Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

jaoooo. ti si bio očevidac i imaš pravo da pričaš (sve po zelayinim pravilima) i dobro se znalo unapred da će se ejmi razvalit
klinke od 17 godina, koje su cinile vecinu publike, znale su unapred da ce se Ejmi razvaliti i kamcile su pare od roditelja da bi gledale 75 minuta njenog posrtanja po sceni?znalo se da ce se razvaliti ako je pratis kao fenomen. klinci su isli da cuju Back to Black. malo mi je glupo da raspravljam o ovome posto mi jos u glavi odjekuje huk razocarane mase, komentari "bacili smo pare", povici "Pevaj!" i tako dalje.
Link to comment
@glas razumanOK, ajmo ovako. Mnogi su otišli jer je predmet sprdanja, ono vrištanje i skakanje je delom i sprdanje. Ali ovojbg, ima nas koji se ložimo na lo-fi (inače, na slikama sam videla i takve u publici). pazi, npr. ovo je meni jedna od omiljenih pesamahttp://www.youtube.com/watch?v=1N6EecRJu60ili pazi ovoga, on nastupa tako što pusti, ne matricu, nego cele svoje pesme i dere se i skače uz njihhttp://www.youtube.com/watch?v=pHkQzUMAncsa obojica su postali vrlo poznati i ljudi vrište na njihovim nastupima ko ludi.i obojica su pomenuti u onoj pretencioznoj/posprdnoj najavi koncerta doris b. dakle, ljudi koji su organizovali, kao i deo publike gledaju na nju kao na treš, ali i kao na nešto što u ovim ovdašnjim okvirima liči na stvari koje inače slušaju.nekome je i to kvalitet.
Cekaj organizatori su stvarno stavili John Mausa i Ariela u najavu?Bednici.
Link to comment
ne radi se o Dorisinim fanovima vs hejterima (jer ja ako sam ista od ta dva ja sam pre Doris-hejter), nego se radi o tome da je vrsta kritike koju gurate ti i Kaubojac zadnjih 4,5 stranica blagoreceno retardirana. kao uostalom i tvoja sportska paralela sa umetnoscu.
A koja je to naša kritika koja je retardirana? Ok, mi možemo do sutra da se preganjamo da li se publika primala na koncertu iz sprdnje ili ljubavi ka njenim djelima. Sa obzirom da znam za dotičnu x meseci, možda i godina, te da znam na kakvom je glasu, kakvi komentari prate njenu pojavu, njene twitove, njene fb aktivnosti - sprdnja je jedino što je konstanta. Nisam nikad naleteo na nikoga ko je imao slovo pozitive za bilo šta u vezi nje, pogotovu njene muzike. Onda dođe koncert na kome ljudi odlepljuju, smeju se, urlaju, skaču na DORIS, izlaze na binu da je grle, što je praktično samo nastavak te neke on line anti kampanje, a ljudi to pripišu kao "možda im se sviđa". Ne sviđa im se, duboko sam ubeđen u to, sviđa im se - tj zanimljivo im je - to što ova misli da je zvezda, a u stvari je jedan daleko ispodprosečan muzički radnik u svakom smislu. To je taj paradoks, to je ta patologija. U njenom nastupu ne postoji ništa što predstavlja i naznake kvaliteta, to je ono što je najzanimljivije u vezi nje, naprotiv, sve je farsična humoreska.Ja nju ne kritikujem za bilo šta, briga me za njene radove, meni je sve u vezi nje, gledajući kroz prizmu nje kao kantautorke™ toliko loše da ni u najluđim snovima nisam očekivao ovakvu raspravu na forumu za koji smatram da preovladava neka barem pristojna inteligencija. Ima tu neki novi trend koji se pojavio u poslednje vreme pojavom nekih forumaša, ja bih ga nazvao proseravanje i nadrealno filozofiranje, ovaj topik je klasičan primer, pardon my french.
ti tone-back sintisajzeri, midi-fajlovi i ostali trikovi cine odredjenu vrstu jeftine estetike - niti lose, niti dobre vec naprosto odredjene estetike, zanra, stila. mozemo da diskutjemo o tome da li je ona uspesan trafikant zanra ili nije i koliko je svrsishodno to sto radi ili koliko kvaliteta postoji a koliko se ucitava, ali svakako ne mozemo da imamo raspravu na temu da li je to dobar ili los zanr. taj djir moze da ti svidja, a moze i da ti se ne svidja (kao i ojkanje), a individualni kvalitet umetnika koji u njemu operise se onda prosto nalazi u nacinu kako pliva kroz taj zanr. and thats it.edit: typo
Jel sam ja negde spominjao taj žanr, bilo koji žanr? Ja muziku ne posmatram kroz žanrove, imam jedan kriterijum, sviđa mi se ili ne. To palamuđenje na temu žanrova, kad je koji i kako nastao, gde, ko su rodonačelnici, ko su najbolji učenici, šta je iz čega nastalo - to ostavljam onima iz poslednjeg pasusa. Pošto se i sam pomalo bavim muzikom smatram sebe sasvim dovoljno kompetentnim da govorim o kvalitetu muzike koju dotična stvara, i to je to. Sve što ćete vi da povežete sa time, svi spotovi koje ćete da okačite, svaki žanr sa kojim ćete da je spojite ne mogu da promene činjenicu da je to nekvalitetno i to toliko nekvalitetno da je to najzanimljivije u celoj njenoj priči. Da se razumemo, ja nemam ništa protiv da se ona bavi muzikom jer to voli, i pravi koncerte svaka dva dana. Moj prvi post je bio kritika onima koji su otišli tamo da je lože, da joj skaču na binu i grle je (jel neko stvarno misli da to nije bila zejabancija?), tada nisam ni slutio da postoje ljudi koji je zapravo shvataju ozbiljno...Što se tiče paralele sa sportom, mogla je biti sa bilo čim, tiče se samo kompetencije i ničeg više. Ona je pevač, pomislio bi čovek da zna da peva, kad prc. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

