Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ala si poceo da bagujes. [emoji38] Sta te je sad iznerviralo?

 

Najjace je sto ti u svojoj zemlji branis svog diktatora Djukanovica od onih koji bi da ga skinu jer mislis da su gori od njega, a osporavas to pravo Sirijcima.

 

Ili evo razmisli - za koga bismo bili svi na ovom forumu, ukljucujuci tebe i mene, kad bi glavna pretnja Vucicu bili naoruzani klerofasisticki talibani finansirani od Putina? Da, Vucic bi bio kriv sto je do takve situacije uopste i doslo, ali - sta mi imamo od toga ako bismo se hiljadu puta gore proveli kad bi pobedili ovi drugi?

Dobijo je takvog U Svojoj Avliji pa ne moze da se pomiri sa cinjenicom da globalizam nije ljucko pravo. Malo haosa svima u dvoristu ce mu olaksati sopstveni haos.
Link to comment

Ala si poceo da bagujes. :lol: Sta te je sad iznerviralo?

 

Najjace je sto ti u svojoj zemlji branis svog diktatora Djukanovica od onih koji bi da ga skinu jer mislis da su gori od njega, a osporavas to pravo Sirijcima.

 

Ili evo razmisli - za koga bismo bili svi na ovom forumu, ukljucujuci tebe i mene, kad bi glavna pretnja Vucicu bili naoruzani klerofasisticki talibani finansirani od Putina? Da, Vucic bi bio kriv sto je do takve situacije uopste i doslo, ali - sta mi imamo od toga ako bismo se hiljadu puta gore proveli kad bi pobedili ovi drugi?

 

Sad videh ovo. A recimo da Vucic krene da razvanjuje NBG i Kraljevo i ubija hiljade je l bi i dalje bio za njega ili bi rekao "ovi su zlo ali on ne sme da ostane jer je i on zlo"? Ne znam, mozda bi tebi to bilo OK, meni ne bi. Ali ako ti je to OK onda su mnoge druge stvari koje vlade, sile itd rade ok zarad "pozitivnog cilja". A o tim posledicama tog moralnog relativizma ne zelim ni da razmisljam.

 

Plus ovo boldovalno treba uzeti u obzir.

Link to comment

Sad videh ovo. A recimo da Vucic krene da razvanjuje NBG i Kraljevo i ubija hiljade je l bi i dalje bio za njega ili bi rekao "ovi su zlo ali on ne sme da ostane jer je i on zlo"? Ne znam, mozda bi tebi to bilo OK, meni ne bi. Ali ako ti je to OK onda su mnoge druge stvari koje vlade, sile itd rade ok zarad "pozitivnog cilja". A o tim posledicama tog moralnog relativizma ne zelim ni da razmisljam.

 

Plus ovo boldovalno treba uzeti u obzir.

 

Ti bi prvi rekao da je OK to što radi ako su mu protivnici Dveri po onoj staroj da nema demokratije za neprijatelje demokratije. Kao što je i u CG sve dozvoljeno protiv velikosrpske i proruske opozicije

Edited by dillinger
Link to comment

Ti bi prvi rekao da je OK to što radi ako su mu protivnici Dveri po onoj staroj da nema demokratije za neprijatelje demokratije. Kao što je i u CG sve dozvoljeno protiv velikosrpske i proruske opozicije

Eto sta cu ti ja kad ti znas sta bi ja radio.

Link to comment

Sad videh ovo. A recimo da Vucic krene da razvanjuje NBG i Kraljevo i ubija hiljade je l bi i dalje bio za njega ili bi rekao "ovi su zlo ali on ne sme da ostane jer je i on zlo"? Ne znam, mozda bi tebi to bilo OK, meni ne bi.

 

Staljin je takodje ubijao svoje i to u milionima, ali je i dalje bio ocigledno neuporedivo manje zlo od Hitlera.

 

Elem, kad bi naoruzani dveraski talibani koji imaju nameru da pobiju sve nepravoslavce i ateiste (recimo da zaista postoje takvi) poveli rat na zivot i smrt bez milosti, a pre toga nabijali ljude na kolac i spaljivali bludnice sirom zemlje, o nacionalnim i verskim manjinama da i ne govorim, ne samo da bih bio prisiljen da budem na Vucicevoj strani nego bih aktivno uzeo ucesca u borbi protiv njih. Nemam taj luksuz da kazem "ovi su zlo, ali i Vucic mora da izgubi" jer ako Vucic izgubi ja sam mrtav covek, i svi moji su mrtvi i ceo narod je propao.

 

Isto kao sto u WW2 nije postojao prostor za luksuz da se govori o tome da Staljin mora da izgubi "jer su i nacizam i komunizam zlo", nego je Staljin postao saveznik, a tek nakon sto je glavni protivnik sasvim unisten poceo je hladni rat protiv istog tog Staljina i to je bio jedini ispravan put. To ne znaci da im je Staljin bio OK kao sto meni pokusavas da ucitas, vec znaci da su bili odgovorni i prema svojoj i prema sudbini citavog sveta.

 

A ovde je citav region u igri, ne zaboravi to.

Link to comment

Ocekivano od koga je - nego, jesi li ovakve stvari kacio i za Mladica? Koliko je njemu imalo smisla da okrene ceo svet protiv sebe?

 

Zar ne moze prvo da se izvrsi istraga i posalje medjunarodni tim strucnjaka koji bi Asad morao da prihvati pod pretnjom napada? Posle izmisljenih opravdanja za rat u slucaju Sadamovog WMD zasto bi iko verovao bez dokaza bilo cemu sto dolazi iz te kuhinje?

Link to comment

Posle izmisljenih opravdanja za rat u slucaju Sadamovog WMD zasto bi iko verovao bez dokaza bilo cemu sto dolazi iz te kuhinje?

Niko normalan ne veruje al' se takvi ionako nista ne pitaju... :)

Link to comment

Mozda zato sto ovo nema veze sa onima koji su tada pricali da Irak ima WMD. Ovde smo WMD videli na delu samo sada treba da poverujemo u teorije zavere ala Markale, Racak itd. Plus na celu Amerike je neko ko kaze da je Irak bio greska a u ovom slucaju Asada optuzuju i svi oni koji su tada bili protiv rata u Iraku (Nemacka, Francuska itd).

Link to comment

To kosta a s'ispaljivanjem tomhki zaradi. Nije vise ni vazno ciji su bojni otrovi. Rusi pomalo pumpaju IS, usnata kao pumpa Asada i mirno sredozemno. Bar dok je jednih i drugih, a nove mete je bar lako naci

Link to comment

Nista te nisam razumeo, ali dobro. Jos uvek nisi odgovorio zasto da se ne posalje ekipa vestaka da izvrsi istragu.

Pa zar nije prekjuce Rusija stavila veto u UN na tu ideju?

Link to comment
×
×
  • Create New...