Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Izgleda da ti nisi upoznala malog ili srednjeg srpskog preduzetnika.O marketing menadžerima-seti se slučaja sa otrovanim mlekom od par meseci.Čitava horda tih profesionalnih lažova je danima ubedjivala ljude da je propisana granica od 0.05% izmišljenja u kuloarima Brisela da bi osštetila srpsku poljprivredu i da nije nikakav problem piti mleko koje ima i više od 0.5% aflatoksina.Šta su oni loše uradili profesionalno?Ništa,naprotiv taj rad će biti slavljen kada se sretnu negde u Kanu ili Portorožu.Da li su nešto uradili loše po Srbiju?To će kroz koju deceniju ocenjivati one stare,devetnaestovekovne,danas totalno out profesije kao što su toksikolog ili biolog,nažalost,sa stotinama mrtvih koji će biti mračan dokaz etike VELIKOGRADJANSKIH profesija - markenting manager-a,CEO-a,consultant-a,product manager-a....
Badenac, pokušaću da ti objasnim kako stvari funkcionišu. I tebi, i Goranu Makroviću i svakom drugom ko se hvata za ovu temu, a ne zna šta piše.Wiki kaže: Advertising or advertizing[1][2][3] is a form of communication for marketing and used to encourage, persuade, or manipulate an audience (viewers, readers or listeners; sometimes a specific group) to continue or take some new action. Dakle, svaki Ciga svoga konja hvali. Advertajzinga će biti dokle god ljudi nešto prodaju. To radi cela reklamna industrija. Unutar nje, mogu da se postave neka etička pitanja kao npr da li ćeš reklamirati mleko sumnjivog kvlaiteta ili duvansku indistriju npr. ali ne postoje niti ći ikada postojati samoregulatorne mere. Postoje više instance koje se ne bave likovnim i pisanim primenjenim stvaralaštvom koje mogu zabraniti reklamiranje duvana ili strpati odgoorne za aflotoksin u zatvor. Edited by McCabe
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

i da dodam, na jesen planiram da pokrenem jos jedan mali biznis. sta mislis, hoce li biti potrebno da zatrazim dozvolu od tebe i profesorke rajne? cisto da znam, da se na vreme pripremim.

Link to comment

disklejmer: poptpuno je nebitno da li sam ja zaista preduzetnik ili nisam i kakvi su moji poslovni planovi. pokusavam jebeno da kazem da se ne moze sistematski sopstveno (najcesce vrlo ograniceno) iskustvo uzimati kao krunski argument u procenjivanju celih populacija.

Link to comment
ranije (do druge polovine poslednje decenije XX veka) srpska književnost nije mogla izučavati odvojeno od uticaja evropske i svetske književnosti (o Lazi Kostiću se nije moglo diskutovati bez poznavanja opusa A.E.Poa...) dok se sad sve posmatra izolovano, samoniklo, eventualno se priznaju neki Ruski uticaji.Na taj način mi iz godine u godinu dobijamo nove generacije profesora srpskog jezika, užasno nacionalno obojene.
:ph34r: o ovome nisam imala pojma i, iskreno, ostavilo me bez teksta. čak i moje bedno srednjoškolsko izučavanje književnosti, a u gimnaziji koja je bila matematičkog usmerenja, podrazumevalo je boldovan pristup. (lični komentar - poa naročito volim još od tinejdžerskih dana).obojeni su onda pre svega neznanjem, nerazumevanjem koje proističe iz nepotpunog i iskrivljenog znanja. tužno je to.vidim da termin "ruski uticaji" pišeš velikim slovom, pa me zanima da li je to neki konkretan pojam sa specifilnim značenjem? jedino što meni pada na pamet jesu uticaji ruske književnosti ili kulture, ali onda tu nema potrebe za velikim slovom, pa sam malo zbunjena.edit. ja želim da postanem MSP. imam ideju i sve, čak i novac bi se našao. moj potencijalni poslovni partner, međutim, kaže da mu se jebe za preduzetništvo u državi koja se ponaša tako kako se ponaša, te da će radije svojim hitech znanjima da kao ilegalac zaradjuje po 1000 evra za 4 dana rada mesečno, a ostalo vreme da igra tango i zajebava mene što trunem u kancu. Edited by PointTaken
Link to comment

