Jump to content
IGNORED

Air Serbia


Muwan

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

    • Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

    • Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ortak hteo sa njima da leti iz Švajcarske za BG pošto se Wizair ili neki drugi povukao sa tog leta.Video na sajtu sve isplanirao kontaktirao ih:
Ne gospodine , nemamo taj let još...
Pa piše vam na sajtu?
Pa da, ali smo se nešto preračunali imamo neki problem sa avionima nećemo još...
Pa skinite sa sajta , pobogu...
Pa hoćemo.....
:224_monkey:



Verovatno Zeneva, sa koje se Easyjet povlaci.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    46

  • ToniAdams

    27

  • hazard

    23

  • I*m with the pilots

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images




Verovatno Zeneva, sa koje se Easyjet povlaci.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

E da...
A inače čovek radi u kontroli leta tamo ...
Ali propisno ispizdeo..
Link to comment
20 hours ago, barrcode said:

Air Serbia rolls out new fare structure

 

povecavaju konkurentnost.... otisao da pogledam na sajt sta i kako to izgleda i :4_joy:

 

pa necete vi jos dugo ovako.

 

 

18 hours ago, Delija67 said:

Znaci postaju low cost kompanija sa cenama kao da su regularna.

 

Nažalost možda i hoće još dugo, jer samo prate trend (kao što lepo reče iznad mene jms).

 

Ja sam se tako pre koji mesec sablaznio kada sam otišao na Lufthanzin šalter i oni mi saopštili da kofer mora da se doplati...jer to je "Economy Light" tarifa (karta je inače koštala oko 250-300 evra za let s presedanjem unutar Evrope). Prvo su to uveli u Americi razne kompanije, sad je došlo u Evropu. Sad mora da se pažljivo pazi šta se kupujue kada se uzima karta...da ne bude ,,iznenađenja".

 

Nemam problem sa tim forama ako će takva karta da košta u rasponu od 50 do 100 evra za evropski saobraćaj, maks. Ali ako hoćeš da mi uzmeš 200 evra za kartu bez prtljaga...pa puši bre kurac.

Link to comment
16 hours ago, jms_uk said:

 

 


Verovatno Zeneva, sa koje se Easyjet povlaci.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

 

Bila je vest juče/prekjuče da odustaju od Ženeve do daljnjeg i da će taj avion umesto toga da bude preusmeren na čarter saobraćaj.

 

Setimo se da je na početku bila ideja da se čarter saobraćaj skroz batali, tj. da se to prepusti ,,Avioletu" koji će da radi sa starim avionima (B737) dok oni još mogu da furaju i da vremenom Er Srbija više ne bude čarter prevoznik. Od toga očigledno nema ništa, još jedan znak da Etihadov koncept za Er Srbiju (nažalost) ozbiljno ,,škripi".

Link to comment
18 hours ago, hazard said:

 

Bila je vest juče/prekjuče da odustaju od Ženeve do daljnjeg i da će taj avion umesto toga da bude preusmeren na čarter saobraćaj.

 

Setimo se da je na početku bila ideja da se čarter saobraćaj skroz batali, tj. da se to prepusti ,,Avioletu" koji će da radi sa starim avionima (B737) dok oni još mogu da furaju i da vremenom Er Srbija više ne bude čarter prevoznik. Od toga očigledno nema ništa, još jedan znak da Etihadov koncept za Er Srbiju (nažalost) ozbiljno ,,škripi".

A čekaj, pojavio se u medjuvremenu i neki koncept za Air Serbia-u? Pa to je velika novost.:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Link to comment
On 1/24/2018 at 6:59 PM, jms_uk said:

 


Kao i vecina ‘legacy’ kompanija po Evropi.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

 

Razlika je što se ostale legacy kompanije ne predstavljaju kao boutique airlines sa full cateringom, metalnim escajgom i in-flight entertainmentom.

Koji funkcionišu prvih par meseci.

 

 

22 hours ago, hazard said:

 

Bila je vest juče/prekjuče da odustaju od Ženeve do daljnjeg i da će taj avion umesto toga da bude preusmeren na čarter saobraćaj.

 

Setimo se da je na početku bila ideja da se čarter saobraćaj skroz batali, tj. da se to prepusti ,,Avioletu" koji će da radi sa starim avionima (B737) dok oni još mogu da furaju i da vremenom Er Srbija više ne bude čarter prevoznik. Od toga očigledno nema ništa, još jedan znak da Etihadov koncept za Er Srbiju (nažalost) ozbiljno ,,škripi".

