Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

ne znam shto su navalili na njega, njegovo nerazumevanje stvarnosti je epsko, kao i kompletna iskrenost povodom toga. na neki nachin i svest o sopstvenim ogranichenjima. poshten je lik, daleko od toga da je najgrdja pojava srpskog tvitera.

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, gospa buba said:

ne znam shto su navalili na njega, njegovo nerazumevanje stvarnosti je epsko, kao i kompletna iskrenost povodom toga. na neki nachin i svest o sopstvenim ogranichenjima. poshten je lik, daleko od toga da je najgrdja pojava srpskog tvitera.

sent from bubamoto


 

 

Njegov nadmeni stav da je bolji od drugih doprinosi do tome da ljudi pišaju po njemu kad god stignu

 

Link to comment
Quote

ne morate da čitate ovo. Ovo je samo lični osvrt na 2020.

U 2021 godini neću ništa da radim. Bukvalno ništa. Povlačim se u svoj život. Isključiću se sa društvene mreže twiter, neću više nigde i ništa da pišem i oglašavam se, neću da radim apsolutno ništa što ima veze sa „vidljivošću“. Zaposliću se negde, možda u trafici, možda na pijačnoj tezgi, nemam kvalifikacije da radim u knjižari što bih želeo, možda raznosim hranu po gradu. Postoji ideja za ličnim podcastom ali nemam pojma.

Odustajem da učestvujem u laži, ne želim nikome ništa da spočitavam, boli me dupe za politički aktivizam. Svet je poremećen, 21 vek je vek „Mentalnih bolesti“ i ja u sebi prepoznajem momenat da imam želju da nekoga fizički povredim. Da li zbog toga što mi napadaju decu i ženu (uglavnom degenerici liberalno orijentisani), da li zbog kolektivnog ignorisanja istine, da li zbog čopora neuhapšenih zlikovaca, kreatora naših života preko medija i politike, uglavnom javlja se u meni taj pravedni bes. Svaki dan gledam i slušam ljude koji lažu. Ja to ne mogu. Baš me briga više. Ne mogu da glumim DB i sada vam pokazujem cenovnik za koliko se ljudi ponižavaju. A sve se zna.

Iza mene je neuspešna godina. Podcast MSDSS nije ispunio moj osnovni uslov (prema samom sebi) da se nešto promeni u javnom govoru. Mnogo je to veliko dno. Onih desetak-petnaest kolumni po magazinima, plus prikazi knjiga koje su mi se dopale, ništa mi nisu doneli, što već nisam imao. Napisao sam Facebook roman „Ljubav“ koji je rezultat iznude dosadom za vreme Lokdauna. Nekoga sam zabavio, neko me još jače prezire.

Objavila mi je Laguna roman „Glavonja“ koji je brutalno ignorisan od strane medija. Tu i tamo je neko stidljivo provukao, ali samo dve žene su ga ispratile književno novinarski dostojanstveno. Mirjana Mitrović i Meliha Pravdić. Do direktora Lagune su stizali dobronamerni saveti da sam ja sramota za Lagunu. Ignorisao je. Ne daj bože da se neko od krunisanih novinarskih imena usudio da da osvrt na roman. Ali ko ih jebe! Imali su druga posla. Književni klanovi i ako postoje, ja ne razumem te ljude. Baš me briga za njih. Najiskrenije. Ali generalno, svaka im čast kako su reagovali i obesmišljavali svaki moj potez. Pružio bih ruku onome ko je smislio da ja „imam sreće što pišem romane“, pa to ne bi moj pas smislio tako glupo a učinkovito. Pohvalio sam javno romane svojih kolega, jebaše mi majku!

Nikada se nikome neću izvinjavati što sam leteća hostesa, blejač sa akademije, što sam se slučajno oženio, što imam sreće što su mi deca dobra, što volim Beograd, što su mi najbolji drugovi oni za koje pola grada laže da su to njihovi pajtosi. To me uvek prenerazi. Ali okej.

To što sam bio na dve utakmice Zvezde sa sinom i u Rovinju sa ćerkom mi je okej. Uobičajeno. Deca su mi super. Imaju sve petice, žive mirno svoje životiće. Volim Koronu koja je proluftirala grad, volim je pošto sam se nabio u kuću sa Bojanom, klincima i psom. Tu mi je uvek najbolja zabava.

Bolest nas je sve mimoišla, sve poznanike, prijatelje, osim Bojaninog oca, ali njemu ništa. Znam još neke koje je dokačila ali svi su živi osim najzdravijeg čoveka na svetu, našeg drugara Svete Vranića (uvek me povuče da ga nazovem nadimkom ali to je lično), pilota Jata. Umro je i usro nam se u živote. Brate, ako je „čovek limunada i teretana“ umro šta mi da očekujemo?!

Meni samo ostaje nada kao i svake nove godine da ćemo svi preživeti sledeću, a neki i nećemo. Boli me kurac da vam poželim bilo šta, samo se nadam da ću imati snage da dočekam kraj dostojanstveno. Da nikada ne pokleknem.

 

Link to comment

Dobar je on lik, nego prokleta ta deca iz dobrih kuća kojima je 1989. bila vrhunac života. Ovaj je još i dobro prošao. Slušao malo MSDSS onomad, Glavonja je senka onoga od pre petnaestak godina što je sa Goricom vodio emisiju na B92. Pratim ga na Fejsu, ne znam je li i to ugasio, ima lepu ženu, decu... Drago mi je zbog čoveka. Zanima se pisanjem, inače što na um, to na drum. Plane tako, izbije beogradžanština tu i tamo, al ajde... Bolji mi je od ovih što preko aninomnih naloga furaju šala-komika-xaxaxa, ja najpametniji, jel da.

