Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

dvadeset drugi put, izraelu je asad u punoj konotroli nad sirijom drazi od svakakvih pobunjenika.svako pitanje asad ili rat postavlja se pre pocetka rata.izrael bi tada birao asada.to je protivnik kojeg poznaje, to je sistem koji izrael poznaje i to je na kraju dosta korektan pasivni posmatrac desavanja na golanu.da je sve ostalo na asadovoj kontroli nad sirijom izrael bi imao svakako manje briga.
džabe ti taj22.put, zaebo sam te za titulu "najvećeg poznavaoca situacije u Siriji" - pogledaj iznad, odlučio Mali Perica lično.
Link to comment
džabe ti taj22.put, zaebo sam te za titulu "najvećeg poznavaoca situacije u Siriji" - pogledaj iznad, odlučio Mali Perica lično.
vrhovni forumski sudijo, kad bi znao koliko me ona stvar zabole za tvoje misljenje ko je poznavaoc, a ko 'mali perica' onda se ti mozda ne bi ni osvrnuo na moje postove vec mozes da sugerises administraciji da me banuje ako te je moje pisanje pogodilo, ali posto si dao sebi za pravo onda bar obrazlozi. ulozi toliko napora i ne dozvoli da se ravnas sa Zaz_pi koji je bukvalno izmisljao (ne pogresno tumacio, vec izmisljao da sam neke pisao neke stvari)ako dolazimo na teren tumacenja mojih postova onda ukazi na nedoslednost ili netacnost istih.ja mislim da se 22 puta vrtimo u krug.nigde nisam tvrdio da je izrael saveznik bilo kojoj strani vec sam se bavio kalkulacijom (cak nagadjanjem) sta je njegov izbor u nultoj taki sukoba (i to oruzanog jer ne treba zaboraviti da je svemu u siriji prethodilo par meseci demostracija).u takvoj konstalaciji, a pozvao sam se i na dva clanka od kojih jedan potpisuje vrlo bitan izraelski analiticar (visegodisnji prvi covek mosada), samo sam vrednovao ono za sta mislim da je u nultoj tacki sukoba izraelu bliza solucija (ne i izbor njihovog saveznika i pokretanje nekakvih tajnih planova unistavanja sirije)nakon toga se iznova i iznova vrti prica koja u sebi krene da kupi sve ono sto se desavalo mesecima kasnije pa se pominju razni dogadjaji koji su kasnije bitno uticali na tok sukoba.pa se tu onda retroaktivno mere dobici ranijih sukoba iako je logicno da ti dogadjaji imaju svoju vrednost i u sadasnjem sukobu.dakle, da ponovim i za vrhovnog sudiju, u trenutku pocetka demonstracija u siriji NE POSTOJI oruzana sila koja je kontra asada, ne postoje A, B i C planovi o razbijanju sirije na regione, a takodje ne postoji ni aktivna vojna uloga hezbolaha (narocito ne sadasnjih razmera) u siriji, postojanje radiklanih islamskih grupa je u tom trenutku u tragovima i mahom van vece organizacije i ja to ponovim vise puta i jasno naznacim da je moje misljenje da je u tom trenutku da je postojap izbor "ovakva sirija pod asadom ili rasulo kojem kraja nema uz decenijsku nesigurnost" izrael bi birao asada i stabilnu siriju iako im je protivnikako je izrael posedovao planove za unistenje sirije, njeno parcanje i sl. on to svakako nije planirao da uradi na ovakav nacin na koji se dogadjaji u siriji odvijaju. Edited by Bane5
Link to comment

uzgred, izgubio sam citav sat vremena (dragocenog) da utvrdim odakle je potekla informacija da je izrael preko turske napao pomenuto skladiste u latakiji.kada se vecina izvora ukrstila sa press tv i russia today sve mi je bilo jasno.eto primera kojeg bi i Indy trebalo da protumaci u sklopu naseg razmimoilazenja oko toga kako sakupljati informacije o ovako kompleksnom sukobu - da li je bekstvo od svakog 'prokazanog' izvora ka onim drugim bas uvek izvor "pravih" informacija?da opet ne bi morao da ponavljam 20 puta, ovim niposto ne pravdam izvore (medije) bliske zainteresovanim stranama velikih sila na zapadu (i izraelu) vec samo stavljam (u najmanju ruku) znak jednakosti sa pomenutim medijima bliskim iranu i rusiji.ps. jucerasnja rasprava sa barrcodeom je izgladjena jer sam pogresno tumacio njegove reci.piskaranaja Zaz_pi je izlisno komentarisati.