 

Fali aviona, kao što si rekao, preusmerava se jedan A320 na čartere jer su disposovana dva B733.

 

Da ne govorimo o 10 A320 neo koji su se spominjali, a koji su isparili.

 

Sve je ovo bilo viđeno, predviđalo se i na ovom forumu, samo su neki bili očarani punjenim paprikama u ekonomskoj klasi.

Link to comment
4 minutes ago, tangodelta said:

Da ne govorimo o 10 A320 neo koji su se spominjali, a koji su isparili.

 

Ovo ima više veze ja mislim sa Etihadovim problemima u globalu, nego što ima veze sa Er Srbijom konkretno.

 

Etihad je uzeo preveliki zalogaj pre svega s Alitalijom (to kad sam video bio sam u fazonu wtf :huh: ) ali i sa Er Berlinom.

Link to comment

Kažu da će ove nove tarife važiti od početka marta. Šta to znači onda za karte za datume putovanja posle 1. marta koje su kupljene pre, kada tih tarifa nije bilo?

 

Čitam ponovo, u mejlu piše baš da se nove tarife primenjuju za _putovanja_ od 1. marta. Koja će onda tarifa biti te karte, kapiram da će morati mama da zove call centar, da ne bi imala neprijatnosti kada dodje da se cekira

Link to comment

Ako si kupio pre 1. marta za putovanje posle 1. marta, mora važiti ta tarifa koja je primenjena pri kupovini. Tarifa tj. vrsta karte piše na karti (možda se naziva "klasom"). Na karti bi trebalo i da piše koliko ima prtljaga (komada i kg). To ne može da se menja tek tako na štetu putnika

Link to comment
  • 2 weeks later...

http://javno.rs/istrazivanja/moze-li-propust-u-proceduri-da-prizemlji-er-srbiju-

 

Quote

 

Er Srbija rizikuje da dobije zabranu letenja jer je angažovala pilote za koje nije dobila neophodnu bezbednosnu procenu MUP-a i BIA

 

Dvanaest pilota upravljalo je putničkim avionima Er Srbije tokom 2017. godine, a da pre toga kompanija nije za njih obavila obavezan proces bezbednosne provere u MUP-u i BIA, čime bi potvrdila, između ostalog, da nisu prethodno osuđivani ili krivično gonjeni.

Ovo kao posledicu može da ima suspenziju dozvole srpske nacionalne aviokompanije za obavljanje vazdušnog saobraćaja, stoji u internom izveštaju istražnog tima Er Srbije, do čije je kopije došao BIRN.

 

 

Link to comment

Đejmse, a i ostali smrtnici koji bi slučajno mogli znati, pomažite:
 

 

Keva ima nejeftine Air Serbia karte (povratni let) za 23-ći februar. Dobila je neku tešku prehladu i sutra ide kod doktora da vidi sme li da putuje. Ako doktor kaže da bolje da ne - a sutra je već 20-ti, je l' te, kakve su tačno polise za otkazivanje zbog bolesti ako najavi 3 dana unapred? Nikakve ili može da povrati makar deo para?

Link to comment

Aj da sam sebi odgovorim u međuvremenu, našao sam ovo

Ukoliko Putnik poseduje Kartu koja je potpuno neiskorišćena, a sprečen je da putuje usled dejstva Više sile, treba odmah da obavesti o tome Air Serbia-u i dostavi dokaze o pomenutom dejstvu Više sile. Air Serbia će Putniku u tom slučaju odobriti svojevrstan kredit za deo vrednosti Karte koji se ne refundira. Ovaj iznos, umanjen za vrednost administrativnih troškova, Putnik će moći da iskoristi za putovanje Air Serbia-om nekom drugom prilikom.

E sad, ne znam da li je "Viša sila" bolest, tj da li bi lekarska potvrda bila dovoljno uverenje. Da li onda treba ići na ovaj formular ili postoji neki bolji način, tj direktan telefonski poziv?

Link to comment

Nemam pojma kako oni odredjuju sta je 'visa sila'.

 

Osim tog dela karte [fare] koji se ne refundira, ima pravo na povracaj aerodromskih i drzavnih taksi koje kompanija nece platiti za putnika koji ne lete.

 

Ali onda opet umeju da nabudze 'administrativne troskove' da ne dobijes nista...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Air Serbia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...