Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Zaključak je da ti sam treba da odeš negde ako te toliko zanima i sam formiraš mišljenje.
nadam se da te neko plaća za ovoliko trolovanje. ukoliko te ne plaća onda jedan duboki :(
Link to comment
Šta ću, padaju mi bizarne misli na pamet.
Već ti je Ravaneli dao predlog, kada već kažeš da ti padaju bizarne misli na pamet
i ne sme se pretpostavljali ukus govneta bez da ste lično probali...
Link to comment
Šta ću, padaju mi bizarne misli na pamet.
pa naravno da je idiotizam. da si se na PDF-u umetnost svako malo raspravljao sa Kaubojem 50 strana o izlozbama na kojima nije bio, znao bi bolje. Edited by DarkAttraktor
Link to comment
Ništa, onda nek ti Ravanelli kaže šta je zaključak...
Nisam očekivao da ćeš tako brzo da se odrekneš svog stava i svog principa. Pokazao si određenu žilavost na ovoj temi i ovo sada su novi momenti :(
Link to comment
Tijana Todorovic, NIN 31. oktobar 2013.Kul not kulNemojte me ubedjivati da su eksploatacija i podsmeh kul zabava.Ovog vikenda u beogradskom kulturnom centru Dragstor samostalni koncert odrzala je Doris Bizetic Nigrin i to je moj utisak nedelje. Za one koji se secaju Pinka devedestih, to je jedna od klinki iz BeBe soua, cerka Borisa Bizetica, rokera s Moravu. Interesantna je ta pojava pojava deteta-zvezde od Majkl Dzeksona do Britni Spirs, a ono sto je skoro pravilo ovih sudbina jeste da tokom zivota postanu pogodni za sve vrste eksploatacije i maltretmana sve dok nekome nekako to donosi korist.Doris je malo drugaciji slucaj po istom kljucu, verovatno zbog cinjenice da zivi i radi u Srbiji, koja je malo i jadno trziste gde muzicka industrija funkcionise po potpuno iracionalnim samodefinisucim pravilima. Tako se i Doris samodefinisala napravivsi svoj demo album i plasirajuci ga na internetu. Muzicki, ovo delo zvuci poprilicno amaterski, sa pesmama na losem engleskom. Doris ipak svoju popularnost nije stekla gostovanjem u Zikinoj sarenici. Nju su kao idola prigrabili ovi drugi, predstavnici takozvane nezavisne andergraund scene.Organizatori koncerta, koji su izgradili reputaciju na promociji najalternativnijih i najopskurnijih muzickih poduhvata, pozivali su ljude na koncert uz dubok presek lika i dela Doris Bizetic prepun ozbiljnih i teskih reci. Deluje da je bilo potrebno opravdati sopstvenu odluku uz prilozak u kome su se nizale cifre vezane za njene blistave dane decije slave, podsecanja na saradnju sa Marinom Tucakovic i pseudoakademska eksplikacija Doris kao paradigme dvadeset prvog veka, demokratizacije medija, rekontekstualizacije modernog "andergraund popa", pa sve do toga da je ona predvodnik nekakve kulturne revolucije. Rezultat - rasprodat koncert, ljudi koji ispadaju kroz prozor i sve tako. Zanimljivo je pak, da skoro niko od tih posetilaca ne bi platio kartu za bendove koje navodno vole, a ciji su rad poredili sa opusom Doris BeBe. Takodje, gnusaju se pojave poput Ekrema ne shvatajuci da je eto i on rezulat demokratizacije medija i u krajnjoj liniji na isti nacin se podsmevaju toj devojci kao sto se plebs podsmeva Ekremu. Na kraju dana, nemojte me, molim vas, ubedjivati da su eksploatacija i podsmeh kul zabava, niti da amaterizam "slobodnih medija" u 21. veku treba nazivamo bilo kako drugacije, jer vam posle nista necu verovati za taj vas andergraund.edit. - izvor
:Hail:
inace banalan tekst, na nivou drugog srednje.
a ti napisi bolji ako umes.
Link to comment

a je l' 20000 ljudi islo na kalemegdan da se smeje raspaloj ejmi koja nekoliko godina pre toga nije odrzala pravi koncert?ili su isli da je ispostuju i daju podrsku u povratku na scenu?

Link to comment
zar ne vidiš problem u tome što upoređuješ doris i ejmi?daleko od toga da su iste kategorije
nisam poredio njih dve, vec namere publike.ali vec sam krenuo da editujem, ejmi odvlaci temu na drugi nivo. :mellow:
Link to comment
a je l' 20000 ljudi islo na kalemegdan da se smeje raspaloj ejmi koja nekoliko godina pre toga nije odrzala pravi koncert?
posto sam bio tamo i razgovarao sa vecim brojem lica zatecenih na dogadjaju, mogu reci da je najveci broj od tih 20.000 ljudi, mahom veoma mladih, platilo kartu da slusa koncert, a ne da se smeje raspaloj Ejmi.
Link to comment
et SingerJa mislim da je ona osoba koja je najviše potpuno nezasluženo i bez razloga pljuvana i potcenjivana. Ona čak i kao dj uopšte nije loša - slušao sam je dosta puta, a da nije tako ne bi je svako malo zvali po nekakvim Nemačkama itd.Mislim da je ovde jednostavno ostala na površini, ali opet, to je njeno mišljenje ima pravo da piše šta misli.
Tijana je izvrsna u svom poslu, odlično poznaje muziku i to vrlo široko. Jednostavno je imala nesreću da se prosto pojavila prekasno u svakom mediju u kome je radila, pa i na DJ sceni onda kad je vec uveliko bila na zalasku. Ovo pisanje u NiN-u ne bih komentarisao, nisam u prilici da pratim.
Link to comment
posto sam bio tamo i razgovarao sa vecim brojem lica zatecenih na dogadjaju, mogu reci da je najveci broj od tih 20.000 ljudi, mahom veoma mladih, platilo kartu da slusa koncert, a ne da se smeje raspaloj Ejmi.
a, ne, naivan si ako tako misliš, brojni video materijali, skrinšotovi sa fejsa, neki ljudi koje znam govore skroz drugačije.......
Link to comment

jaoooo. ti si bio očevidac i imaš pravo da pričaš (sve po zelayinim pravilima) i dobro se znalo unapred da će se ejmi razvalittoliko su različite stvari u pitanju da mi nije jasno zašto se to poteglo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...