Link to comment
uzgred, izgubio sam citav sat vremena (dragocenog) da utvrdim odakle je potekla informacija da je izrael preko turske napao pomenuto skladiste u latakiji.kada se vecina izvora ukrstila sa press tv i russia today sve mi je bilo jasno.eto primera kojeg bi i Indy trebalo da protumaci u sklopu naseg razmimoilazenja oko toga kako sakupljati informacije o ovako kompleksnom sukobu - da li je bekstvo od svakog 'prokazanog' izvora ka onim drugim bas uvek izvor "pravih" informacija?da opet ne bi morao da ponavljam 20 puta, ovim niposto ne pravdam izvore (medije) bliske zainteresovanim stranama velikih sila na zapadu (i izraelu) vec samo stavljam (u najmanju ruku) znak jednakosti sa pomenutim medijima bliskim iranu i rusiji.ps. jucerasnja rasprava sa barrcodeom je izgladjena jer sam pogresno tumacio njegove reci.piskaranaja Zaz_pi je izlisno komentarisati.
:lol:Elem, imas sve o tome na Jerusalem Postu. Gde Netanjahu nije demantovao, samo je izbegao da odgovori. Takodje, jedan zapadni izvor ne protivreci da se napad desio preko Turske sa avionima(CNN). Inace po tom istom CNN izvoru, FSA je locirala te rakete za Izrael.
Qassem Saadeddine, spokesman for the Free Syrian Army’s Supreme Military Council, said the pre-dawn attack hit Syrian Navy barracks at Safira, near the port of Latakia. The rebel forces’ intelligence network had identified newly supplied Yakhont missiles being stored there, he said.
Opet FSA i Izrael via Turska.I, jos nesto, tokom Izraelskog napada 2007 na Siriju koriscen je turski vazdusni prostor. Moraces jos sat vremena da potrosis na trazenje te informacije.
The Shaldag commandos were extracted, and all Israeli aircraft returned to base. On their way back to Israel, the aircraft flew over Turkey and jettisoned fuel tanks over the Hatay and Gaziantep provinces.
edit: Nadam se da ovo nije stalkovanje i da sam dao neke nove informacije Edited by Zaz_pi
Link to comment

uopste nisam sporio da je napad postojao. procitaj neki od mojih prethodnih postova gde sam rekao da je skladiste unisteno.eto jos jednog dokaza da ne citas moje postove tj. da ih citas na nacin da bi vadio delove, ikrivljivao navode i lagao.u prvom citatu koji si postovao se ne navodi odakle je izvrsen napad jer fsa ima delom drugacije podatke pa ne znam kako si iz nejga zakljucio da to relevantan dokaz.evo ga link ka clanku iz J-posta i tu niko ne pominje tursku.http://www.jpost.com...t-attack-319688dalje, anonimni izvori bliksi cnn-u su tebi dovoljan dokaz?sta li Indy sad ima da kaze na to?za to vreme "kredibilni" RT uziva u "verodostojnosti" pozivajuci se na njihovog novinara ne citirajuci izvore, cak ni anonimne u smislu da im daje neki znacaj (vojni, civilni, visoki zvanicnik i sl)...http://rt.com/op-edg...ria-turkey-313/i tim redom ide niz "verodostojnih" izvora. nigde nikakva bar elemntarna indikacija i pozivanje na svedoke i slna kraju, ja uopste ne ulazim u to odakle je napad izvrsen. najvise me je kopkalo kako je neko toliko siguran u sve detalje ovog izraelskog napada kad ni za prethodne izraelske napade u siriji nemamo tacne detalje, a njih je izrael priznao za razliku od ovog.verujem da je napad izvrsen, ali odakle, to je zaista naivno tvrditi na osnovu ovakvih vesti.ako se Zaz_pi na ovaj nacin informise onda je delom potvrdio sve ono sto sam pisao. kod njega postoji unapred predstavljena slika necega, ne dozvoljava se da se o tome rasudjuje na osnovu balansiranog pristupa. na kraju to nekoga (Zaz_pi) dovede u situaciju da falsifikuje tudje postove i laze o tome da je neko nesto napisao i onda se 4-5 puta oglusi da pokaze gde je to u tim postovima.

