Jump to content

Sirija


Budja

Recommended Posts

Pa pitaj gomilu Vucicevih glasaca sta misle o demokratiji i sovjetskim istorijama - nesto veoma slicno kao ti. Nije to nikakvo podmetanje nego cinjenica.

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

napisao sam: američki predsednik mora (mora!) da pruži verbalna podršku demokratizaciji, ljudskim pravima... dal' će nešto konkretno i učiniti, to je već drugo pitanje. pri tome, imati u vidu da su ovakvi govori uvek usmereni i ka domaćoj javnosti. pa i ka članovima njegove administracije. da Obama ode u DoS i krene da objašnjava kako ima nameru da npr. batali Irak, doživeo bi istu pobunu koju je doživeo Tramp.

 

povlačenje u smislu povratka na ono što Ameri nazivaju offshore balancing

 

 

 

 

 

 

 

Mislim da nisi u pravu.

 

Ovaj govor je, onako, bas imao odjek u smislu pruzanja ruke islamskom svetu nakon 9-11 i iracke katastrofe. I jesta markirao zaokret u poltiici koji se nedugo nakon toga video otklonom i od Mubaraka i od Izraela.

 

Nije bio govor reda radi, ili barem nije tako odjekao u javnosti.

Link to comment
13 minutes ago, Anduril said:

Pa pitaj gomilu Vucicevih glasaca sta misle o demokratiji i sovjetskim istorijama - nesto veoma slicno kao ti. Nije to nikakvo podmetanje nego cinjenica.

Ma bre jebali te Vucicevi glasaci, tvoje ucenje istorije od njih i vecito podmetanje kad vise nemas sta da bljujes okolo.

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

Mislim da nisi u pravu.

moguće da interpretiram dati govor u okvirima onoga što je Obama radio kasnije, pa mašim. ali je Obamina posvećenost demokratizaciji bila znatno manje izražena nego se to da zaključiti na osnovu ovog i drugih govora. da li je on verovao u to što je pričao ili ne, nemam pojma. sasvim je moguće da je verovao, ali je procenio da je suviše rizično uraditi ovo ili ono, da nema podršku javnog mnjenja...

Edited by Gandalf
Link to comment
25 minutes ago, MancMellow said:

Izrael bas cacka izgleda...

 

Rekose danas da ih ne interesuju ruska upozorenja. Te nesrecne Ruse niko ne jebe 5%. Ne bu dobro.

Link to comment
23 minutes ago, Lezilebovic said:

 

 

Treba svakako biti oprezan ali treba biti oprezan i kada se prenose stvari sa sumnjivih portala poput zerohedgea koji su takodje propagandisticko smece. Recimo to pripremanje dece da glume napad je vec toliko puta razotkrivano kao laz da je cak i RT o tome pisao:

 

https://www.rt.com/news/423927-syria-staged-chemical-attack-drill/

Link to comment
10 minutes ago, Eraserhead said:

 

 

Treba svakako biti oprezan ali treba biti oprezan i kada se prenose stvari sa sumnjivih portala poput zerohedgea koji su takodje propagandisticko smece. Recimo to pripremanje dece da glume napad je vec toliko puta razotkrivano kao laz da je cak i RT o tome pisao:

 

https://www.rt.com/news/423927-syria-staged-chemical-attack-drill/

 

jedini sumnjivi portali su trenutno ratnohuškački mediji u usa: msnbc, cnn, fox i bbc i guardian u uk. ostalima se koliko toliko može i verovati.

Link to comment
3 minutes ago, teacher said:

 

jedini sumnjivi portali su trenutno ratnohuškački mediji u usa: msnbc, cnn, fox i bbc i guardian u uk. ostalima se koliko toliko može i verovati.

 

:lol:

 

Ne moz ti muuudrog Srbina zajebat pa to ti je

Edited by Eraserhead
Link to comment
3 minutes ago, Eraserhead said:

 

:lol:

 

Ne moz ti muuudrog Srbina zajebat pa to ti je

pitaj iračane da li su našli taj wmd kako su ovi mediji tvrdili onomad... modus operandi koji radi radnju ne treba menjati sad kad su rusi nadomak kalifornije

Link to comment
22 minutes ago, Eraserhead said:

 

 

Treba svakako biti oprezan ali treba biti oprezan i kada se prenose stvari sa sumnjivih portala poput zerohedgea koji su takodje propagandisticko smece. Recimo to pripremanje dece da glume napad je vec toliko puta razotkrivano kao laz da je cak i RT o tome pisao:

 

https://www.rt.com/news/423927-syria-staged-chemical-attack-drill/

 

hvala na korekciji, poverovao sam retvitu nekog za kog sam mislio da bolje prati situaciju...

Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

 

hvala na korekciji, poverovao sam retvitu nekog za kog sam mislio da bolje prati situaciju...

 

 

Zapravo cela ova situacija je dosta zanimljiva i govori o moci socijalnih medija koja moze biti pozotivna ali i negativna.

 

Sad sam gledao jos jednu sliku sa tog spiska. Decak koji lezi medju dva groba. U pitanju su fotografije nekog umetnika iz Saudijske Arabije koji je slikao svog sestrica za izlozbu o vezi dece i roditelja

 

https://haralddoornbos.wordpress.com/2014/01/17/saudi-photographer-telle-me-this-is-not-syria-its-not-a-grave-and-the-boys-parents-are-not-dead/

 

U tekstu ima i kako se ta fotografija zavrtela na internetu. Nije bila u potanjunnekakva temeljna zavera vec neka budala sa 200k pratilaca.

Link to comment
×
×
  • Create New...