Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Uzas sta radi taj Soros  :mad:

 

Ti ne kapiras da su za mene zlikovacka govna i Nusra i ISIS i Asad i da bi najbolje bilo da svi nestanu sa lica zemlje.

 

A za koga nisu? Jedina nezgodacija je sto jedni moraju da pobede a drugi da izgube. Kao sto u WW2 na istocnom frontu nisi mogao da navijas i protiv Staljina i protiv Hitlera i da ocekujes da obe strane sa lica zemlje izbrisu vanzemaljci. U oba slucaja je (bilo) pozeljno da pobedi manje zlo (Staljin/Asad). Ja zaista ne znam kakav ti scenario prizeljkujes, a da nije iz domena naucne fantastike?

Edited by IndridCold
Link to comment

A za koga nisu? Jedina nezgodacija je sto jedni moraju da pobede a drugi da izgube. Kao sto u WW2 na istocnom frontu nisi mogao da navijas i protiv Staljina i protiv Hitlera i da ocekujes da obe strane sa lica zemlje izbrisu vanzemaljci. U oba slucaja je (bilo) pozeljno da pobedi manje zlo (Staljin/Asad). Ja ne znam kakav ti scenario prizeljkujes, a da ne bude iz domena naucne fantastike?

 

Koliko ja vidim svi se slazu da ISIS i co moraju da odu ali se ne slazu svi da i Asad mora da ode. Ti ne kapiras da ta takva pobeda o kojoj ti pricas je nemoguca.  Asad ne moze da pobedi sam a sa Rusima mozda moze da pobedi ali ce to biti stanje permanentnog sukoba, bombi i haosa. Jedino moguce je medjunarodna konferencija u kojoj bi USA i Rusija napravile resenje. Ali to resenje ne bi moglo da ukljucuje Asadovu vlast na celoj teritoriji. Plus ovo nije Drugi svetski rat. 

Link to comment

Znaci sledi hitan sastanak SB na zahtev zapadnih sila i odmazda nad onima pod cijom se kontrolom desio "incident" ?

 

Probaj te fore sa nekim drugim - bombe imaju tamo svi, hemijsko oruzje ne.

Link to comment

I ko je napravio ovo sranje danas ?

Koliko sam mogao da pohvatam... Dogovor je bio da paralelno krenu konvoji civila, jedni iz enklava iz okoline Damaska ka Ildibu, drugi iz shitskih enklava iz okoline Ildiba ka Alepu ... Ovaj drugi je cekao 32 sata na ulazu u Alep jer je prvi kasnio, posle je isti napadnut iz vise automobila bombi, predpostavlja se da su u pitanju neki ogranci Al Kaide koji su striktno protiv tih evekuacija stanovnistva (predaje teritorije bez borbe). Sreca u nesreci sto su ovaj prvi konvoj (koji se u trenutku nesrece zadesio na teritoriji vladinih snaga) sacuvali Rusi od odmazde shitskih frakcija...

 

p.s.  Umereni nisu dozvolili ranjenima transport u alepske bolnice, dok  prvi konvoj ne stigne u Ildib... ludilo...

Edited by Geo
Link to comment

Znaci sledi hitan sastanak SB na zahtev zapadnih sila i odmazda nad onima pod cijom se kontrolom desio "incident" ?

 

Naravno da ne sledi jer su slobodoljubiivi zapadni mediji u svom pokrivanju™ današnjeg masakra zaboravili da navedu samo jedan detalj - ko je to digao u vazduh desetine žena i dece. Obično im treba manje od pet minuta da sve povežu i otkriju čitav lanac odgovornosti, ali danas im eto ne ide. Kao i svaki put kada raskomadani civili ne mogu da se iskoriste protiv Asada, niko ne zna niti se preterano cima da sazna ko ih je raskomadao. Samo se konstatuje da su, eto, neki civili negde u Siriji iskasapljeni od strane nekoga (drekavca). Pa pošto niko ne zna ko bi, zaboga, mogao da bude počinilac usred provincije Idlib, onda nema o čemu da se raspravlja i nema na koga da se lansira salva krstarećih raketa čija lepota ostavlja bez daha.

Edited by Redoran
Link to comment

Koliko ja vidim svi se slazu da ISIS i co moraju da odu ali se ne slazu svi da i Asad mora da ode.

 

Slazemo se, kako se ne slazemo?

 

 

Ti ne kapiras da ta takva pobeda o kojoj ti pricas je nemoguca. 