Edited by Bane5
Link to comment

A, koje ti izvore koristis? Posto CNN, RT...nisu dovoljno dobri. Inace na JP postoji ono sto sam napisao. Shvatam ja da tebi treba malo duze da sve pohvatas. Imam razumevanja.

Link to comment
1 Indecent proposal se sprema na Brdu pri Kranju:
Pariz – Francuska smatra da Srbija može da ima značajnu ulogu na međunarodnoj sceni u rešavanju krize u Siriji, kao posrednik prema Rusiji, rekao je „Politici“ izvor iz Jelisejske palate.„Rusija drži ključ za rešenje sirijske krize, a Srbija bi, zahvaljujući svojim vezama sa Moskvom, mogla da posreduje kako bi se pronašao politički izlaz iz sukoba“, kažu u predsedničkoj palati.Ovde se najavljuje da će o Siriji u četvrtak razgovarati francuski predsednik Fransoa Oland tokom susreta sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem na Brdu kod Kranja, tokom samita balkanskih zemalja.„Srbija je za Francusku najvažnija zemlja u regionu“, poručuju iz Jelisejske palate, opisujući je kao „srednju silu“ sa izvesnim uticajem na međunarodnoj sceni, čemu u prilog navode i njenu ulogu predsedavajućeg na zasedanju Generalne skupštine UN.Pariz ima vodeću ulogu na međunarodnoj sceni u rešavanju sukoba u Siriji, svom bivšem protektoratu. U odmeravanju snaga između zapadnih zemalja, koje su za rušenje režima predsednika Bašara el Asada, i Moskve, koja se tome protivi, Francuska se setila Srbije.„Utisak je da Rusija hoće da povrati nekadašnji uticaj na međunarodnoj sceni“, kažu izvori „Politike“ dodajući da je ruski predsednik Vladimir Putin rekao da se zalaže za političko rešenje sirijskog sukoba ali da na tome ništa ne čini.Pariz optužuje Moskvu da isporučuje oružje sirijskom režimu, dok Moskva kritikuje Zapad da šalje oružje pobunjenicima.Francuska je, uz Veliku Britaniju, u maju bila glavni inicijator odluke EU da se podigne embargo na isporuku oružja Siriji, ali se situacija u međuvremenu promenila.Podrška opozicionarima iz Nacionalne koalicije, u čijem formiranju je najveću ulogu odigrao Pariz, sve je slabija otkako je postalo jasno da koalicija ne kontroliše situaciju na terenu, gde prostor osvajaju radikalne islamističke formacije.„Ne želimo da ponovimo iste greške kao u Libiji, kada se oružje koje smo isporučili okrenulo protiv nas“, kaže jedan visoki francuski diplomata koga citira „Mond“.Za zapadne zemlje uključene u sukob situacija je blokirana. Pariz traži izlaz iz ćorsokaka. To je verovatno razlog zbog koga se okreće dosad neistraženim mogućnostima, kao što je potencijalna uloga Beograda u ovoj međunarodnoj krizi.Da li je srpska diplomatija dorasla ovom izazovu i kakve poene bi eventualno mogla da izvuče, veliko je pitanje.Dolazak Olanda u Sloveniju je inače politički događaj za ceo region. Poslednja poseta francuskog predsednika regionu zapadnog Balkana, kako diplomatija naziva prostor bivše Jugoslavije uz Albaniju, bila je 2001. kada je Žak Širak došao u Zagreb da podrži put regiona ka EU.Fransoa Miteran je 1989, pred raspad Jugoslavije, bio u poseti Sloveniji, dok u Srbiju nije došao ni jedan francuski predsednik.Ana Otaševićobjavljeno: 23.07.2013.
:fantom:
Link to comment

