Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Pitam te jer si vec ranije napsiao:O, kome se radi? Kakva je zavera u pitanju? Nadam se da ne lupetas, ponovo, i da ces imati odgovor.
smiri malo recnik, previse upotrebljavas rec 'lupetanje'.vizura orena je usmerena na arhineprijatelje izraela i on uopste ne analizira sustinu rata u siriji. drzi je na povrsini i siri je na region.oren u prevodu kaze - neprijatelj mog neprijatelja je dobar, ali, ako i nije dobar i tada je bolji od neprijatelja.to je sve samo ne pozicija politicke realnosti. Edited by Bane5
Link to comment
smiri malo recnik, previse upotrebljavas rec 'lupetanje'.vizura orena je usmerena na arhineprijatelje izraela i on uopste ne analizira sustinu rata u siriji. drzi je na povrsini i siri je na region.oren u prevodu kaze - neprijatelj mog neprijatelja je dobar, ali, ako i nije dobar i tada je bolji od neprijatelja.to je sve samo ne pozicija politicke realnosti.
Ne mogu, kada neko lupeta onda to moras da mu kazes. Primera radi, niko te nije pitao sta ti mislis sta doticni govori, sto vec dovoljno govori o tebi, u tvom jadnom pokusaju da se izvuces, vec te pitam ono sto si napisao:
a ne analize iz vizure jedne interesne grupe.
Koja interesna grupa? Ko je Oren po tvojim informacijama?
Link to comment
Koja interesna grupa? Ko je Oren po tvojim informacijama?
ja sam ti malopre napisao zasto je njegov stav neprihvatljiv u kontekstu u kojem si ga citirao tj. zasto ga je nemoguce tumaciti u istoj ravni sa mojim i onih koje sam tada citirao.nisam zagledao njegov dosije. mozda ti znas pa mu slepo verujes :)npr. interesna grupa unutar politickog etablismenta njegove maticne drzave.
Link to comment
Neopisivo smarate. Resite to sto imate preko PM-a.
slazem se i rado bih to resio preko PM-a pa pozivam svakog ko to hoce da to uradi na taj nacin.mislim da si mogao da uocis da gotovo ocajnicki pozivam svakog sa kojim sam u kakvoj takvoj raspravi da to bude konstruktivnije od banalnih stvari tipa 'jesi li ti u damasku' (ne nisam, ali me pitaj zasto mislim da nesto tamo jeste. zar je to tako tesko?) ili vadjenje postova od pre 5 meseci i vracanja na prezvakanu pricu sa citatima koji nuzno ne moraju da nose neku novu vrednost.ipak, kad vidim kakva se tek rasprava o siriji vodi na "onom tamo" forumu, ovo sve je akademska rasprava sa svih aspekata. Edited by Bane5
Link to comment
ja sam ti malopre napisao zasto je njegov stav neprihvatljiv u kontekstu u kojem si ga citirao tj. zasto ga je nemoguce tumaciti u istoj ravni sa mojim i onih koje sam tada citirao.nisam zagledao njegov dosije. mozda ti znas pa mu slepo verujes :)npr. interesna grupa unutar politickog etablismenta njegove maticne drzave.
U tvojoj glavi neprihvatljiv dok zamisljas da vodis strategijske korake po BI i komandujes Sin Betom, GIPom itd. Jasno je to meni, kao sto mi je jasno da nemas odgovor i da si lupio kako bi pokusao da se izvuces kada si uhvacen. Sto je najgore, ja nigde nisam ni tvrdio da ti nisi u pravu. Samo sam trazio dokaze za tvoju tvrdnju.Nema razloga da se vise rasteze ova prica.
Link to comment
mislim da te nisam razumeo najbolje, ali da ti pojasnim, rasprava oko motiva izraela izmedju mene i Zaz_pi se desila pre par meseci kada je Zaz_pi navodno citirao neke moje postove u kojima je pisao ono sto nisam rekao i tada je ovde lagao. on se od tog trenutka stalno kaci na moje postove cesto zbog sitnica i gluposti.ako me pitas za izrael, njegova pozicija je zbog toga sto mu je rat u komsiluku nesto jasnija nego sto je dve godina bila kod onih koji ga podrzavaju (usa). strategija izraela je, za sada, da relativno pasivno kontrolise situaciju i to uglavnom u domenu svojih interesa.da li to podrazumeva delovanje van okvira svih normi - da, kao i uvek kad je izrael u pitanju. da li ja to podrzavam - ne.takodje mislim da nisam razumeo ko su "panslavencko-kineski ratnici" niti ovo na kraju o 'reporteru staroga kova".
