Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Glavu dajem da DB nije ni cula za Stiv R. Mura i da nema blage veze sta je to DIY. E, sad, sto su promoteri napaljeni na te stvari i sto su nekom akrobatikom uspeli da povezu Jandeka i DB samo govori o tome koliko oni zaista kapiraju loufaj stil zivota - prosto nije dovoljno izaci par puta u Inex ili Dragstor, zasladiti se takvim stilom zivota, biti tako autonoman, a onda sutradan bukirati let za novogodisnji provod u Berlinu.

Link to comment

Ma naravno da nije čula. Niti da sebe vidi kao LoFi ikonu. Samo mislim da ako stavimo na stranu bednog malog čoveka koji ide na koncert da bi se podsmevao i ako ne procenjujemo neki apsolutni kvalitet izvođačice Doris, prizor (muzičkih) hipstera koji se dobro provode na njenom nastupu nije ništa mnogo drugačije od npr. ludila koje Omar Souleyman izaziva na svetskim indie festivalima (

). I to nije ni nelogično, niti nužno mora biti moralno problematično (eksploatatorsko). Ima elemenata za to u oba slučaja, ali ne mora da znači. Takvi se ukusi danas razvijaju.
Link to comment

Eksploatatorsko bi bilo kada bi neko ceo ovaj dogadjaj predstavio kao svoju ideju i o tome snimio opak dokumentarac ili napisao diplomski rad. Ali, promoteri su takve nekreativne plitke konzerve - nije dovoljno samo instagramirati mrsave nogice svoje komsike obucene u sarene hulahopke ili one tri maslinke i pohovane sljive za marendu, mora to daleko, daleko sadrzajnije.

Link to comment

tazza, ima ipak jedna bitna razlika izmedju omara souleymana i doris bizetic - on je covek vrstan muzicar. njega bi se moglo porediti sa feruzom mustafovim npr. na kraju krajeva, obojica su svadbarski muzicari :D

Link to comment

apsolutno. mislila sam na (ne)koherentnost ukusa. ali i bolje da stanem sa asocijacijama da se ne zabagujem, pisala sam danas ovde više nego za 5 godina, ko da mi je doris sestra.

Link to comment

pa to oko (ne)koherentnosti ukusa jeste druga tema, a bojim se da je i ta getoiziranost nas balkanski specijalitet. ovde npr. imam dosta prilika da vidim koliko potpuno razlicitih stvari je spremna da sa odusevljenjem prihvati jedna ista publika...

Link to comment

i što više besplatnog LoFi-a @aram da. sa hipsteranom ide i omnivorstvo, ali je i kod nehipstera slušalaca muzike vani to svakako mnogo češće i uobičajenije nego kod nas. koliko nam je samo trebalo da stignemo do "i exit i guča" faze. mene sve to jako zanima.

Link to comment

mene umiruje njen avatar. ne znam odakle je, ali sam iskonstruisao priču da je to na slici mudro kosmičko dete iz ranog sovjetskog SF filma koji govori o utopijskoj zajednici u svemiru.

Link to comment
i što više besplatnog LoFi-a@aram da. sa hipsteranom ide i omnivorstvo, ali je i kod nehipstera slušalaca muzike vani to svakako mnogo češće i uobičajenije nego kod nas. koliko nam je samo trebalo da stignemo do "i exit i guča" faze. mene sve to jako zanima.
to i jeste problem kod muzickih i inih slepaca, ceka se zvanicni proglas pa da i exit i guca postanu prihvatljivi (do tad cemo se lepo gnusati jednog od ta dva). a cim postanu prihvatljivi, onda nisu vise dovoljno kul. valja kopati bizarne i neshvatljive proizvodjace zvukova iz palfootovog music foldera, jer se samo tako mozemo izdici iznad mase (koja je, jelte, po definiciji desnicarska). i kojoj, ovako posebni, ne pripadamo i to moramo stavljati do znanja u svakom pogodnom momentu. sve tapsuci slicne kretenski obucene spodobe po ramenu, ja serdar a ti vojvoda lele dunje ranke. more mrs.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...