Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

via reuters:

Syrian activists accused President Bashar al-Assad's forces of launching a nerve gas attack on rebel-held districts near Damascus on Wednesday that they said killed more than 200 people.Activists said rockets with chemical agents hit the suburbs of Ain Tarma, Zamalka and Jobar in the Ghouta region.Bayan Baker, a nurse at Douma Emergency Collection facility, said the death toll from the attack, collated from medical centers in the region, was 213.
kako ni prethodnih 13-ak napada hemisjkim oruzjem nije nezavisno dokazano tako i ovaj ostaje u tom svetlu. ono sto ovaj jutrosnji izdvaja je znatno veca povrsina koja je obuhvacena tim napadom i, po svemu sudeci, znatno veci broj zrtava nego u prethodnim.
Link to comment

Kako nece? Eto, danas dolaze inspektori UN u Siriju bas zbog toga. Cudno, Bane, kako si i dalje na braniku Sirije dok u Egiptu se dokazano snajperisu stotine ljudi od strane rezima a tamo te slabo ima da kazes koju. Ne zameram ti, samo primecujem.

Link to comment

ko tebe sta pita sta ti primecujes dok izvrces tudje reci i lazes po forumu...btw. dolazak UN inspekcije je unapred dogovoren u smislu da inspektori UN nece moci da se slobodno krecu i imaju u zadatku da obidju unapred dogovorene lokacije (njih tri). samim tim inspektorima UN nece biti dozvoljeno da obidju istocna predgradja damaska o kojima je rec.

Link to comment

Nesto si mi nervozan. Je l' si ti to samo strucnjak za Siriju dok te Egipat bas ne pogadja?Znaci, danas dolaze inspektori UN u Siriju bas da bi istrazili navode o upotrebi hemijskog oruzja. Cudno kako si taj detalj ispustio da stavis dok si pisao da se nikada nista nece otkriti. Kako ti to znas?

Link to comment

zasto bi bio nervozan?to sto si ti lazov je najpre tvoj problem, ali to cu pomenuti uvek kada mi se obratis na forumu jer si lagao koristeci moje postove.dakle, lazov si.da ponovim jos jednom ako nisi dobro procitao, inspekcija UN dolazi da obidje unapred dogovorene lokacije (njih tri) za koje se sumnja da su bile mesta gde je korisceno hemijsko oruzje. u pitanju su lokacije gde se su se navodni hemijski napadi dogodili pre vise meseci (ne znam napamet ali mislim da su sva tri u 4+ meseca). inspekcija UN nece imati pristupa nijednoj drugoj lokaciji pa samim tim ni ovoj u istocnom damasku gde se dogodio ovaj napad za koji se sumnja da je napad hemijskim oruzjem.sve ovo je doslo nakon visemesecnog pregovaranja izmedju damaska i UN gde je damask (asad) dugo dozvoljavao i trazio dolazak na samo jednu jedinu lokaciju na sta UN nisu pristale pa je onda nadjen, po obicaju truli, kompromis.naravno, postavlja se i opravdano pitanje da li ce inspekcija UN imati dovoljno mogucnosti da nadje bilo kakave dokaze na lokacijama o kojim govorimo jer su se, kao sto pomenuh, ti incidenti dogodili pre vise meseci.

Edited by Bane5
Link to comment
Znamiljivo da i dalje izbegavas Egipat.Asad je na kraju popustio i dozvolio dolazak misije UN u Siriju. Otkud ti znas da nece popustiti i dozvoliti ulazak misije UN i na to mesto? Kako ti ti znas? Daj nam te tajne izvore.Zasto si "zaboravio" da napsies da danas dolazi misija UN u Siriju da bi istrazivala navode o upotrebi hemijskog oruzja? Doduse, vec si napredovao, pa govoris da ima sanse da se nesto i nadje ali dajes im male sanse.
treci put, nekima bi i jednom bilo dovoljno, inspekcija UN ima unapred dogovorene lokacije i nista preko toga nece biti dozvoljeno. pitanje je cak i da li ce za te tri lokacije imati svu slobodu sprovodjenja istrage (mislim da dve nisu pod asadovom kontrolom)ps. ovo nije topik o egiptu.
Link to comment

malopre sam uhvatio /valjda na Al Džaziri/ snimak kako pobunjenici u Siriji mlataraju mrtvim detetom po ulicama dok nekog tipa koji ga nosi zaustavljaju svakih 10 metara da bi leš što bolje usnimili.....koliko sam shvatio izmedju neverice i mučnine to su valjda žrtve bojnih otrova..... :unsure:e: na zahtev moderacije - jeste bilo preterano, malko pogubim živce kad vidim ovakve stvari.

