavaj vise aman.
na njen koncert su i dosli ljudi koji nisu znali sta da ocekuju (dal ce ova da dobije fras, dal ce da ownuje, dal nesto trece) i koji su prosto bili zainteresovani za nepredividljivost cele situacije (hepening, jel).
edit: i ovo si mi ukrao jbt :isuse: evo crno na belo. Uh sto me iznervira jbt
Bizarno zavodi zato sto izbacuje iz ravnoteze i tera te da ponovo presaberes vrednosti i sliku koju imas o zivotu - neko se pred tobom ponasa u potpunom neskladu sa situacijom i ti ga sa nevericom gledas neuspesno predvidjajuci njegove sledece reakcije. Dzaba, kada bi mogao da predvidis onda to ne bi bilo bizarno.Otuda ona nelogicna vriska na Dorisinom™ koncertu - jer niko nije znao sta da ocekuje. Naravno, tu od muzike nema ni M, pa makar Doris bila najbolji kantautor na Balkanu. Pesmuljci su sekundarna stvar, kolaterala njenog sada vec viralnog imidza. Zato su ovdasnja uveravanja o vrednosti te muzike neuverljiva jer Doris kao lik ima mnogo vecu specificnu tezinu od Doris kantautorke. Ljudi su isli da vide Doris/zenu sa bradom/coveka koji ima magnetofon u nosu/dedu koji je napravio kucu od plasticnih flasa/tipa koji pliva bez ruku.
Edited by CowBoy
Link to comment

srpska honey boo booisti koncept al prilagodjeno podneblju, u americi kripi kid bjuti pedznt/reality show, a u nas kako vec dolikuje - kripi kid pevaljka@DarkAtt..

mislim da su svi pali na fenomenologiju
nesumnjivo. plus uz ulaznicu besplatno salivanje strave, ko bi odoleo
Link to comment
srpska honey boo booisti koncept al prilagodjeno podneblju, u americi kripi kid bjuti pedznt/reality show, a u nas kako vec dolikuje - kripi kid pevaljka@DarkAtt..nesumnjivo. plus uz ulaznicu besplatno salivanje strave, ko bi odoleo
greshish. hani bubu je kardashijan za sirotinju. i obrnuto. uz neke ograde, u korist bubua, kojima ovde nije mesto/trenutak. a doris je neshto trece, sushtinski trece.a placena ulaznica, makar i strava stajala kao salivena, unosi 1 dashak poshtenja u celu ovu skalameriju. a meni je to nekako dovoljno, za pochetak ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
elem, ja mislim da u upravo prostoru te diskrepance, post-ironijska publika tu generise (ili makar pokusava da generise) zadovoljstvo prigrljavajuci njenu nesigurnost kao nesto iskreno i dobro po sebi, na kraju rekuperirajuci je u nesto pozitivno. a to svakako nije "dosli su ljudi da se smeju", iako je verovatno podjednako indiferentno prema njoj kao coveku.
po mom nekom zivotnom iskustvu su mase spremnije na izrugivanje i podsmeh, nego na prigrljivanje nesigurnosti nekih u najmanju ruku cudnih osoba. zapravo se od ovog drugog jezim. druga stvar je da je daleko postenije osobu koja se blamira (sto ona nesumljivo cini) spreciti nekako u tome, ili je bar ne podstrekavati kupovinom karata i pozitivnim fidbekom. umesto sto je posmatraju kao fenomen, eksponat ili insekta, ma kolko tvrdili da su (i bili) dobronamerni u tome.
Link to comment
greshish. hani bubu je kardashijan za sirotinju. i obrnuto. uz neke ograde, u korist bubua, kojima ovde nije mesto/trenutak. a doris je neshto trece, sushtinski trece.a placena ulaznica, makar i strava stajala kao salivena, unosi 1 dashak poshtenja u celu ovu skalameriju. a meni je to nekako dovoljno, za pochetak ^_^
sta znam, sta je sustinski drugacije - medijska eksploatacija ne bas bistrog a prposhnog deteta od jos gore majkena tu ravan mislimvidis kako je to slojevita pojava, sad kad opalim carsaf:-))kako placena ulaznica unosi dashak postenja?
Link to comment
sta znam, sta je sustinski drugacije - medijska eksploatacija ne bas bistrog a prposhnog deteta od jos gore majkena tu ravan mislimvidis kako je to slojevita pojava, sad kad opalim carsaf:-))kako placena ulaznica unosi dashak postenja?
pa zar ne unosi? ^_^mojne charshav ovde, lansirace nas :lolol:edip. hanibubu mater je zena na mestu. ali to moram josh da razradim, ne mogu sad i ne mogu ovde :P Edited by thermal bug
Link to comment
po mom nekom zivotnom iskustvu su mase spremnije na izrugivanje i podsmeh, nego na prigrljivanje nesigurnosti nekih u najmanju ruku cudnih osoba. zapravo se od ovog drugog jezim. druga stvar je da je daleko postenije osobu koja se blamira (sto ona nesumljivo cini) spreciti nekako u tome, ili je bar ne podstrekavati kupovinom karata i pozitivnim fidbekom. umesto sto je posmatraju kao fenomen, eksponat ili insekta, ma kolko tvrdili da su (i bili) dobronamerni u tome.
To sam ja rekao odmah na početku. Ona nesvesno pravi budalu od sebe, njen sveobuhvatni nastup nije dobro osmišljeni act ili parodija, već samo vrlo nesrećna percepcija sebe. Nije problem ni da radi to što radi, svako ima pravo da se bavi čime želi, ali ti podstrekivači je teraju u dalje ludilo, a ne može se reći da ona već nije na tragu jednog "Sunset Blvd" ludila.
Link to comment
edip. hanibubu mater je zena na mestu. ali to moram josh da razradim, ne mogu sad i ne mogu ovde :P
kad ako ne sad, gde ako ne ovde?:-))ozbiljno, ocenjujem da nije trol posto vec sve prshti od psihoanalize
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...