Jump to content

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

ne razumem zašto je đuričko ovde. rekao je kako je bilo u moje i njegovo vreme. znalo se ko sluša i slavi uz ondšnje lukase i cece. posle su "pinkovi" sve to izmiksovali. napravili mućkalicu i sludeli kasnije generacije.

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Milošica said:

Razumem ja i te kako šta želiš reći, samo mislim da je glupo :D Kao što i mi imamo neke "generacijskr stvari" kojima i sam budem sklon povremeno, a objektivno su glupe.

 

 

 

Mislim da je ljudska potreba da vrednuje stvari u skladu sa svojim senzibilitetom i da je izjednačavanje svega totalni nihilizam. Nisu bolji ljudi koji slušaju nirvanu (ili silvanu), ali je u redu misliti da ti muzika koju slušaš i kultura kojoj pripadaš više odgovara. I mislim da si Ðuričku učitao šta je rekao.

Edited by Dnaralaske
Link to comment

@Dnaralaske

 

A možda prosto nekoj osobi u određenom momentu odgovara različita vrsta muzika. Meni deluje da kod ovoga što Đuričko priča uopšte nije toliko stvar same muzike već nekog stila života, a to je toliko precenjeno, jer se na kraju dana svi vratimo onim osnovnim nagonima, i nema tu neke gospode ili seljane :fantom:

 

Evo ga gosn Đorđe ponovo o "sluđenim generacijama". Ne znam kako sam propustio da ga stavim do sada na ignore.

 

 

Link to comment

to je milosice druze dragi stvar identiteta, prepoznavanja, stava i kulture zivljenja.

te reci su mladjim generacijama nepoznate, ne poznaju njihovo pravo znacenje iako ih mozda, samo mozda, koriste u svakodnevnom govoru

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

@Dnaralaske

 

A možda prosto nekoj osobi u određenom momentu odgovara različita vrsta muzika. Meni deluje da kod ovoga što Đuričko priča uopšte nije toliko stvar same muzike već nekog stila života, a to je toliko precenjeno, jer se na kraju dana svi vratimo onim osnovnim nagonima, i nema tu neke gospode ili seljane :fantom:

 

Evo ga gosn Đorđe ponovo o "sluđenim generacijama". Ne znam kako sam propustio da ga stavim do sada na ignore.

 

 

Uh nije teško razumeti da nema nikog ko može da odredi šta je lepo ili ružno, ko su seljaci a ko gospoda. Ali ajde da dozvolimo ljudima da veruju da je važno to čemu pripadaju. Ne mora odmah da bude da si glup ako misliš da je splavarenje sranje. Ljudi smo brt.

Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

@Dnaralaske

 

A možda prosto nekoj osobi u određenom momentu odgovara različita vrsta muzika. Meni deluje da kod ovoga što Đuričko priča uopšte nije toliko stvar same muzike već nekog stila života, a to je toliko precenjeno, jer se na kraju dana svi vratimo onim osnovnim nagonima, i nema tu neke gospode ili seljane :fantom:

 

Evo ga gosn Đorđe ponovo o "sluđenim generacijama". Ne znam kako sam propustio da ga stavim do sada na ignore.

 

 

za početak, stavi me na ignor, nemam ništa protiv.

 

stil života možda jeste precenjen kod nekih danas, ja onda a đuričko kasnije držali smo se tog stila. i nije u pitanju samo muzika. bile su i knjige i novine i film i pozorište i............i nije bilo problema. jednostavno, s kim si onakav si. a imali smo mogućnost izbora. posle se desilo da je postalo bitno biti deo grupe, ekipe, da ne kažem stada, da se ne naljutiš.

 

meni je bilo čudno kada sam krajem veka video da se u prvoj gimnaziji slavi u dvorištu maturiranje uz cecino i trubače.

 

kako god, ja i dan danas od ovih što su "pretekli" imam druženje sa sličnima a ako ima i drukčijih teme su redukovane.

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, ultra plasticni said:

to je milosice druze dragi stvar identiteta, prepoznavanja, stava i kulture zivljenja.

O tome i pričam.

 

Samo što je to simpatično do momenta mladalačkog loženja a postaje nešto potpuno drugo i prilično bezobrazno kad se stvarno pravi razlika među generacijama u tom smislu, kao što si napisao u narednoj rečenici. Super lakmus će mi biti da vidim ko još to podržava.

 

@Dnaralaske


Dok se održi na nivou ukusa - sviđa mi se/ne sviđa mi se - to je potpuno okej. Sve preko toga je pretenciozno. Da li je neko generalno glup zbog toga - naravno da nije.

