Jump to content
IGNORED

Hidden Gems


zakintos

Recommended Posts

:(
Otvori topic, vredi podsetiti na lepe filmove... Ti tvoji baš i nisu prelepi, mada su odlični za to vreme i tadašnje probleme...S vremena na vreme, podseti i 3orqea na Građanina Kejna, on to ume da zaboravi...
Link to comment
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    24

  • Tsai

    12

  • zakintos

    9

  • MocaVukotic

    6

Isto teško, taj film je bio baš zapažen u vreme kad je izašao.
Okej :)Mislila sam da je tema malo licnija, tj oni filmovi koji za nas same predstavljaju posebna otrkica, a o kojima se u sadasnjem trenutku i ne prica tako puno. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ma jasno, naravno, izvini zbog ajantovanja*.* ajantovati (v.) - drndati ljude koji samo hoće da pričaju o filmovima koje vole, biti film nerd kada nije trenutak za to, smarati i popovati, cepkati filmsku dlaku na šesnaest delova, ukratko ,biti mešavina

i
, samo za filmove.
Link to comment
Чисто сумњам да је неко са овог форума гледао филмове који су снимани у нацистичкој Немачкој тако да овај филм може да буде уврштен у "скривене драгуље".
Не знаш ти овај форум ;)Мој омиљени УФА филм је Тitanic (Selpin/Klingler, 1943), убедљиво најбољи филм о потапању тог брода који је икада снимљен (укључујући и Night to Remember), a драги су ми скоро сви које је у наци Немачкој снимао Helmut Kautner. Занимљиво је да Геринг забранио приказивање и Титаника и неких Хелмутових. Лени Рифенштал је боља од свих и ових и оних, али она је геније и gem па може у категорију за себе.
Link to comment
Не знаш ти овај форум ;)Мој омиљени УФА филм је Тitanic (Selpin/Klingler, 1943), убедљиво најбољи филм о потапању тог брода који је икада снимљен (укључујући и Night to Remember), a драги су ми скоро сви које је у наци Немачкој снимао Helmut Kautner. Занимљиво је да Геринг забранио приказивање и Титаника и неких Хелмутових.Лени Рифенштал је боља од свих и ових и оних, али она је геније и gem па може у категорију за себе.
Реално на овој теми сам могао да наведем готово све квалитетне филмове који су снимани у том периоду јер они због добро познатих разлога нису познати ни у самој Немачкој а камоли овде ,но одлучио сам се само за тај чисто надајући се да ће га неко можда и погледати.За дванаест година нацистичке владавине снимљено је преко хиљаду филмова и ако одузмемо неких деведесет одсто филмова који су директно или индирекнтно пропагадни,опет остаје сасвим довољно филмова који могу да добију позитивну оцену и коју имају уметничку вредност.А Којтнер свакако спада у групу оних аутора који су се трудили да у онаквој атмосфери и условима снимају озбиљне филмове који су самим тим касније били на мети лудака Геринга,и неки од тих остварења су на крају и завршили у бункеру. Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment

Na mojoj ličnoj listi (dakle strogi kriterijumi otpadaju u startu) je definitivno jean baptiste andrea, francuz koji je snimio 2 jako zanimljiva low budget filma pre nekih 10-ak godina i potpuno nestao sa mape.Čovek kao da ne postoji, wiki mu stane u red i po, na imdbu niko ne piše o njemu....ali vidim sad da najzad snima nešto novo i to mi je jako drago, definitivno gledam. :)Nisam siguran da je za ovaj topic jer su i jedan i drugi daleko od nekakvih skrivenih remek dela, samo meni vazda zabavni i dragi a prošli su prilično neopaženo, ali eto....

Link to comment
Evo ti je jedna lista na IMDBu, kao savršena za tvoj ukus...Hajde sad na gledanje, pa se javi sutra kada ih već sve pogledaš...
Gled'o skoro sve. Nije loša lista, samo "Klip", Maje Miloš, nekako mi se ne uklapa.Mora biti da se tebi sviđa... to je za proverene filmofile kao što si ti :P ...cheers
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...