Simpatična je u badenčevom postu ova antiteza (ili kako se već to zove):

Šta su oni loše uradili profesionalno? vs Da li su nešto uradili loše po Srbiju?
To je otprilike taj momenat u kome sve što se čini stranim ili novim pretpostavljamo srpskom biću, državi, jeziku, kulturi, opstanku... Nekad se čini da biti Srbinom značim biti antimodernistom. Zapravo, savremeni srpski nacionalista svesno bira borbu koju to srpsko ne može da dobije, borbu protiv točka istorije.Da li onda možemo da kažemo da je srpski nacionalista mazohista ili izdajnik?
Link to comment
Simpatična je u badenčevom postu ova antiteza (ili kako se već to zove):To je otprilike taj momenat u kome sve što se čini stranim ili novim pretpostavljamo srpskom biću, državi, jeziku, kulturi, opstanku... Nekad se čini da biti Srbinom značim biti antimodernistom. Zapravo, savremeni srpski nacionalista svesno bira borbu koju to srpsko ne može da dobije, borbu protiv točka istorije.Da li onda možemo da kažemo da je srpski nacionalista mazohista ili izdajnik?
Ne znam koja je badenčeva agenda, ali ne čini mi se da nije nacionalistička, i u principu možeš reč "Srbija" da zameniš sa "common good" i da poenta ostane ista.Edit: Dakle da dopunim - nekima je u opisu posla da rade u korist common good-a, što ne znači da će oni to i činiti. Nekima je međutim u opisu posla da ne mare za common good. Edited by Syme
Link to comment

Ma ne polemišem ja više sa Badencem nego sa srpskim naconalistima uopšte.Badenčevo pisanije može da se shvati kao konzervativno i da se ne ide dalje.

Edited by McCabe
Link to comment
evo badenac, ja sam mali srpski preduzetnik. imas nesto da mi kazes o meni, sto ja o sebi ne znam? daj, molim te, prosvetli me.
Koliko si boljih radnika od sebe oterao iz tvoje firme?
Link to comment
Ma ne polemišem ja više sa Badencem nego sa srpskim naconalistima uopšte.
Ma okej, s tim nemam problem, smao mi se čini da ovde postoji drugačiji problem, koji si i sam dobro opisao u prethodnom postu kada si rekao da je PR oblast koja se neće samoregulisati.Edit: Ne PR nego advertajzing. Edited by Syme
Link to comment
Simpatična je u badenčevom postu ova antiteza (ili kako se već to zove):To je otprilike taj momenat u kome sve što se čini stranim ili novim pretpostavljamo srpskom biću, državi, jeziku, kulturi, opstanku... Nekad se čini da biti Srbinom značim biti antimodernistom. Zapravo, savremeni srpski nacionalista svesno bira borbu koju to srpsko ne može da dobije, borbu protiv točka istorije.Da li onda možemo da kažemo da je srpski nacionalista mazohista ili izdajnik?
Šta ima nacionalističko ili nacionalno u problemu sa zatrovanim mlekom?Ništa.Odnosno ništa dok se tog problema nisu dohvatili marketing magovi koji su danima objašnjavali da je ,naučno zasnovana, činenica o štetnosti aflatoksina u procentu iznad 0.05 u stvari jedna velika zavera protiv Srbije.
Link to comment
inace Badenac je pre dve godine predlagao petogodisnje zatvaranje Beogradskog univerziteta.
To uopšte nije tako loša ideja.Mada se meni više sviđala ideja pokojnog Ljubiše Ristića, da se od svih srpskih univerzitet napravi jedan, jer otprilike kvalitetnog kadra ima za jedan, a da se ostali raspuste, pa da počnemo ispočetka. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...