 

 

 

 

Link to comment

milosice ti to tumacis iz svog vremena i svojih godina

 

iz nasih godina +/- 10 u odnosu na djuricka to znaci nesto sasvim drugo

 

najbanalnije, raji koja je slusala "rok" pocetkom 90tih je bilo mnogo teze prodati pricu u odnosu na raju koja je slusala turbo folk, da nema niceg strasnog da pripuca na komsiju razlicite nacije

ovi prvi (rok muzicari, glumci) su davali sve od sebe da pokusaju spreciti ono sto dolčazi, ovi drugi su po pravilu uskocili u prve redove ratnohuskaca

 

 

 

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Milošica said:

Super lakmus će mi biti da vidim ko još to podržava.

 

Znam da nisi tražio, ali moja preporuka je da ne donosiš ovako olako stavove o ljudima. Redukovano je isto kao i na osnovu muzičkog ukusa i ništa dobro ne može da ispadne odatle.

Link to comment
42 minutes ago, đorđe geprat said:

znalo se ko sluša i slavi uz ondšnje lukase i cece...

Nije to (bas) tako bilo, na stranu sto su ondasnji lukasi i cece bili suva Klasika u odnosu na danasnje...

Posprdan, omalovazavajuci izraz народњаци :isuse: koji se porodio negde pocetkom '70-ih, plasirala je београђанштина malogradjanstina kao, verovatno, deo procesa raslojavanja, pre svega kulturnog pa zatim i svakog drugog, ista ona malogradjanstina koja je u drustveni zivot vratila bruku i sramotu potomka koji, jer mu skola, eto ne ide, mora da upisuje razne brodarske, tekstilopreradjivacke, trgovacke...

Obarajuci, izmedju ostalog, drustvenu vrednost profesija koje gradjanisticki nisu bile podobne i do dandanas to i ostale....

Sa sve ispotiha sprovedenom elitizacijom pojedinih skola...

A sto se muzikanata i njihove publike tice, bilo je svega i svacega, ali u ta vremena sa danasnje pojmove siromasnih (tehnoloski, ne politicki) medija, dakle nekoliko radio stanica i svega 3 TV kanala, bilo je nezamislivo da se neka tadasnja karleusa dokopa radio ili TV programa.

I to ne voljom Partijetm, nego dobrim ukusom i profesionalizmom urednika.

Drzavatm jeste pokusavala da spreci neminovno u sirenju takozvane masovne kulture: na primer, zakonom protiv sunda, dakle na nacin koji nikada i nigde nije uspeo, ali se razdvajanje nastavilo ostavljajuci tako deo, i to ogroman, Srbije na milost i nemiliost arlaukanju koje je '90-ih, buduci da se idealno uklapalo u projekt obesmisljavanja kulture i uloge medija u njenom kakvom-takvom odrzanju...

 

Edit: pitanje stila :isuse: шио ми га ђура: pravitm stilisti, neoptereceni beogradjastinom i slicnim srpskim elitizmima su podjednako uzivali u roku, kako domacem, tako i stranom, ali su isto tako uzivali u kafanskim izvedbama....

Edited by namenski
Link to comment
3 minutes ago, Dnaralaske said:

Znam da nisi tražio, ali moja preporuka je da ne donosiš ovako olako stavove o ljudima. Redukovano je isto kao i na osnovu muzičkog ukusa i ništa dobro ne može da ispadne odatle.

Slažem se, u pravu si.

Edited by Milošica
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

@pbg12345

 

Bora Đorđević npr.

ocekivan komentar, mada sam pre ocekivao od nekog mladjeg poput milosice :)

 

bora naravno i pun kurac bora, ali sve je to krenulo kad su sranja vec pocela

bora je verovatno bio prvi kog se ja mogu setiti da se upustio u to

 

daleko vise je bilo onih koji su se iz petnih zila trudili da pokazu u kakvu smo katastrofu krenuli

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

ocekivan komentar, mada sam pre ocekivao od nekog mladjeg poput milosice :)

 

bora naravno i pun kurac bora, ali sve je to krenulo kad su sranja vec pocela

bora je verovatno bio prvi kog se ja mogu setiti da se upustio u to

 

daleko vise je bilo onih koji su se iz petnih zila trudili da pokazu u kakvu smo katastrofu krenuli

 

Kad je Bora krenuo u te priče već nekoliko albuma/godina nije bio Bora.

Oliver Mandić. Toni Montano. Frikovi.

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Ako ostavimo po strani sumnjive tviter profile u komentarima, i to da se ogroman procenat foruma možda slaže sa ovim što je Đuričko rekao, apsolutno jeste za ovu temu 


nevezano za rokeri vs narodnjaci: nije za ovu temu

ovo je topik za tupane, poput krla ili dabrice, a ne za obračune sa onima sa čijim se stavovima ne slažemo

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...