ahrar ash-sham preseca jedan od vecih pro-asadovih konvoja koji se zaputio ka alepu.http://youtu.be/Jy0gYb4yzuMnisam zaustavljao snimak, ali recimo da samo velikih vozila (autobusi i kamioni) u ovom konvoju ima 60-ak.u pitanju je verovatno poslednji upotrebljiv put kojim je moguc prolaz takvih konvoja ka alepu.situacija za asadu odane jedinice i saveznike moze postati kriticna u ovom delu sirije.kad pomenuh 'sham'. u pitanju je jedna od 5 najvecih pobunjenickih grupa sa desetinama lokalnih brigada. salafisti su i dosta su mocni.

Link to comment

Nepotvrdjeni izvori za Telegraph. Ne mogu biti svi potvrdjeni kao islamisticki blogovi/sajtovi:

Syria: disillusioned rebels drift back to take Assad amnestyHundreds of men who took up arms against President Bashar al-Assad are defecting back to the government side, The Daily Telegraph has learnt.Disillusioned by the Islamist twist that the "revolution" in Syria has taken, exhausted after more than two years of conflict and feeling that they are losing, growing numbers of rebels are signing up to a negotiated amnesty offered by the Assad regime.At the same time, the families of retreating fighters have begun quietly moving back to government-controlled territory, seen as a safer place to live as the regime continues its intense military push against rebel-held areas.The move is a sign of the growing confidence of the regime, which has established a so-called "ministry of reconciliation" with the task of easing the way for former opponents to return to the government side.Ali Haider, the minister in charge, said: "Our message is, 'if you really want to defend the Syrian people, put down your weapons and come and defend Syria in the right way, through dialogue'."Mr Haider, who has a reputation as a moderate within the regime, has established a system in which opposition fighters give up their weapons in exchange for safe passage to government-held areas.Rebel fighters have privately said that they are aware of the amnesty offer, and that some men had chosen to accept it, although they say that the numbers involved remains a small proportion of those fighting the government."I used to fight for revolution, but now I think we have lost what we were fighting for," said Mohammed, a moderate Muslim rebel from the northern town of Raqqa who declined to give his last name. "Now extremists control my town. My family has moved back to government side because our town is too unsafe. Assad is terrible, but the alternative is worse."The prevalence of extremist Islamist groups in rebel-held areas, particularly in the north, has caused some opposition fighters to "give up" on their cause.Ziad Abu Jabal comes from one of the villages in Homs province whose residents recently agreed to stop fighting the regime. "When we joined the demonstrations we wanted better rights," he said. "After seeing the destruction and the power of jihadists, we came to an agreement with the government."Mr Haider said that he had attended a ceremony yesterday at which 180 opposition fighters rejoined the government's police force, from which they had previously defected.Although it was not possible to verify this claim, when The Daily Telegraph previously visited the reconciliation ministry's headquarters in Damascus the office was crowded with the family members of rebels fighting in the city's suburbs who said their men wanted to return.A ministry negotiator, who gave his name only as Ahmed, was in the process of arranging the defection of a rebel commander and 10 of his men from the Ghouta district."It took us three months of negotiation and this is a test," he said. "If this goes well, the commander says that 50 others will follow."He described the steps taken to allow the return of fighters willing to lay down their arms. First, he said, a negotiator must cross the front line for a meeting on rebel-held territory. "We have to hope the rebel commander orders his snipers not to shoot us."Would-be defectors were given papers allowing them to pass through Syrian army checkpoints, and then waited in a safe house until the officials could get their names removed from wanted lists held by the more hardline defence ministry and intelligence agencies.The rebels "did not sign up to be part of extremist Islamist groups that have now gained influence", he said. "Now they want to come back to a normal life."In the days before the regime took the town of Qusayr last month, The Telegraph saw mediators on the Lebanese border work with the Syrian army to secure an amnesty for fighters wanting to surrender.The phone rang with desperate calls from the parents of the rebels. "These mothers know that this is the last chance for their sons. If they don't give up their weapons now they will die because they are losing the battle," said Ali Fayez Uwad, the mediator.
Steta sto nam niko ne isprica sta se desava u severnoj Siriji izmedju Kurda i raznih islamista. Nesto sam nacuo ali ja nisam ekspert.
Link to comment

