Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Ja ti kažem, a veruj mi da ne izmišljam, imao sam u kući jednog od učesnika u tom filmu - to nit je bilo planirano, niti je Dragan Nikolić namerno falširao, jednostavno on nema sluha. I te scene su svejedno postale hrestomatija.edip - treba ovaj deo threada prebaciti na topic o Doris, ovo više nisu minijature, molim moderaciju da prebaci, i izvinjavam se zbog eventualne zbrke.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

au bre kobni, pa kakve veze ima film u kome to falsiranje daje bitnu komicnu notu sa nekim ko sebe smatra pop kantautorom?uzgred, dragan nikolic je slagao ziku pavlovica da zna da peva, samo da bi dobio ulogu. kad su dosli do scena sa pevanjem, zika ga jurio da ga bije :Dedit: a koliko tek ima smisla porediti punk i rock sa pop muzikom, bolje da ne pocinjem. i plus 1 da se ovo prebaci.

Edited by aram
Link to comment
au bre kobni, pa kakve veze ima film u kome to falsiranje daje bitnu komicnu notu sa nekim ko sebe smatra pop kantautorom?uzgred, dragan nikolic je slagao ziku pavlovica da zna da peva, samo da bi dobio ulogu. kad su dosli do scena sa pevanjem, zika ga jurio da ga bije :Dedit: a koliko tek ima smisla porediti punk i rock sa pop muzikom, bolje da ne pocinjem. i plus 1 da se ovo prebaci.
Uh, pazi, nemoj da me pogrešno shvatiš, nije nikakvo nepoštovanje što ti ovako odgovaram, samo sam umoran malo od rasprave - da sad ne bi otvarali raspravu o tome šta je punk, da li je Gaga znao da nema sluha, itd - namerno sam stavio različite primere, potpuno različitih žanrova, a nadam se da mi veruješ da mogu za petnaest minuta još deset drugih da nađem. Teško može da se bilo ko kritikuje sa stanovišta da falšira, osim ako nije operski pevač, šta ti ja znam. Što ne znači, naravno da to što neko sjajno peva nije kvalitet. Ali ni falširanje nije nekvalitet™. Ne više, ne u pop kulturi, u najširem smislu.
Link to comment

pop kultura u najsirem smislu jedno, pop muzika nesto sasvim drugo. a gaga nikolic je bio vrlo svestan da nema sluha, veruj mi. al ajde, bolje da ne nastavljamo, i meni je ove rasprave preko glave :)

Link to comment
Ja moram da kažem, čisto pošto to očigledno nije jasno - ja ne vidim Doris kao treš, naročito ako se pogleda u okviru domaćeg popa. Istina, ne slušam Doris van jućuba
evo, da se ne cimaš do jutjuba: www.dorisbizetic.comdoviđenja, i hvala na svim primerima :D
Link to comment

"Evo malo uspomena: Slobodan Stanišić i ja u autobusu za Novi Sad, 1996. mislim da je tad bilo. Pun autobus dece ali nas dvoje sedimo zajedno i sve vreme pričamo o životu, knjigama, ja mu pričam kako sam oduševljena njegovom knjigom ”Tango za troje”… kao da ovi drugi nisu ni bili tu. A samo nekoliko godina ranije sam imala rubriku u jutarnjem programu RTS-a gde je i Slobodan imao svoju, pa smo često spominjali jedno drugo, ili bi ja najavila koji je prilog on pripremio. To su lepe uspomene. I ne videh čoveka godinama, a baš bih volela."Meni ovo k'o da čitam Miru Adanju Polak. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...