Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

kakav moron po ovoj logici bi i ja bio kriv što je došo toma  :fantom:

 

Kad god se povede razgovor o kolektivnoj odgovornosti, čiji sam ja neshvaćeni i dosadni zagovornik, sa svima se zakačim, svi bi da mi otvore oči, da mi na licu mesta operišu kataraktu: „Ne pos-to-ji kolektivna odgovornost, to će ti reći svaki pravnik!“ – Ne treba mi pravnik za to, ni pravni fakultet! Ako se saglasimo da je kolektiv nešto više od apstrakcije i nešto više od pukog zbira, ako je kolektiv nešto delatno, ili nešto što se suzdržava od delanja, onda moramo prihvatiti i posledice toga delanja ili obamrlosti, moramo ako iz našeg kolektiva potekne nešto pogrešno ili gadno osetiti i kolektivnu krivicu! Nju ne odmerava sudsko veće, nju svak oseća u okviru svojih mogućnosti, ali vi mene ubeđujete da kolektivne odgovornosti ne samo što nema nego je i ne bi smelo biti!

 

Ne idem dotle da kažem kako sam kriv koliko i Slobodan Milošević, ali ne mogu biti baš ni izuzet kao da sam najstariji Aboridžin koji štavi kožu u nekoj zemunici i ne hvata ni RTS ni HRT! Ne znam koliki je bio moj udeo u nacionalnom dohotku (ili u društvenom bruto proizvodu, šta god to bilo) moje zemlje u vreme kad tobože nije ratovala, ali verujem da je i taj moj deo, makar bio i 1700 dinara, trošen na razaranje gradova, proterivanje stanovništva pa i na ubijanje, sa čim se malo je reći ne slažem, imam i crno na belo da sam se tome protivio, pa ipak sam bio poražen! I zato sam, između ostalog, ja odgovorniji za Srebrenicu nego neki Eskim ili onaj Rus koji živi sam sa kerom na ostrvu Vrangel. Sad će mi neko reći: pa imaš ti neki udeo i u svetskom dohotku, osećaš li kolektivnu odgovornost i za to što je ova planeta poprište teške i neprestane nepravde, naravno da osećam, ali je moja odgovornost za stanje na Zemlji nekoliko miliona puta manja od one koju imam za zločine počinjene u mojoj državi. Ni u trenutku izricanja presude glavnookrivljenom za Srebrenicu neće njegova kazna biti vanish koji u potpunosti čisti i abolira mene: u građevinskim mašinama pomoću kojih su žrtve zatrpavane ima i mog rada, zločin je izvršen oružjem u čijoj sam kupovini i ja participirao, makar onoliko koliko participiram kupujući aspirin.

 

http://pescanik.net/2014/07/berza-smrti-i-pismo-iz-australije/

 

Link to comment

pa ja imam nikakve veze sa srebrenicom jer sam uvek glasao protiv genocidaša a ti malo jesi malo nisi i stoga si kolektivno kriv  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

pa ja imam nikakve veze sa srebrenicom jer sam uvek glasao protiv genocidaša a ti malo jesi malo nisi i stoga si kolektivno kriv  :fantom:

 

ah helašine, tvoje glasanje protiv je uzrokovalo glasanje za, samim time, ti si kriv :P

Link to comment

Познати руски економиста и аналитичар Константин Сонин детаљно је анализирао појаву плагијата код политичара у Русији. Он каже да ова криза вуче корене још од уласка Русије у социјализам, када су врхунски научници протерани са универзитета, а марксистичко-лењинистичка догма преко ноћи постала полазна основа свих научних радова. Цео двадесети век руска наука је била изолована од света и развијала се као нека ендемска бољшевичка врста, а највећи део научних радова није био ништа више од гомиле набацаних термина из самоуправљања, који су и нама овде добро познати.

 

 



Радоман Кањевац | 18/07/2014 12:07

Не верујем да је социјализам крив за то што неко у капитализму хоће да се окити преписаним докторатом. Осим тога, у Совјетском Савезу, као што је познато, није било самоуправљања, па, према томе, ни највећи део научних радова није могао да буде "гомила набацаних термина из самоуправљања".

 

Link to comment

 

 

Након кратке претраге вести на другим језицима, долази се до занимљивог закључка:

 

Google skillom do kolumne. Idiot.

Link to comment

Katarina-Djordjevic.jpg

 

Katarina Đorđević
 

Када Јелена Ристић, удата Ђоковић, за себе каже да је због велике љубави према Новаку одлучила да стави тачку на своју каријеру и посвети се мајчинству, фанови најбољег тенисера света одушевљено тапшу њеној одлуци, прећутно сагласни у ставу да Јелена треба да гаји дете, док Новак узгаја спортско самопоштовање нације.

Када једна од првих дама телевизијског екрана каже да ужива у мајчинству и да и не размишља о повратку на посао, јер је улога супруге и мајке потпуно испуњава, не чују се злобни коментари да је бебин плач заглушио њен глас разума и поништио професионални идентитет. 

Али, када Драгица Николић за себе каже да је велика супруга и мајка и да је смисао живота пронашла у материнству и филантропији и оснује фондацију која помаже да породилишта у нашој земљи добију хумано лице, онда се у јавности чују малициозни коментари о њеном патријархалном схватању улоге жене у друштву.

Од када смо постали алергични на мајчинство?

 

 

 

giphy.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...