@Telegraph,ako je bas sve tako onda je to prava ljudska prica u mracnom ratnom vihoru.lepo je kad neko ima mogucnost da bira. u siriji, mnogi to nisu imali.anyway, u sustini je beznacajna za sam rat u siriji.

Edited by Bane5
Link to comment
Тема данаПариз рачуна на Београд у решавању сиријске кризеСрбија би могла да буде посредник између Запада и Русије, сазнаје „Политика“ у Јелисејској палатиФрансоа Оланд: Париз се сетио СрбијеСпецијално за „Политику“Париз – Француска сматра да Србија може да има значајну улогу на међународној сцени у решавању кризе у Сирији, као посредник према Русији, рекао је „Политици“ извор из Јелисејске палате.„Русија држи кључ за решење сиријске кризе, а Србија би, захваљујући својим везама са Москвом, могла да посредује како би се пронашао политички излаз из сукоба“, кажу у председничкој палати.Овде се најављује да ће о Сирији у четвртак разговарати француски председник Франсоа Оланд током сусрета са председником Србије Томиславом Николићем на Брду код Крања, током самита балканских земаља.„Србија је за Француску најважнија земља у региону“, поручују из Јелисејске палате, описујући је као „средњу силу“ са извесним утицајем на међународној сцени, чему у прилог наводе и њену улогу председавајућег на заседању Генералне скупштине УН.Париз има водећу улогу на међународној сцени у решавању сукоба у Сирији, свом бившем протекторату. У одмеравању снага између западних земаља, које су за рушење режима председника Башара ел Асада, и Москве, која се томе противи, Француска се сетила Србије.„Утисак је да Русија хоће да поврати некадашњи утицај на међународној сцени“, кажу извори „Политике“ додајући да је руски председник Владимир Путин рекао да се залаже за политичко решење сиријског сукоба али да на томе ништа не чини.Париз оптужује Москву да испоручује оружје сиријском режиму, док Москва критикује Запад да шаље оружје побуњеницима.Француска је, уз Велику Британију, у мају била главни иницијатор одлуке ЕУ да се подигне ембарго на испоруку оружја Сирији, али се ситуација у међувремену променила.Подршка опозиционарима из Националне коалиције, у чијем формирању је највећу улогу одиграо Париз, све је слабија откако је постало јасно да коалиција не контролише ситуацију на терену, где простор освајају радикалне исламистичке формације.„Не желимо да поновимо исте грешке као у Либији, када се оружје које смо испоручили окренуло против нас“, каже један високи француски дипломата кога цитира „Монд“.За западне земље укључене у сукоб ситуација је блокирана. Париз тражи излаз из ћорсокака. То је вероватно разлог због кога се окреће досад неистраженим могућностима, као што је потенцијална улога Београда у овој међународној кризи.Да ли је српска дипломатија дорасла овом изазову и какве поене би евентуално могла да извуче, велико је питање.Долазак Оланда у Словенију је иначе политички догађај за цео регион. Последња посета француског председника региону западног Балкана, како дипломатија назива простор бивше Југославије уз Албанију, била је 2001. када је Жак Ширак посетио Београд.Ана Оташевићобјављено: 23.07.2013.
нека пошаљу Јеремића у мисију. Рат има да се прошири на цео Блиски и Средњи исток :rolf: Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...