imam jos jednu crticu iz koncertnog zivota ^_^ferus mustafov, ring ring u rex-u pre desetak godina. repertoar saren, virtuoz™ na saksofonu, odlican nastup, sala puna, publika urbana ... odusevljenje obostrano.i onda muzicari, u znak zahvalnosti publici, odaberu za izvodjenje jos jednu pesmu ... dragane mirkovic. muk. sudar paralelnih svetova. srecom, svadbarsko iskustvo je izvodjacima pomoglo pa su brzo presli na sledecu pesmu.zasto sam ovo pomenuo - kontekst. doris koja peva na engleskom u zikinoj sarenici ili kod ruske jakic i doris u dragstoru nisu isto. kod ovih na dorcolu ce se sutra mozda pojaviti neka devojka koja peva preko lo-fi matrica npr. iz berlina, i svih 50 posetilaca ce biti odusevljeni. kakva god da je bila namera publike, sanse da su ovde bili najdobronamerniji su najvece (pa makar to bilo 10 posetilaca iz prvog reda). ali razlog nije ni bitan, radoznalost, podsmeh, muzika... odrasli punoletni ljudi pevaju zajedno, piju pivo i zabavljaju se. zaista sokantan prizor.

Link to comment
Jel Doris želi da zvuči kao lo-fi kraljica ili je htela nešto drugo a završilo se ovako?
Da, da, imao sam tu misao utkanu u post, ali mi je izmakla. Cenim da je njen plan bio da to bude na sveckom nivou, a završilo se, eto, kao tonebank sintizajser. Al ajd, ne mogu da tvrdim...
Link to comment
jbg, ima nas koji se ložimo na lo-fi (inače, na slikama sam videla i takve u publici). pazi, npr. ovo je meni jedna od omiljenih pesamaili pazi ovoga, on nastupa tako što pusti, ne matricu, nego cele svoje pesme i dere se i skače uz njih
Ovo uopste nije lose + sto obojica imaju (na prvi pogled, nisam pratio) jako iskren nastup. Ne znam samo kakvu tacno paralelu da povucem sa Dorisinim kvalitetom u konkretnom slucaju i na konkretnom snimku sa koncerta.Ali ok, ako pratis ovu scenu i ako po tebi Doris tu pripada, ne ostaje mi drugo nego da ti verujem na rec. Nije lose ni da obavestis Doris o tome, mozda joj se svidi a mozda se i razocara.btw. zaista ne treba Ejmi uplitati u ovo ni na koji nacin, zena je jak talenat i odlicna pevacica, a i situacije Doris/Ejmi su potpuno neuporedive. Edited by CowBoy
Link to comment

stavljate doris u ravan sa ejmi i ramonsima?daj jebote, pa šta nudi ta njena umetnost?kad god uđem dublje u priču reality check mi je meni neslušiva muzika koja ništa ne nudi, svaki njen klip gde vidim frika koji se vuče po ruškama i kcn-ovima sa ocem koji joj podgreva ludilo. ima ko voli iz low fi razloga i to prihvatam iako žešće ne razumem, ali ne znam čemu ignorisanje da je gomila ljudi u fazonu da je gledala ludu doris to veče. meni to tugaevo kako to treba da izgleda sličnog formata, ali kada ima supstance u priči. napuštena straćara iza parka, 100tinak ljudi koji su svi došli iz jednog razloga, ciganski rep sa mudima, iz zrenjanina, koji zna o čemu peva kada kaže fuck da policekrešendo je od 2:15

