Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ne nisam u damasku vec je iz izvestaja obe strane (sa naglaskom na OBE!) jasno da je ovaj planinski deo potpuno pod kontrolom asadovih snaga i da pobunjenici nijednom nisu ni pokusali da ga preuzmu jer je bukvalno prepun vojnim snagama suprotne strane.
Sve vreme pises kao da apsolutno pouzdano znas sta se tamo dogadja. Meni neopisivo na zivce idu ljudi koji tvrde da znaju nesto sto verovatno niko ne zna.
Link to comment

U međuvremenu, još malo varnica među bivšim prijateljima: sirijski Mi-17 je, leteći duž granice, ušao u turski vazdušni prostor gde ga je spremno dočekao i sa neba oduvao dežurni par turskih F-16. Sirijska verzija glasi da je do obaranja došlo slučajno ali su ih turski zvaničnici poklopili saopštenjem u kojem se kaže da je sve urađeno namerno i u skladu sa pravilima stupanja u borbu.

Edited by beowl
Link to comment
Sve vreme pises kao da apsolutno pouzdano znas sta se tamo dogadja. Meni neopisivo na zivce idu ljudi koji tvrde da znaju nesto sto verovatno niko ne zna.
postoji 10% stvari koje se u siriji mogu reci da su velikom verovatnocom tacne.ova je bas takva.da ponovim, u pitanju je veliki vojni kompleks (koji koriste elitne jedinice bivse sirijske vojske) do kojeg pobunjenici nikada nisu ni prisli, obe strane to potvrdjuju, izrael je na njega izvrsio bar jedan napad, postoje snimci osmatranja artiljerijskih pozicija na ovom podrucju, snimci asadovih snaga (asadova tv & rt), postoje analize vojnih strucnjaka i sl.tebi se nesto opasno pricinjava (ja se cesto ogradjujem kad su velike tvrdnje u pitanju i cesto naglasim da je u pitanju samo moje misljenje). ako imas problem sa mojim postovima postavi pitanje ili ih razvali kontraargumentom, ali nemoj ko malo dete (poput Zaz_pi-ja) da juris po forumu i stalkujes i to na nacin koji ne prilici odrasloj osobi. Edited by Bane5
Link to comment

Danas je doslo do najveceg sukoba (do sada) izmedju sekularnih i jedinica FSA koje su umereni islamisti sa jedne i pripadnika ISIS-a sa druge strane oko strateskog grada Azaz na granici sa Turskom. U narednim danima videcemo da li ce sve opet ici 'pod tepih' ili ce neko od njih prevladati, a rat dobiti jos jednu dimenziju, onu koja se ocekivala pre ili kasnije.

