Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Vidim da je ovde opšti konsenzus kako su u publici blazirani retardi koji se podsmevaju neobičnoj Doris.Ja to ne razumem. Došli su, skakali su, bilo im je smešno(dobro, vama nije, ali vi i niste bili tamo), slikali su se sa Doris kao što se mi iz sekte KKP slikamo sa Mišom Tumbasom(dakle, bez ruganja, već kao bonus zez i podrška Tumbasu da ostane isti), oznojili su se i promukli, a posle svega otišli kući i ostavili veče za sobom, ne razmišljajući više o Doris Bi. Valjda je sve to zajedno normalnije od 26 strana ispiranja usta o Borisovom mladunčetu i zlim hipsterima.

Link to comment
a kako tačno razdvajamo bizarno od onoga što je upotreba bizarnog? mislim, kako saznajemo tuđu volju osim kroz njen izraz?(kada prihvatimo da je to relevantno i, još, da sama upotreba bizarnog nikako nije nevoljna (bizarna) radnja)
Jedno je bizarnost na nekom mediju (film) a drugo osoba koja se bizarno ponasa. U prvom slucaju to jeste izraz jer je artikulisano (kroz ugao kamere, svetlo, ekspresije glumca, nacin montiranja) u drugom slucaju je to je svakodnevno ponasanje koje vecina ocenjuje kao bizarno jer im je neuhvatljivo, cudno, nejasno, nelogicno. A ta osoba se ponasa u skladu sa sobom, bez namere da bude bizarna. Imas na prmer bizaran dogadjaj sam po sebi a da pri tom covek koji ga je izazvao nije imao tu nameru (pade mi na pamet ona sjajna scena sa sahrane koju je Kundera opisao u mislim Knjizi Smeha i Zaborava - kada je jednom coveku u sred posmrtnog govora vetar skinuo sesir sa glave i bacio ga na sanduk etc.) niko nije kriv za bizarnost a scena se ipak desila.Kod Doris na primer (ili Djordja Davida eto) mi to ponasanje koje neprestano koketira sa bizarnim uglavnom izaziva transfere neprijatnosti koje ne mogu da ignorisem dok npr. slusam neki interviju ili gledam spot. Ali to nije Lincova bizarnost ili ona svojstvena mojoj voljenoj Marini Abramovic - ovo je nekako liseno namere da se bude bizaran, nevoljno je, tece samo od sebe i ima svoj zivot. Mene to ne vuce da im odem na koncert niti da se zainteresujem za njihov rad u bilo kom smislu - i kada cujem ponesto, samo potvrdim stav da je tu mnogo tezi covek nego njegovo delo (ni u dobrom ni u losem smislu).Valjda sam sada bio jasniji.
Link to comment
Vidim da je ovde opšti konsenzus kako su u publici blazirani retardi koji se podsmevaju neobičnoj Doris.
pa i nije, savetujem pazljivije citanje topica
Link to comment

e da i jos jedan post za glasa razumana. neke od najlegendarnijih pop melodija su nastale na bukvalno nedotaknutim fabrickim presetima. to nije nikakva sramota :)