Edited by steins
Link to comment

@steins,da, to je jedan od snimaka. ja namerno nisam hteio da taj ili bilo koji drugi postavim ovde na forumu. jezivi su.desetine i destine leseva bez kapi krvi.naravno, to je i dalje prica (i slika) jedne strane, ali sluti na zlo velikih razmera (kao uostalom i ceo ovaj rat).

Edited by Bane5
Link to comment

Šuška se o intervenciji u Siriji, možda od strane Francuza (i/ili saveznika). Ponovo je izvučena crvena haringa "bojnih otrova", a cenim da se pritom računa (sa pravom) na mas-retardiranost i kratki opažajni raspon znatnog dela žitelja prvog sveta.

Link to comment

Nikakva siroka intervencija nije moguca u ovom trenutku.Iz vise razloga.Licno, ostavljam samo eventualnu mogucnost za neku unilateralnu i lokalno usmerenu akciju neke zainteresovane sile (ne i najvecih)US 'will not intervene in Syria as rebels don't support interests', says top generalhttp://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/10257208/US-will-not-intervene-in-Syria-as-rebels-dont-support-interests-says-top-general.htmlOvome se nema sta dodati. Ovo je napokon nekakva artikulacija ponasanja Administracije i njenih vojnih eksponenata.Da li postoji neka, ocima nedostupna, politicka igra amerikanaca, to je kao i uvek, vrlo izvesno, ali ni to nece pokrenuti siru intervenciju.ps. "Haringa" je tu pa je tu, po svemu sudeci (i uz ogromne civilne zrtve) niko nju ne moze da iskoristi zarad posebnog cilja (preko 10 takvih incidenata je prijavljeno do sada). Sinoc nisu ni posteno saopstenje mogli da usaglase u SBUN.

Link to comment

Može to biti i priča koja se svako malo lansira (mislim na zapadne medije), "pokazaćemo mi njima" - nešto za unutrašnju upotrebu. Lideri "pokazuju 1 odlučnost".Bane5, nismo se nikad dobro razumeli, pa verovatno opet nećeš razumeti kada kažem da ja njima više jednu reč ne verujem. Nikad više.

Link to comment

ne ulazim u "nerazumevanje", ali znam sta mi govoris.u siriji je u ovom trenutku izuzetno jak uticaj irana, a moskva ni za milimetar nije odstupila od svojih interesa i to sve nakon 100K mrtvih i nakon svih 'crvenih haringi i linija'.verujem da je moskvi u konacnoj varijanti cak i prihvatljiv kompromis podele sirije, ali to niti ce resiti problem niti je izvesno.do tada, kao sto rekoh, SBUN ne moze ni saopstenje da izda o siriji.u takvom konstalaciji sira intervencija nije moguca.

Link to comment

ili je asad skroz prsao (u smislu da se iracionalno ponaša čak i u interesu svog samoočuvanja) sa sarinom i bombaškim udarima ili su deep-state-eri sa raznih strana krenuli lepo da mu pakuju i stvore razlog za intervenciju.da li počinje završnica kroz eskalaciju?

Link to comment
ili je asad skroz prsao (u smislu da se iracionalno ponaša čak i u interesu svog samoočuvanja) sa sarinom i bombaškim udarima ili su deep-state-eri sa raznih strana krenuli lepo da mu pakuju i stvore razlog za intervenciju.da li počinje završnica kroz eskalaciju?
Kao i uvek na Bliskom istoku, jako je tesko racionalno objasniti sta se desava. Zato je i plodno tle za teorije zavere.Nidje veze. Ja sam, recimo, nakon puca Egiptu a usled straha od islamista u Siriji koji je poceo da dominira zapadnim medijima ocekivao nekid etant sa Asadom. Kao ono cvrc.
Link to comment
×
×
  • Create New...