Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Posle ovoga je sve anti-klimaks, ali evo da okačim još jedan doprinos ovogodišnjeg favorita.

 

Nisu krivi siroti političar, stoka od naroda im tura mito u ruke, i kako onda da odbiju? Naravno, to je sve zbog socijalizma.

 

Nebojsa Krstic 12:10 03.08.2014

Re: besmislice


A mi kao nismo socijalna država?

Sam' uđi u bilo koje javno preduzeće, javnu upravu, kancelariju.

Naravno da jesmo. Mi smo pseudosocijalistička država od WW2 naovamo. Naučili smo da treba da imamo besplatno školovanje i lečenje, a da je država obavezna da nas zaposli i da nas plaća za posao koji otaljavamo levom rukom. I da nas jeftino kreditira. I da svi imamo svoje zemljake gde treba. I da se zapošljavamo preko veze.

Kad neko pominje stranke koje zapošljavaju svoje članove zaboravlja da ti članovi nisu došli s Marsa.

Mi smo ti članovi.

Dok sam bio savetnik, na blogu je desitina komentatora pljuvala korupciju a u DM mi ostavljala poruke sa željama da im završim ovo i ono.

Dakle, sve smo to mi...a ne oni! Nismo mi dobri, a političari loši.

Mi smo ti političari.

 

To je čvor koji je nerazmrsiv.



 
Edited by Turnbull
Link to comment

Ko nam je kriv što ne razumemo svu čvornovatu kompleksnost Krletove misli? 

Biće da je do mene što ne vidim ništa više od banalnosti, opštih mesta i površnih zaključaka, ispravnih samo ukoliko su samopodrazumevajući.

 
Mislim da Krle neće dočekati pravi trenutak (signal), pošto Aleksandar ne oskudeva misliocima i savetnicima njegovog ranga. Ne vidim šta će mu, jer je mogućnost da preko njega pridobije prodemokratske glasove na vrlo dugom štapu. A tek mi nije jasno koga bi i čemu Krle mogao da savetuje. 
Link to comment

 

Posle ovoga je sve anti-klimaks, ali evo da okačim još jedan doprinos ovogodišnjeg favorita.

 

Nisu krivi siroti političar, stoka od naroda im tura mito u ruke, i kako onda da odbiju? Naravno, to je sve zbog socijalizma.

 

 

 

 

 

Nije samo glup, nego i bezobrazan.

Link to comment

Nije on bezobrazan, za glupost mu ne zameram, ljudi smo: on je samo ljigav da ljigaviji ne moze biti.

Doduse, ne treba potcenjivati njegove kapacitete sto se ljigavosti tice.

Link to comment

I ne treba mu zamerati na gluposti, nije se samopostavio i samoproklamovao ni u šta. Bezobrazan je na način na koji su ljudi skromnih potencijala, kad se sticajem okolnosti domognu važne pozicije i pritom smatraju da su je apsolutno zaslužili, bezobrazni. 

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...