Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma jeste, kako nije. Preko nekog klauda ti se sinhronizuju podaci, nije bitno kog. Može preko bilo kog, nine to ništa toliko posebno kao što misliš.

Imaš tih opcija na androidu mali milion

Link to comment

Ne, to nije to. Ali očigledno nemaš opciju koju imam ja, pa zato ne znaš o čemu pišem.

Ocigledan je ovde nedostatak necega, ali to nije opcija na telefonu.

Link to comment

Ocigledan je ovde nedostatak necega, ali to nije opcija na telefonu.

 

Da, možda nečiji nedostatak volje da se pročita tekst za koji sam iznad dala link.  <_<

Imam OneDrive otkad imam Lumiu, dakle od Wp8 uz koji sam imala Windowse pro7. Otkad je OneDrive na mobitelu, naravno da su se neke stvari sinkronizirale.

Ovo o čemu sad pišem nema veze s tim, nego s kompletnim OS-om, dakle windowsima. Zato više uopće nema potrebe da otvaram OneDrive u kojem imam i opciju da biram što želim da mi se sinka a što ne, nego mi se fotografije automatski sinkaju u fotografije na compu onog trena kad nešto fotkam na mobu. Ako to android i može, ne može na taj način, a ne može nikako ako nema windowse 10 nego npr. sedmicu na PCiju. 

Edited by Zoe
Link to comment

U Amerikama Lumia 640 došla na 30 USD...

u je, kapiram da su ih tolko nastancovali da ce jos malo poceti da ih dele mesto kusura, kad neces zvaku ili prasak za pecivo.

Link to comment

Da, možda nečiji nedostatak volje da se pročita tekst za koji sam iznad dala link.  <_<

Imam OneDrive otkad imam Lumiu, dakle od Wp8 uz koji sam imala Windowse pro7. Otkad je OneDrive na mobitelu, naravno da su se neke stvari sinkronizirale.

Ovo o čemu sad pišem nema veze s tim, nego s kompletnim OS-om, dakle windowsima. Zato više uopće nema potrebe da otvaram OneDrive u kojem imam i opciju da biram što želim da mi se sinka a što ne, nego mi se fotografije automatski sinkaju u fotografije na compu onog trena kad nešto fotkam na mobu. Ako to android i može, ne može na taj način, a ne može nikako ako nema windowse 10 nego npr. sedmicu na PCiju. 

 

jedina razlika izmedju sad i ranije su dve stvari:

a) desktop/laptop windows 8 (ili tek od 8.1) kao i pretpostavljam Windows 10 dolaze sa instaliranim OneDriveom, pa ne mora nista da se instalira, posto je jeli vec instalirano

b) ukljucila si opciju na telefonu da fotografiju po slikanju automatski salje na OneDrive. Jedini problem sa tom novotarijom je sto postoji vec makar godinu dana, posto ja W8 telefon imam oko godinu dana i imam tu opciju sve vreme.

 

Sve sto se desava je da imas automatski sync telefona i OneDrivea, kao i automatski sync kompjutera i OneDrivea. Uslikas -> slika ode u OneDrive -> OneDrive na kompjuteru se sinhronizuje sa serverom. The end. To je sve radilo i bez Windows 10 (ja imam 8.1 na kompjuteru), a radilo bi i na Windows 7, ako instaliras OneDrive.

 

Drago mi je da otkrivas nove mogucnosti, but it ain't rocket science. Niti je OneDrive jedini servis tog tipa.

Link to comment

Ja hteo to da napišem...

Razlika je samo što MS te aktivacije provuče kroz inicijalni setup OS pa se "ne primeti" . Realno je to isti broj klikova...

Link to comment

Ok. Vjerojatno ste u pravu. Meni se uopće na compu ne otvara OneDrive nego se sve događa u aplikaciji fotografije koja je dio OS-a od windowsa 10, ali vjerojatno ih sve vuče preko OneDrivea. 

Link to comment

 

 

HERE je objavio da će sve svoje aplikacije, uključujući i Maps, ukloniti iz Windows 10 Store-a kasnije ovog meseca. Takođe, HERE aplikacije više neće raditi na Windows 10 Mobile uređajima nakon 30. juna 2016. godine. "Kako bismo se pripremili za ovu promenu, odlučili smo da uklonimo HERE aplikacije iz Windows 10 Store-a od 29. marta.

 

Kada je u pitanju Windows Phone 8, HERE aplikacije će na ovoj platformi raditi bez problema i nakon pomenutih datuma, zbog toga što je HERE duboko integrisan u ovu verziju operativnog sistema. Međutim, treba istaći da je HERE objavio da neće razvijati nove funkcije za Windows Phone, te da će se ubuduće fokusirati samo na ispravke kritičnih bagova ba Windows Phone 8 platformi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...