Edited by Bane5
Link to comment
postoji 10% stvari koje se u siriji mogu reci da su velikom verovatnocom tacne.ova je bas takva.da ponovim, u pitanju je veliki vojni kompleks (koji koriste elitne jedinice bivse sirijske vojske) do kojeg pobunjenici nikada nisu ni prisli, obe strane to potvrdjuju, izrael je na njega izvrsio bar jedan napad, postoje snimci osmatranja artiljerijskih pozicija na ovom podrucju, snimci asadovih snaga (asadova tv & rt), postoje analize vojnih strucnjaka i sl.tebi se nesto opasno pricinjava (ja se cesto ogradjujem kad su velike tvrdnje u pitanju i cesto naglasim da je u pitanju samo moje misljenje). ako imas problem sa mojim postovima postavi pitanje ili ih razvali kontraargumentom, ali nemoj ko malo dete (poput Zaz_pi-ja) da juris po forumu i stalkujes i to na nacin koji ne prilici odrasloj osobi.
Vidim, opet me pominjes. Iako nisam hteo vise da ti odgovaram jer nema smisla. Skoro mesec dana nista nisam napisao na ovoj temi. Na kraju jos ja ispadnem kriv sto ukazujem na gluposti koji pises. Ali ti se stalno prividjam. Nije ti bilo dosta sto si dokazano lupetao(http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18598&st=795&do=findComment&comment=2280142), pa hoces jos. Nema problema.
dvadeset drugi put, izraelu je asad u punoj konotroli nad sirijom drazi od svakakvih pobunjenika.svako pitanje asad ili rat postavlja se pre pocetka rata.izrael bi tada birao asada.to je protivnik kojeg poznaje, to je sistem koji izrael poznaje i to je na kraju dosta korektan pasivni posmatrac desavanja na golanu.da je sve ostalo na asadovoj kontroli nad sirijom izrael bi imao svakako manje briga.
'Israel wanted Assad gone since start of Syria civil war' "Tehran-Damascus-Beirut arc is the greatest danger," says outgoing Israeli envoy to US Michael Oren.“Bad guys” backed by Iran are worse for Israel than “bad guys” who are not supported by the Islamic Republic, Israel’s outgoing ambassador to the US Michael Oren told The Jerusalem Post in a parting interview.Oren, in the interview that is to be published in full on Friday, traced the evolution of Israel’s message on Syria during the three weeks of the chemical weapons crisis.“The initial message about the Syrian issue was that we always wanted [President] Bashar Assad to go, we always preferred the bad guys who weren’t backed by Iran to the bad guys who were backed by Iran,” he said.This was the case, he said, even if the other “bad guys” were affiliated to al-Qaida.“We understand that they are pretty bad guys,” he said, adding that this designation did not apply to everyone in the Syrian opposition. “Still, the greatest danger to Israel is by the strategic arc that extends from Tehran, to Damascus to Beirut. And we saw the Assad regime as the keystone in that arc. That is a position we had well before the outbreak of hostilities in Syria. With the outbreak of hostilities we continued to want Assad to go.”
Na tvom mestu vise rec ne bih napisao ali ti ces nastaviti da lupetas. Mozda ti pomognu Tutankamoni, koji se pojavise pre izgledno bombardovanje ali ubrzo i nestadose, sa nestankom pretnje. Nemojte da klonete duhom, napasce Amerikanci samo da Obama i GOP odrade da SAD ne bankrotiraju.Uzgred:
On other issues, Oren – who has contact in Washington with some ambassadors from Persian Gulf countries – said that that “in the last 64 years there has probably never been a greater confluence of interest between us and several Gulf States. With these Gulf States we have agreements on Syria, on Egypt, on the Palestinian issue. We certainly have agreements on Iran. This is one of those opportunities presented by the Arab Spring.”
:)
Link to comment
Vidim, opet me pominjes. Iako nisam hteo vise da ti odgovaram jer nema smisla. Skoro mesec dana nista nisam napisao na ovoj temi. Na kraju jos ja ispadnem kriv sto ukazujem na gluposti koji pises. Ali ti se stalno prividjam. Nije ti bilo dosta sto si dokazano lupetao(http://www.parapsiho...95#entry2280142), pa hoces jos. Nema problema.
da ponovim jos jednom, LAGAO SI na ovom forumu pred svim ovim ljudima koji citaju ovaj topik, pisao si ono sto ja nikad nisam ovde rekao (napisao). ispao si lazov. pre nego sto sam te tako nazvao, pozvao sam te vise puta da pokazes postove gde sam te reci bio napisao i to nisi ucinio. tu je kraj. mogao si da se izvines, mogao si da kazes da si lose razumeo, ali nisi.nakon toga si stalkovao veci broj mojih postova kaceci se za besmislice pokazujuci da si osim sto si lagao ujedno bio i povredjen sto si na ovom topiku raskrinkan u svoj velicini. tako si ujedno postao paradigma osobe koja ne ume da komunicira, koja svaki stav suprotan svome smatra nistavnim i nepotrebnim za postojanje i u tom svom tripu si spreman da se bavis svakakvim glupostima. u ovoj raspravi sa indy ispalo je da je postupio bas kao ti, iz meni nepoznatih razloga poneo se kao klinac.
Na tvom mestu vise rec ne bih napisao ali ti ces nastaviti da lupetas. Mozda ti pomognu Tutankamoni, koji se pojavise pre izgledno bombardovanje ali ubrzo i nestadose, sa nestankom pretnje. Nemojte da klonete duhom, napasce Amerikanci samo da Obama i GOP odrade da SAD ne bankrotiraju.
na stranu ova navala tlapnje, docekao si neko misljenje suprotno mom i to ti je dokaz za sta? da drugo ne valja? covece, o cemu ti govoris? mozes li da razdvojis da negde postoji pravo na razlicita misljenja i da razlicita misljenja dele razliciti ljudi i da u svakoj situaciji u kojoj se ne sabira 2+2 to nuzno ne znaci da je necije misljenje tacnije/istinitije/realnije i sl. ja ostajem pri svom bez obzira sta nam stricek oren pripoveda.na kraju, da ti objasnim jos jednom, imati svoje misljenje nije isto sto izdavati ga za apsolutnu istinu vec je ono licni segmnet analize nekih dogadjaja. skup svih cinjenica ga ojacavaju ili ga ruse. oren je toliko uopsten i komunicira politickim recnikom da je tesko poverovati da su mu reci plod racionalne analize, a ne analize iz vizure jedne interesne grupe.potrudi se malo vise, ali bi mozda i sam mogao da das neki svoj zakljucak, a ne da cekas orena i slicne da terciraju tvom inicijalnom stavu. Edited by Bane5
Link to comment

@bane5a sta ce tu izrael?banditizam jer imaju amere za ledjima?sta ce oni tu bez un-a?mrzi ih komsiluk pa zlu ne trebalo?krenes sa asad mora pasti i tu se slazem.dodju ovi strateski panslovensko-kineski ratnici i ti deljes,deljes i nameces sta?boze dragi!i na neki drugi topik.daj budi reporter staroga kova ili ne ...

Link to comment
sta mene pitas, ti si ga iskopao.
Pitam te jer si vec ranije napsiao:
a ne analize iz vizure jedne interesne grupe.
O, kome se radi? Kakva je zavera u pitanju? Nadam se da ne lupetas, ponovo, i da ces imati odgovor.
Link to comment
@bane5a sta ce tu izrael?banditizam jer imaju amere za ledjima?sta ce oni tu bez un-a?mrzi ih komsiluk pa zlu ne trebalo?krenes sa asad mora pasti i tu se slazem.dodju ovi strateski panslovensko-kineski ratnici i ti deljes,deljes i nameces sta?boze dragi!i na neki drugi topik.daj budi reporter staroga kova ili ne ...
mislim da te nisam razumeo najbolje, ali da ti pojasnim, rasprava oko motiva izraela izmedju mene i Zaz_pi se desila pre par meseci kada je Zaz_pi navodno citirao neke moje postove u kojima je pisao ono sto nisam rekao i tada je ovde lagao. on se od tog trenutka stalno kaci na moje postove cesto zbog sitnica i gluposti.ako me pitas za izrael, njegova pozicija je zbog toga sto mu je rat u komsiluku nesto jasnija nego sto je dve godina bila kod onih koji ga podrzavaju (usa). strategija izraela je, za sada, da relativno pasivno kontrolise situaciju i to uglavnom u domenu svojih interesa.da li to podrazumeva delovanje van okvira svih normi - da, kao i uvek kad je izrael u pitanju. da li ja to podrzavam - ne.takodje mislim da nisam razumeo ko su "panslavencko-kineski ratnici" niti ovo na kraju o 'reporteru staroga kova".
Link to comment
×
×
  • Create New...