Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

EDIT, zapravo, ovo je za drugi topik.

 

Ali da ne ostane prazno, sa istog "portala", velika vest!

 

image.png.69170a0b4ce67a56d41c4364a1ed8628.png

 

 

 

EDIT2: a vidim da sam, tupan, promašio topik - zašto su naslovi postali imbecilni je trebalo.... *facepalm

Edited by Vapad
Link to comment
9 minutes ago, Vapad said:

EDIT, zapravo, ovo je za drugi topik.

 

Ali da ne ostane prazno, sa istog "portala", velika vest!

 

image.png.69170a0b4ce67a56d41c4364a1ed8628.png

Još da saznamo da je Jokić igrao tenis negde, pa da se krug zatvori... :fantom:

  • Haha 6
Link to comment

N1 u rubrici Biznis kaže:

Quote

 

3. Toalet-papir

 

Čak je i toalet-papir postao statusni simbol. Zamislite lepo uređeno kupatilo, sve sija i pršti, ali toalet-papir pored WC šolje je neki od nepoznatog proizvođača, onaj što može izazvati alergiju ili prosto zagaditi sredinu jer je tretiran hemikalijama. To zaista ne ide jedno s drugim.

 

Ako već vodite računa o tome šta oblačite, jedete, kako vam izgleda stan, onda ne možete pasti na toalet-papiru.

 

Nek bude nebeljeni, od 100 odsto celuloze, koji šalje poruku da, ja pazim i na toalet-papir, važno mi je da bude zdrav i udoban, jer ne zaslužujem ništa manje.

 

 

  • Haha 6
Link to comment

Izjava je apsolutno kretenska, kao i svaka koja generalizuje i olako etiketira celu profesiju.

 

Ali sam u ponedeljak imao situaciju u DZ da su na odeljenju od 5 doktora, troje na odmoru. I onda je pakao u obe smene jer radi samo po jedan doktor. Opet, to je više problem u organizaciji DZ i onoga ko je tako nešto dopustio, nego do doktora koji idu na odmor, zamisli! u periodu maj-septembar  

  • +1 4
Link to comment

Ja još uvek čekam histopatološke nalaze za mamu koja je operisana 19.06. u Kliničkom centru. Dakle, skoro dva meseca je prošlo. A kako stvari stoje, proći će i više.

"Godišnji odmori su ..." kažu.

Super, sačekaće onkološki pacijenti da se vratite sa odmora, imaju vremena na pretek.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
bolesnik meseca
 
F3Jw9o6WcAABaSs?format=jpg&name=large



Predsednik me je zvao, pružio mi je podršku, ali je rekao da za početak to treba da bude 30 dana. Problem je što e-bolovanje kasni i mi nemamo tu elektronsku kontrolu bolovanja, ko otvara, pod kojim dijagnozama. Spremamo još jedan zakon o medicinskoj dokumentaciji, kada to bude vrlo ćemo jasno videti ko, pod kojim dijagnozama, otvara duža bolovanja. Kada sam to izjavila niko nije čuo da su iz toga izuzeti maligni bolesnici, sveže operisani pacijenti. invalidi i trudnice. Za njih će biti izuzeto - kaže Danica Grujičić.







...shiit has hit the fan...
Link to comment

Realno, situacija sa bolovanjima je stvarno haos u srbiji: to se deli sakom i kapom, znamo svi za to.

ali ovo je tipicno radikalsko “resavanje”problema - navrat nanos, od nazad i na pogresan nacin.

(po meni bi trebalo pojacano kontrolisati lekare koji salju na duga/nepotrebna bolovanja i uzimati im licence cim ih otkriju. na ovak nacin bi resili probleme u max 6 meseci)

 

moja prijateljica se godinu dana borila protiv raka - srecom uspesno. Operacija+chemo. lekarka ju je poslala na posao dva dana nakon poslednje (uspesne) hemoterapije. ona se zalila, isla na komisiju, komisija rekla isto.
ne razumem se u medicinu ali meni to ne zvuci kao normalno.

  • +1 5
Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

to se deli shakom.i kapom mozda onima koji uopshte odu kod doktora. srbija vecinski boluje na nogama :unsure:

 

Pa kako inače da se dobije bolovanje ako se ne ide kod doktora?

 

Ja pre neki dan otišao zbog manjih problema sa uvetom, doktorka me sa vrata pita gde radim...Rekoh preduzetnik, a onda ok, da vas pregledam .. Kad je videla moju zbunjeni facu, kaže, mislila sam da ste zbog bolovanja ... :D

Link to comment

meni uopšte nije jasna potreba za tim komisijama. ako lekar specijalista (čiji nalaz se i inače odnosi komisiji) dostavi taj nalazsa predlogom nastavka olovanja izabranom lekaru ovaj ga samo produži i ima pokriće.

 

usput čuo sam i kakav je sastav tih komisija i kako funkcionišu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...