Link to comment
prekucaj nam.
Tijana Todorovic, NIN 31. oktobar 2013.Kul not kulNemojte me ubedjivati da su eksploatacija i podsmeh kul zabava.Ovog vikenda u beogradskom kulturnom centru Dragstor samostalni koncert odrzala je Doris Bizetic Nigrin i to je moj utisak nedelje. Za one koji se secaju Pinka devedestih, to je jedna od klinki iz BeBe soua, cerka Borisa Bizetica, rokera s Moravu. Interesantna je ta pojava pojava deteta-zvezde od Majkl Dzeksona do Britni Spirs, a ono sto je skoro pravilo ovih sudbina jeste da tokom zivota postanu pogodni za sve vrste eksploatacije i maltretmana sve dok nekome nekako to donosi korist.Doris je malo drugaciji slucaj po istom kljucu, verovatno zbog cinjenice da zivi i radi u Srbiji, koja je malo i jadno trziste gde muzicka industrija funkcionise po potpuno iracionalnim samodefinisucim pravilima. Tako se i Doris samodefinisala napravivsi svoj demo album i plasirajuci ga na internetu. Muzicki, ovo delo zvuci poprilicno amaterski, sa pesmama na losem engleskom. Doris ipak svoju popularnost nije stekla gostovanjem u Zikinoj sarenici. Nju su kao idola prigrabili ovi drugi, predstavnici takozvane nezavisne andergraund scene.Organizatori koncerta, koji su izgradili reputaciju na promociji najalternativnijih i najopskurnijih muzickih poduhvata, pozivali su ljude na koncert uz dubok presek lika i dela Doris Bizetic prepun ozbiljnih i teskih reci. Deluje da je bilo potrebno opravdati sopstvenu odluku uz prilozak u kome su se nizale cifre vezane za njene blistave dane decije slave, podsecanja na saradnju sa Marinom Tucakovic i pseudoakademska eksplikacija Doris kao paradigme dvadeset prvog veka, demokratizacije medija, rekontekstualizacije modernog "andergraund popa", pa sve do toga da je ona predvodnik nekakve kulturne revolucije. Rezultat - rasprodat koncert, ljudi koji ispadaju kroz prozor i sve tako. Zanimljivo je pak, da skoro niko od tih posetilaca ne bi platio kartu za bendove koje navodno vole, a ciji su rad poredili sa opusom Doris BeBe. Takodje, gnusaju se pojave poput Ekrema ne shvatajuci da je eto i on rezulat demokratizacije medija i u krajnjoj liniji na isti nacin se podsmevaju toj devojci kao sto se plebs podsmeva Ekremu. Na kraju dana, nemojte me, molim vas, ubedjivati da su eksploatacija i podsmeh kul zabava, niti da amaterizam "slobodnih medija" u 21. veku treba nazivamo bilo kako drugacije, jer vam posle nista necu verovati za taj vas andergraund.edit. - izvor Edited by Singer
Link to comment
Tijana Todorovic, NIN 31. oktobar 2013.Kul not kulNemojte me ubedjivati da su eksploatacija i podsmeh kul zabava.Ovog vikenda u beogradskom kulturnom centru Dragstor samostalni koncert odrzala je Doris Bizetic Nigrin i to je moj utisak nedelje. Za one koji se secaju Pinka devedestih, to je jedna od klinki iz BeBe soua, cerka Borisa Bizetica, rokera s Moravu. Interesantna je ta pojava pojava deteta-zvezde od Majkl Dzeksona do Britni Spirs, a ono sto je skoro pravilo ovih sudbina jeste da tokom zivota postanu pogodni za sve vrste eksploatacije i maltretmana sve dok nekome nekako to donosi korist.Doris je malo drugaciji slucaj po istom kljucu, verovatno zbog cinjenice da zivi i radi u Srbiji, koja je malo i jadno trziste gde muzicka industrija funkcionise po potpuno iracionalnim samodefinisucim pravilima. Tako se i Doris samodefinisala napravivsi svoj demo album i plasirajuci ga na internetu. Muzicki, ovo delo zvuci poprilicno amaterski, sa pesmama na losem engleskom. Doris ipak svoju popularnost nije stekla gostovanjem u Zikinoj sarenici. Nju su kao idola prigrabili ovi drugi, predstavnici takozvane nezavisne andergraund scene.Organizatori koncerta, koji su izgradili reputaciju na promociji najalternativnijih i najopskurnijih muzickih poduhvata, pozivali su ljude na koncert uz dubok presek lika i dela Doris Bizetic prepun ozbiljnih i teskih reci. Deluje da je bilo potrebno opravdati sopstvenu odluku uz prilozak u kome su se nizale cifre vezane za njene blistave dane decije slave, podsecanja na saradnju sa Marinom Tucakovic i pseudoakademska eksplikacija Doris kao paradigme dvadeset prvog veka, demokratizacije medija, rekontekstualizacije modernog "andergraund popa", pa sve do toga da je ona predvodnik nekakve kulturne revolucije. Rezultat - rasprodat koncert, ljudi koji ispadaju kroz prozor i sve tako. Zanimljivo je pak, da skoro niko od tih posetilaca ne bi platio kartu za bendove koje navodno vole, a ciji su rad poredili sa opusom Doris BeBe. Takodje, gnusaju se pojave poput Ekrema ne shvatajuci da je eto i on rezulat demokratizacije medija i u krajnjoj liniji na isti nacin se podsmevaju toj devojci kao sto se plebs podsmeva Ekremu. Na kraju dana, nemojte me, molim vas, ubedjivati da su eksploatacija i podsmeh kul zabava, niti da amaterizam "slobodnih medija" u 21. veku treba nazivamo bilo kako drugacije, jer vam posle nista necu verovati za taj vas andergraund.edit. - izvor
ladno si prekucao :Hail:inace banalan tekst, na nivou drugog srednje. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...