 

Što se mojih kandidata za tupane tiče, bilo šta što napišu Miša Brkić ili Snežana Čongradin.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Nerazumevanje situacije mu nije strano pocevsi od belih listica, a naovamo imao pregrst budalastina. Najveci mu je problem sto je agresivan, nadmen, a takvi su retko voljeni, ne libi se da opljune svakog, cak i nicim izazavan, a onda drami ili cak u samoj konverzaciji od vristanja spusta loptu i menja pricu. Cudan lik.
Dobar je bio sa Goricom, al i tada slican, mada je ona njegova drugarica pa mu valjda i neki autoritet, kasnio svaki put na emisiju, toga se dobro secam. Radi malo ovo malo ono, sve pomalo i nista, i voli da pise... mjehh nako, nije me se dojmio, ali ok u tome se nasao. U sustini uvek je serenado previse. Zivot nisu drustvene mreze i forumi, to bi trebalo da je cista zabava, ko moze. Dobro sto se povukao.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Zabalujev said:

Dobar je on lik, nego prokleta ta deca iz dobrih kuća kojima je 1989. bila vrhunac života. Ovaj je još i dobro prošao. Slušao malo MSDSS onomad, Glavonja je senka onoga od pre petnaestak godina što je sa Goricom vodio emisiju na B92. Pratim ga na Fejsu, ne znam je li i to ugasio, ima lepu ženu, decu... Drago mi je zbog čoveka. Zanima se pisanjem, inače što na um, to na drum. Plane tako, izbije beogradžanština tu i tamo, al ajde... Bolji mi je od ovih što preko aninomnih naloga furaju šala-komika-xaxaxa, ja najpametniji, jel da.

 

Što se mojih kandidata za tupane tiče, bilo šta što napišu Miša Brkić ili Snežana Čongradin.

ja sam ga gledala na nekom televizoru, mozda chak kod velje pavlovica (ili sam sad to izmislila, ali neki intervju tog tipa), koliko je njegove generacije poginulo od droge osamdesetih na devedesete, da ima ulica u koje uopshte ne zalazi, jer je na svakom ulazu imao po nekog koga vishe nema. ja nisam ta generacija, ali razumem sentiment, mi smo od zivota i svog okruzenja ochekivali bash mnogo, stvarno mnogo i sve dobro, nije imalo shta da bude loshe. istorijski trenutak nas je nedvosmisleno naveo na to, beograd je 89te bio praznik na zemlji, vec 90te je bio jebotebogshtajeovo, shta ce to sad da bude. mi smo devedesete potroshili (istina, ja lichno shkolujuci se i ziveci, bez velikih prohteva i izvoljevanja, i dalje jedan dosta dobro ushushkan babl bez obzira na sve) sve ne verujuci i chekajuci da se desi neshto isto, ne bolje, mi smo bolje videli, nego da se desi isto. to se naravno nikad nije desilo i ja lichno i direktno razumem svakog ko ne razume shta nam se desilo. nekad ni ja ne razumem (u stvari ne razumem nikad i nishta, ali sam nominalno racionalna osoba, a ne zivim loshe i imam mehanizme da to prevladavam/maskiram i posledichno i vremena da se time bavim na taj nachin)

 

a ovo beogradjani/nebeogradjani, meni je to bulshit. ali ima taj jedan mali popreko pogled na originalne beogradjane, da ne smeju nikako naglas da kazu da vole neshto od beograda (ili josh gore da ne vole :hihi: ), ni na nivou na kom originalni valjevac ima pravo da voli svoje valjevo i sve u njemu, jer odma svi dobijaju po nosu da su iskljuchivi fashisti, rasisti i vrstisti. samo beogradjani nemaju zavichaj.  neke to nekad i iznervira, zivi ljudi.

 

u realnosti, beogradjani mogu legalno da vole beograd i budu ponosni na njega samo u kanadi i australiji. ostalo je sve previshe blizu :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 6
Link to comment

i isteko mi edip. meni je zapalo u nasledje i zivot da imam nekoliko identiteta, jedan od tih je i beogradski (a odluchila sam sama tako, jer mi se ili prosto moglo ili nisam imala snage/potrebe da likvidiram druge identitete, moze svakako da se gleda. i to su ljudi radili, svesno birali shta da budu ili ne budu). i onda mi je potpuno ok da pushtam ljude da budu shta hoce i da se raduju tome. pa chak i beogradjane. ja volim beogradjane. 

 

i posebno opet glede duleta. kao marko vidojkovic je ok? ili, unazad istorijski, dzoni rackovic je ok? a dule glavonja kao nije? paz molim te teshkih kriterijuma :hihi:

 

ok je dule. trazi se pa se i nadje. danas je sramota lutati, traziti se i ponovo se nalaziti. svi ko uklesani u granit :dry:

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

ne znam shto su navalili na njega, njegovo nerazumevanje stvarnosti je epsko, kao i kompletna iskrenost povodom toga. na neki nachin i svest o sopstvenim ogranichenjima. poshten je lik, daleko od toga da je najgrdja pojava srpskog tvitera.

sent from bubamoto


 

+1 sto se grdnosti i twitter tice

Meni on ne deluje kao da gluposti pise iz neke pokvarenosti ili licne koristi ( za razliku od Krla i njegovog potomka Klacara).

Glavonja je mentally challenged ali mi se cini da ne ocekuje neki benefit od svojih nastupa

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...