Edited by Ravanelli
Link to comment
imam jos jednu crticu iz koncertnog zivota ^_^ferus mustafov, ring ring u rex-u pre desetak godina. repertoar saren, virtuoz™ na saksofonu, odlican nastup, sala puna, publika urbana ... odusevljenje obostrano.i onda muzicari, u znak zahvalnosti publici, odaberu za izvodjenje jos jednu pesmu ... dragane mirkovic. muk. sudar paralelnih svetova.srecom, svadbarsko iskustvo je izvodjacima pomoglo pa su brzo presli na sledecu pesmu.
fantasticno.
Link to comment
evo kako to treba da izgleda sličnog formata, ali kada ima supstance u priči. straćara iza limanskog parka, 100tinak ljudi koji su svi došli iz jednog razloga, ciganski rep sa mudima, iz zrenjanina, koji zna o čemu peva kada kaže fuck da policekrešendo je od 2:15
nisi ganci tako da ne možeš o tome da pričaš, ne možeš to da razumeš, nemaš to iskustvo ciganskog života
Link to comment
stavljate doris u ravan sa ejmi i ramonsima?
To ti je situacija "sve moze" gde ces se kod prvog logicnog pitanja saplesti o etikete "desnicar i konzervativac" :isuse:Diskusija.
Link to comment

@CowBoyNisam ja cinik, niti bih da izguram nešto po svaku cenu. Doris nikako ne može da stoji uz Ariela i Mausa, obojica su daleko veći i autori i likovi. I ne mislim da je ona sad nešto specijalno kvalitetno. Ali se ono što je napravila neočekivano uklapa u duh vremena i u taj lo-fi manir. I, na kraju krajeva, zabavnije mi je od pola naših bendova, koliko god njihove pesme bile bolje isproducirane, odsvirane... jer ovde kod nas je sve nekako van vremena, 2013. je godina a još se nismo otresli Paket Aranžmana. Ima nekih super bendova poput VVhile i te scene, ali ostalo je prilično autistično. O domaćoj pop muzici da i ne govorim.Teško je sve ovo razmrsiti od trešofilije, ali da je to samo krš i ponižavanje opičene Doris, nije. I da nema tog posprdnog konteksta pre bih otišla na njen nastup nego na svirke većine domaćih bendova. Makar izdaleka odgovara onome što ja slušam u 4 zida. I zabavno je.edit nije lako baš racionalno razložiti elemente nečijeg ukusa. verovatno uz paket ove hipsterske muzike koju slušam već neko vreme dolazi i veća propustljivost za marginalno, drugačije, pa nekad i po svaku cenu. i koliko god se trudila da kontrolišem slušalačke "pobude", nemoguće je. takva su vremena. i dođu tako nekad zajedno ariel pink, omar souleyman i doris bizetić sophia succubus...neko je već ranije, na početku teme pisao o ovim stvarima (motiv za slušanje, motiv za dobar provod) mnogo bolje od mene. ali uzalud. zato sam i uletela sa pozivom da olabavite malo.

Edited by tazza
Link to comment

Ok, ovo zaista razumem, odlican je post i objasnjava.

... jer ovde kod nas je sve nekako van vremena, 2013. je godina a još se nismo otresli Paket Aranžmana. Ima nekih super bendova poput VVhile i te scene, ali ostalo je prilično autistično. O domaćoj pop muzici da i ne govorim.
:Hail: Cesto govorim da je Srbija beznadezno setapovana da bude lokalna i ovo gore je taj moj utisak. Sa druge strane, ako delim scenu na one koji taj setap cementiraju i one koji ga razbijaju, Bizeticka svakako upada u ovu prvu grupu lokalaca. E sad, sto se njen retro hardver uslovno poklopio sa hipsterskim ukusom duga je prica :D nekako ne mogu da verujem da nije slucajnost. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...