ne.ne moze nista van "svih normi".ne tezim pravilima 20.og il 19.ga stoleca.nije prihvatljivo "uvek kad je izrael u pitanju".niko nije iznad pravila.tome tezim.jasno mi je sve.real i sl.pravila.najbitnije!nema iznimke!bez obzira na sve.pravila se mogu menjati ali uz prihvatljiv koncenzus.nista izvan toga!borimo se za kredibilitet UN-a!u svakom slucaju,bez iznimke!van toga je ko jaci kvaci.neprihvatljivo pored sve jebene historije nasilja i "dobrih' namera.za sad UN,drzimo se njih,nista parcijalno.no tako je uvek.posle biblijske krize dodje dogovor.trabunjam.ali bez devalvacije UN-a!a ovi panslo i kin pa to su frust bezemljasi
Link to comment
U tvojoj glavi neprihvatljiv dok zamisljas da vodis strategijske korake po BI i komandujes Sin Betom, GIPom itd.
evo je recenica pa ako neko od posetilaca foruma razume sta je pisac hteo da kaze... (nije izvucena iz konteksta)
Jasno je to meni, kao sto mi je jasno da nemas odgovor i da si lupio kako bi pokusao da se izvuces kada si uhvacen. Sto je najgore, ja nigde nisam ni tvrdio da ti nisi u pravu. Samo sam trazio dokaze za tvoju tvrdnju.Nema razloga da se vise rasteze ova prica.
sve sam ti napisao za orena tj. sta ja mislim o njegovim recima. sve ostalo je na tebi, ti si ga 'izvukao' kao 'krucijalni dokaz'.zapravo ja jedini i dajem nekakve odgovore ovde, a ti to niti pokusavas. pocinjem da verujem da ne umes i da samim tim ni ne razumes sta ti ja pisem.tvoje najcesce javljanje na ovom topiku je bilo da nekoga ispitujes, provociras i vredjas.da li se onda svaka od ovih tvojih konstatacija moze primeniti na tebe? naravno.ja se svakako slazem da ova prica nema potrebe da se razvlaci. Edited by Bane5
Link to comment
Some questions are familiar. Why use gas when so much more lethal weaponry is being flung at rebel forces across the country? If the government wanted to use gas, why not employ it north of Aleppo where not a single government soldier or official exists? Why in Damascus? And why wasn’t gas used on this scale in the previous two years? And why employ such a dreadful weapon when the end result is that Syria – by giving up its stocks of chemical weapons – has effectively lost one of its strategic defences against an Israeli invasion? No wonder, another Syrian friend of mine remarked last night, that the Syrian Foreign Minister Walid Moallem had such a long and shocked face when he made his Moscow announcement. Wasn’t Israel the real winner in all this?
Fisk.
Link to comment
Na tvom mestu vise rec ne bih napisao ali ti ces nastaviti da lupetas. Mozda ti pomognu Tutankamoni, koji se pojavise pre izgledno bombardovanje ali ubrzo i nestadose, sa nestankom pretnje. Nemojte da klonete duhom, napasce Amerikanci samo da Obama i GOP odrade da SAD ne bankrotiraju.
Tu sam :fantom:
Link to comment
Breaking news.U malom pograničnom gradu, ISIS i Al-Nusra su napale FSA i trenutno je ceo grad pod kontrolom islamista. Navodno oko nekog nemačkog lekara iz Lekara Bez granica, koga su Al-Nusra-e hteli da kidnapuju, a FSA ga nije dala.Ovo je uvod u veći sukob islamista i FSA.
Link to comment

@Utvara, pomenuo sam to na prethodnoj stranici, ali se zbog besmislenih rasprava to 'zagubilo'.samo bi te ispravio da ISIS jesu islamisti generalno gledano, ali su iznad svega dzihadisti (i to salafisti).ovo je do sada najveci sukob izmedju isis-a sa jedne i sekularnih jedinica FSA sa druge strane.idealan test za obe strane pred neizbezni medjusobni rat u buducnosti.takodje, idealni test za sve one jedinice koje su pod komandom FSA, ali svoju ideologiju drze ukorenjenu u islamu (islamisti raznih ucenja i uticaja).iznad svega bice zanimjivo videti da li ce sve proci nekakvim primirijem ili ce ovo biti pocetak ocekivanog.

Link to comment
×
×
  • Create New...