Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

LF je u pravu po pitanju GSS. i ja sam pizdeo štose fokusiralo samo na ljudskaprava i suočavanjem sa prošlošću na čemu se tada nije imalo šanse za proboj a zdravsto, prosveta, socijala, i ekonomija ostali po strani. no za naklon je što je onda rekla da "nećetevaljda da vam jedna baba vodi politiku" i prepustila palicu svilanoviću.

Link to comment
LF je u pravu po pitanju GSS. i ja sam pizdeo štose fokusiralo samo na ljudskaprava i suočavanjem sa prošlošću na čemu se tada nije imalo šanse za proboj a zdravsto, prosveta, socijala, i ekonomija ostali po strani. no za naklon je što je onda rekla da "nećetevaljda da vam jedna baba vodi politiku" i prepustila palicu svilanoviću.

Pa to je pitanje šta ti smeta kod "insistiranju na ljudskim pravima i suočavanju sa prošlošću".
To što te teme ne treba da budu jedine kojima se stranka bavi ili to što time nećete dobiti glasove?




...shiiit has hit the fan...
Link to comment
22 hours ago, fusion_ said:

Stravicno. Mislim svi smo jeli parizer (osim mozda @Milošica, on je dete modernih vremena) i svi znamo koliko je to stetno a ovaj nam prica kako treba da uzivamo u tome. 

 

 

14 hours ago, MocaVukotic said:

Al zato krljusti, nokti, repovi, hrskavice, kojekakva creva, papci, sluzokoze i ostalo ckembe, to je dobro za kosti i crevnu floru, s jogurtom dakako (kravica prvi pik, alternativno pekarski, balans nikako) 

To i nije najgori deo. Mislim jeste bezveze sot nije meso al to nisu stetni sastojci. Ono sto zaista smeta su razne hemikalije koje se dodaju.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:


Ako si meni odgovorio, ovo ti nije odgovor...




...shiiit has hit the fan...

to mi je smetalo. što se nisu, praktično, bavili ničim drugim. bilo je internih pokušaja da se bave i ekonomijom i prosvetom no, nije se primilo. a koliko je fokus GSS bio narodu bitan, govori i rejting koji je imao. valjda sam sada jasniji.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Stravicno. Mislim svi smo jeli parizer (osim mozda @Milošica, on je dete modernih vremena) i svi znamo koliko je to stetno a ovaj nam prica kako treba da uzivamo u tome. 

 

 

To i nije najgori deo. Mislim jeste bezveze sot nije meso al to nisu stetni sastojci. Ono sto zaista smeta su razne hemikalije koje se dodaju.

Nije to najstrašnije, sve prerađevine imaju aditive, samo nemoj ih jesti svaki dan, za svaki obrok i bićeš ok, tj. ne treba gomilati aditive. I u svežem povrću je prisutno gomilanje azota, što je štetno samo ako stalno jedeš to u većoj količini i praviš smutije od povrća non stop, bez pauze. Mnogo strašnije je što ovo ponašanje Psihoa ima za cilj da uđe u jugonostalgičarski basen glasova, slavljenje parizera, po kile hleba i majoneza, kao nekog vrhunskog hedonizma, vodi ka nekom orvelovskom svetu , "1984." gde imaš privid da ti je država dala nešto najbolje što ti može dati, a nije ti dala ništa. Programer može da viče kako su njegovi detoks sokić i vegan pica zdravija varijanta, verovatno to i jeste puno zdravije, ali ovo je ukusnije i jeftinije. Kad je hapšen Mišković niko nije pitao da li je čovek stvarno kriv , javno mnjenje je išlo nagonski - bogat je, dakle kriv je, tako isto i sa parizerom, govori nagon - ukusan je, odličan je. Posledica svega toga je strašna, da se glas može kupovati sa parizerom, jeftinom strujom, povremenim povlasticama za školsku opremu, ponekim besplatnim bazenom... Za funkcionalnu demokratiju potrebno je da skoro svi mogu da sebi kupe nešto veće od parizera, da biraju šta će metnuti u korpu, zato treba ljude edukovani od osnovnoškolskog uzrasta da ne zavide onome ko ima više od njih, nego da uče kako da dostignu taj njegov standard, finansijsku disciplinu i tome slično, a one što imaju više od proseka da ne gledaju sa podsmehom niže klase, nego da pomažu siromašnijima kroz stipendije, obrazovanje, slično, da zauzmu bolje pozicije u društvu i iskuse više od života. Uljuljkivanje u "parizer socijalnom miru" vodi u stagniranje i postepenu propast, gubljenje ambicija celog društva i stremljenje ka prizemnim i vulgarnim ciljevima. 

  • +1 1
Link to comment

pa ne može u jugonostalgičarski pool glasova jer bi za to morao da ima tomy ili barem zvijezda majonezu

 

i obavezno poly parizer

 

teško da će on u slo cro tabor, nema tog političkog benefita

  • +1 1
Link to comment

Nije možda najsrećniji izraz, to "jugonostalgičarski", možda je bolje reći: egalitaristički bazen glasova. Žal za vremenima kada su ljudi imali jednako, pila se komšijska kafa, a radovalo se malim stvarima, poput čajne kobasice i parizera i niko se nije pravio vegansko-dijetalni snob kada se iznese neka ukusna prerađevina. To vuče korene daleko izvan SFRJ, od kneza Miloša, Svetozara Markovića, ali u svom životnom veku ljudi se egalitarizma sećaju kroz SFRJ. Evo poludeh danas, gde god da krenem, samo se priča o parizeru, u prolazu svuda čujem ljude kako pominju parizer, što znači da je režimska propaganda otkrila tu "tržišnu nišu" - ljude koji su kulturno i psihološki u 1970-tim i 1980-tim, i to ne zbog zemlje, muzike, bratstva i jedinstva, nego zbog toga što niko tada nije štrčao previše, nego je sve bilo pod konac, poneko bi samo pustio kosu i zasvirao gitaru, ali i taj "padavičar" je jeo parizer sa majonezom.

Link to comment

meni to reč koju koriste samo na televiziji. profesor sa instituta kad gostuje u znanje i imanje. ili ministar kad objašnjava izmene poreskih i carinskih propisa. nikad u životu nisam čuo da je neko izgovara ovako u živom razgovoru. "ukusna prerađevina" :ph34r: nemoš takve reči koristiti za hranu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...