Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

2MaydaySlažem se, zato sam to i stavio u fusnotu i ogradio se onim "možda". Naravno da su motivacije različite i nisu isključivo finansijske. I to uz :)

Edited by Syme
Link to comment
syme, gdje su novinari u odnosu na pr?mislim na realne novinare a ne teorijske.
Odlično pitanje. Pa tu ti je prava mera odumiranje, ili skrajnjivanje istraživačkog novinarsta u korist opinionating-a, partisanshipa i prežvakavanja tuđih vesti. Dakle isti preokret možeš uočiti i u novinarstvu, pogledaj samo novi u odnosu na stari NIN. Ali o svemu tome bi više i informisanije svakako mogao da nam kaže Dabović. Edited by Syme
Link to comment
Prostora za etička pitanja ima i postavljaju se stalno ali advertajzing je posledica političkih i ekonomskih odnosa. Ne možeš da očekuješ da neko odbije da reklamira npr puške u Tescou ukoliko se te puške prodaju uz državni amin. U krajnjoj liniji, ja bih, hipotetički, da radim u advertajzingu upravo prizivao neku nadstrukturu koja bi arbitrirala u tom smislu, a ne da ja uzimam da vagam, da li će puškama neko nekoga da izroka.Naravno da stvari nisu crno-bele i da će svaka individua pa i hipotetički ja razmisliti manje ili više i doneti neku svesnu odluku ali ja prosto nemam tu odgovornost. Niti sam je tražio.Ono gde možeš da otvoriš priličnu polemiku o etici u advertajzingu jeste olako frljanje stereotipima i predrasudama kao i uopšte povlađivanje jednom "zakon brojnijeg" ukusu ciljne grupe.
Ovo bi vazilo da zivimo u uredjenoj drzavi gde se zna sta se podrazumeva pod drzavnim aminom. Zakon? OK, ali sama drzava cesto ne postuje isti taj zakon (pocev od afere sa mlekom, od koje je i potekla ova grana rasprave).
Link to comment
u malim, a cesto i u srednjim preduzecima, to i jeste najcesce jedna ista osoba
Razlika izmedju menadzera po profesiji i vlasnika (koji moze biti i menadzer). Ni jedan vlasnik nece svesno da otpusti radnika koji mu donosi profit, cak bih rekao da ce pre vlasnik da se prilagodi specificnostima radnika nego obrnuto. Dokle god posao ide tecno.
Link to comment
Razlika izmedju menadzera po profesiji i vlasnika (koji moze biti i menadzer). Ni jedan vlasnik nece svesno da otpusti radnika koji mu donosi profit, cak bih rekao da ce pre vlasnik da se prilagodi specificnostima radnika nego obrnuto. Dokle god posao ide tecno.
Koliko godina radnog iskustva imas po srpskim firmama?
Link to comment

Kako se postaje starleta u SrbijiDevojke koje u Srbiji nose titulu starlete pojavljuju se u rialiti emisijama, poziraju u eksplicitnim pozama i o sebi "otkrivaju" dovoljno detalja da privuku pažnju medija. Mnogi im osporavaju i sam naziv starlete, ali su one, iz ovog ili onog razloga, i dalje tu.39362_stanijafotopublic2_300x0.jpg?ver=1373726992Golotinjom do medijske pažnje Kada se uporedi značenje reči starleta sa onim što ona predstavlja u našoj zemlji, gotovo da ne mogu da se pronađu sličnosti. Starleta ( od italijanske reči starletta- zvezdica) označava mladu i perspektivnu glumicu u usponu. Iako nema etimološko opravdanje, praksa da se starletama u Srbiji nazivaju devojke koje bez jasnog razloga okupiraju medije, odomaćila se i raširila. I ne može da se ospori. Ko su devojke za koje se kod nas (ne) opravdano zna?izvor: žblic, link sa naslovne blica

samo uticajno! Edited by morgana
Link to comment
Razlika izmedju menadzera po profesiji i vlasnika (koji moze biti i menadzer). Ni jedan vlasnik nece svesno da otpusti radnika koji mu donosi profit, cak bih rekao da ce pre vlasnik da se prilagodi specificnostima radnika nego obrnuto. Dokle god posao ide tecno.
Ovo je slucaj u firmi mojih roditelja. U principu mogli su i da otpuste par njih koji nisu nezamenljivi posle par ekscesa, ali posto ih znaju odabrali su da iskuliraju a ovi su shvatili da su preterali pa su se unormalili, bar zasad. U principu jos par malih firmi koje znam gde su ljudi zaposljavali rodjake i porodicne prijatelje/komsije funkcionise ovako (key word je friends&family). Edited by Evi_
Link to comment
Koliko godina radnog iskustva imas po srpskim firmama?
Ja imam 25 i kazem da je ovo u velikoj vecini slucajeva tacno. Sreo sam se sa mnogo slucajeva kada gazde trpe u firmi raznorazne skotove samo zado sto im donose pare.
Link to comment
Koliko godina radnog iskustva imas po srpskim firmama?
Jos uvek 0, na srecu :D Cuo sam na zalost puno losih prica iz Srbije za sta krivim (pored korupcije) prevashodno ogromnu nezaposlenost. Ima raznih umobolnika i neznalica al ako gledas obicnog gazdu koji nema veze i nije u talu onda mislim da je to sasvim druga prica.
Link to comment
Ona tu onda ubacuje razne gluposti, tipa ljudi koji rade u XY oblastima nisu bili dovoljno vredni da završe fakultet (cvrc! pa svako ko bez fakulteta, ili sa fakultetom radi kod privatnika sigurno radi duže, teže i mučnije nego većina ljudi sa fakultetom u državnoj službi) i tako dalje.
Meni rad u drzavnoj sluzbi ili drustvenoj firmi kao da si u grobu - mirno je, izvesno, sigurno, toplo i ususkano - jedini problem je sto si mrtav.E tako je i ovaj govor zapravo vapaj civilizacijski mrtvog coveka. Na stranu sto se radi o univerzitetskom profesoru, ali taj nivo nepoznavanja i nepriznavanja modernog i nuznog u danasnjem svetu je zaista odraz velikog neznanja i arogancije. A odjek ovog govora u malogradjanskoj javnosti je pouzdan lakmus-papir koji govori gde se Srbija nalazi i sa kojim azdajama i vetrenjacama (i dalje) bije bitke. Edited by CowBoy
Link to comment
Meni rad u drzavnoj sluzbi ili drustvenoj firmi kao da si u grobu - mirno je, izvesno, sigurno, toplo i ususkano - jedini problem je sto si mrtav.
Pokazacu te dvema prijateljicama i sestri da pred njima ponovis ovu tvrdnju. Nakon toga verovatno ce ti dobro doci vestina brzog trcanja :D
Link to comment

Eh, pa ako se zaposlis kao profesor™ otici ces u penziju kao profesor, to je izvesno.Ova tjurka koja je odrzala govor se posrala po ljudima koji menjaju radna mesta :isuse: u tom smislu sam komentarisao njen ocigledni profesionalni sterilitet koji vice "hvala bogu na drzavnim jaslama". Covek koji ne razume tu vrstu dinamike bi u zdravom sistemu u kojem je konkurencija jaka zavrsio kao baba-sera.

Link to comment

Oh, cvrc, prc, ima državnih poslova i državnih poslova, zavisi šta ti se zapadne. Rajnicin konzervativizam je apsolviran čini mi se, ali ne treba nasedati na njeno sopstveno pogrešno postavljanje problema. Ovo nije sukob konzervativnosti i modernosti, problem je ozbiljniji i nije samo srpski.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...