 

Ne razumem, sta znaci Asadova pobeda je nemoguca? Zasto je nemoguca?

 

 

Asad ne moze da pobedi sam a sa Rusima mozda moze da pobedi ali ce to biti stanje permanentnog sukoba, bombi i haosa.

 

Svako stanje je bolje od onog gde postoje mocan ISIS i Al Kaida.

 

 

Plus ovo nije Drugi svetski rat.

 

Ma nemoj, nisam znao. Poenta je da je ISIS ogromna pretnja i po Evropu i po Bliski Istok, po ceo svet zapravo, i kao takav je hiljadu puta vece zlo od Asada, isto kao sto je monstrum Staljin bio neuporedivo manje zlo od Hitlera. Pri takvom sukobu ne moze se glumiti neutralnost i zna se sta to znaci, a ti kako hoces.

Link to comment

Jebi ga kad umereni nisu dovoljno civilizovani pa da decu ubijaju bojnim otrovima. Mozda prvo da se napravi UN komisija da onda istrazi ko je izveo napad pa onda da se iznose optuzbe. :fantom:

 

Pa ne bi bilo loše da neko imenuje takvu komisiju. Ako je trebalo ovo da se desi da bi neko najzad shvatio da nije mudro srljati u zaključke u ovakvim situacijama, onda neka makar to bude neka korist od ovakve tragedije. Da jednom prestane to ludilo u kojem se sve odmah zna ako mrtva deca mogu da se iskoriste za neki politički cilj, a ako ne mogu da se iskoriste onda se ništa ne zna i njihova smrt nikog ne dotiče.

Link to comment

Naravno da ne sledi jer su slobodoljubiivi zapadni mediji u svom pokrivanju™ današnjeg masakra zaboravili da navedu samo jedan detalj - ko je to digao u vazduh desetine žena i dece. Obično im treba manje od pet minuta da sve povežu i otkriju čitav lanac odgovornosti, ali danas im eto ne ide. Kao i svaki put kada raskomadani civili ne mogu da se iskoriste protiv Asada, niko ne zna niti se preterano cima da sazna ko ih je raskomadao. Samo se konstatuje da su, eto, neki civili negde u Siriji iskasapljeni od strane nekoga (drekavca). Pa pošto niko ne zna ko bi, zaboga, mogao da bude počinilac usred provincije Idlib, onda nema o čemu da se raspravlja i nema na koga da se lansira salva krstarećih raketa čija lepota ostavlja bez daha.

Sacekajmo  prvo da Ivanka Tramp  pogleda sve one uzasne fotografije sa lica nesrece (ne bih iste ni u spojler da stavljam )

Edited by Geo
Link to comment

Naravno da ne sledi jer su slobodoljubiivi zapadni mediji u svom pokrivanju™ današnjeg masakra zaboravili da navedu samo jedan detalj - ko je to digao u vazduh desetine žena i dece. Obično im treba manje od pet minuta da sve povežu i otkriju čitav lanac odgovornosti, ali danas im eto ne ide. Kao i svaki put kada raskomadani civili ne mogu da se iskoriste protiv Asada, niko ne zna niti se preterano cima da sazna ko ih je raskomadao. Samo se konstatuje da su, eto, neki civili negde u Siriji iskasapljeni od strane nekoga (drekavca). Pa pošto niko ne zna ko bi, zaboga, mogao da bude počinilac usred provincije Idlib, onda nema o čemu da se raspravlja i nema na koga da se lansira salva krstarećih raketa čija lepota ostavlja bez daha.

 

Mozda bi bilo dobro da prestanete sa tom navikom da neprekidno nalazite neke (medijske) zavere na koju ste stekli jos tokom ratova u SFRJ.

 

(CNN) About 100 people were killed Saturday in a car bomb explosion targeting pro-regime evacuees leaving besieged Syrian towns, a volunteer rescue agency said.

 

(BBC) A huge car bomb has blasted a convoy of coaches carrying evacuees from besieged government-held towns in Syria, killing at least 45 people.

 

Edited by Eraserhead
Link to comment

Da niko ne prikriva da je u pitanju napad na ljude koji su lojalni zvanicnoj vlasti u Siriji.

 

EDIT: U pitanju su civili. Uzasno je da uopste pricamo o tome da li je bitno kome su lojalni.

Edited by Eraserhead
Link to comment
×
×
  • Create New...