Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Inače koliko je potencijalno opasan način na koji se trenutno školuju studenti (posebno ako se u obzir uzme da tedve katedre školuju buduće profesore baš tog prvog predmeta u dnevniku) jeste i činjenica da se ranije (do druge polovine poslednje decenije XX veka) srpska književnost nije mogla izučavati odvojeno od uticaja evropske i svetske književnosti (o Lazi Kostiću se nije moglo diskutovati bez poznavanja opusa A.E.Poa...) dok se sad sve posmatra izolovano, samoniklo, eventualno se priznaju neki Ruski uticaji.Na taj način mi iz godine u godinu dobijamo nove generacije profesora srpskog jezika, užasno nacionalno obojene.ps. mozak mi je na minimumu, te se izvinjavam zbog potencijalne nerazumljivosti.

Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, ali to siru javnost nije ni najmanje briga. sira javnost nema pojma ko je po. sira javnost trazi krivce i hoce da joj se stalno govori kako smo mi svi sjajni, i kako bismo bili sampioni sveta u svemu da nije tih krivaca.

Link to comment
Pa naravno. Sad treba da se mrze oni koji su diplomirali za profesore a na sveti nikad ce naci posao kao profesori i oni kojima bi da lome noge ako ne povuku ponudu za tender koji nije na partijskoj liniji. Za ovo prevashodno krivim one koji su odlucili da govoru daju publicitet. Ali ako je autorka govora znala za publicitet koji ce biti dat, onda je i ona znala da to tako izgleda.
Ne verujem da je znala a mislim da to i nije toliko bitno. Ono sto meni smeta je dinamika krivljenja govora na nacin da su profesije koje su u govoru koriscene kao ilustracija za lose opste stanje, u komentarima govora i ambiciji njegove zloupotrebe postale kljucni generator tog stanja. Meni to deluje kao odlican izbor za politicke spin-mejkere (eto jos jedne cudne profesije :lolol: ) - kritika lepo pada na ljutu ranu vecine stanovnistva ali ne dobacuje tamo gde treba jer je skrenula levo kod Albukerkija. Perfektno se uklapa u aktivnosti Prvog Potpredsednika u vezi sa korupcijom. much ado about nothing.Drugim recima, Rajnu i njen palanacko-nostalgicni stav o vremenima kad su jedine cenjene profesije bile uciteljske, lekarske i zandarske je povuklo za nos. Zena je tu realno nebitna.
Link to comment
Pa ne, govori se o svim onim zanimanjima koja nisu profesorska, lekarska, već radije lukrativna. Evo sad i ti govoriš o menadžerima kao takvim, a ja sam se već umorila da vrtim istu priču. Izvini, Evi, nije do tebe.
Pa pitanje je ko je sta ucitao. Da li da ona prezire produkt dizajnera koji pravi covek sta znam, zvucnike, ili prezire coveka koji se predstavlja kao "produkt dizajner", niko ne kapira sta on to radi ali ga cesto vidjaju ispred lokalnog odbora DSa, dok je komsija industrijski dizajner cenjen sugradjanin. Ti si shvatila da se radi o ovom prvom, ja i ljudi sa kojima sam pricala su pak shvatili da se radi o ovom drugom. E sad sta je gospoja Rajna mislila (ako takva uopste postoji, ako je ona sam pisala govor itd itd) mene vrlo slabo u ovoj prici zanima.
Link to comment
Inače koliko je potencijalno opasan način na koji se trenutno školuju studenti (posebno ako se u obzir uzme da tedve katedre školuju buduće profesore baš tog prvog predmeta u dnevniku) jeste i činjenica da se ranije (do druge polovine poslednje decenije XX veka) srpska književnost nije mogla izučavati odvojeno od uticaja evropske i svetske književnosti (o Lazi Kostiću se nije moglo diskutovati bez poznavanja opusa A.E.Poa...) dok se sad sve posmatra izolovano, samoniklo, eventualno se priznaju neki Ruski uticaji.Na taj način mi iz godine u godinu dobijamo nove generacije profesora srpskog jezika, užasno nacionalno obojene.ps. mozak mi je na minimumu, te se izvinjavam zbog potencijalne nerazumljivosti.
Da ne trolujemo, ja čitao malo šta piše taj Lompar. Ideologiju na stranu, ono je totalno mistifikatorsko pisanje. Nerazumljivo, puno velikih reči, sa nekim odvratnim patosom. Bljuc. Case in point. Edited by Syme
Link to comment
(o Lazi Kostiću se nije moglo diskutovati bez poznavanja opusa A.E.Poa...)
da li je moguce da danas moze? ako je tako, to je intelektualni zlocin. bez poznavanja "Gavrana" nema razumevanja "Spomena na Ruvarca"...ti to ozbiljno da se na filologiji ne izucavaju veze izmedju srpske i medjunarodne knjizevnosti?to onda Rajninu besedu stavlja pod sasvim drugo svetlo. takav pristup nacionalnoj kulturi je nesamerljivo stetniji od 10000 Ceca, manekenki i biznismena. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
da li je moguce da danas moze? ako je tako, to je intelektualni zlocin. bez poznavanja "Gavrana" nema razumevanja "Spomena na Ruvarca"...ti to ozbiljno da se na filologiji ne izucavaju veze izmedju srpske i medjunarodne knjizevnosti?to onda Rajninu besedu stavlja pod sasvim drugo svetlo.
nemoj zajebavati da to tek sad registrujes. covece, pa to su, kao sto svashtabezneshto napisa, sve deca mila lompara. nista tu nije slucajno, a pogotovo nije bez jasne politicke agende.
Link to comment
da li je moguce da danas moze? ako je tako, to je intelektualni zlocin. bez poznavanja "Gavrana" nema razumevanja "Spomena na Ruvarca"...ti to ozbiljno da se na filologiji ne izucavaju veze izmedju srpske i medjunarodne knjizevnosti?to onda Rajninu besedu stavlja pod sasvim drugo svetlo. takav pristup nacionalnoj kulturi je nesamerljivo stetniji od 10000 Ceca, manekenki i biznismena.
Ozbiljno.Sa teorijom da deca treba da upoznaju domaće autore, a o stranim će se informisati kroz predmet ''opšta književnost''.
Link to comment
Vase reakcije ovde su vise politicke nego sto je taj govor. Pritom, na moja konkretna pitanja da objasnite o cemu se radi, odgovora nema. Komentari tipa "bra-te", "tupav si" i slicno, govore vise o vama nego o Rajni. Iskazujete skojevski entuzijazam za jednomislje, kakav nisam video jos od Sister sa foruma B92. Zaradih vec jedan warn ovde, pa izvoli Hamlete, intelektualna velicino, udari mi jos neki (mozes odmah svih 6, pa lepo da idem na PZD, gde mi je izgleda i mesto).Grdno sam razocaran u one forumase do kojih sam, vec preko 1 decenije, drzao zaista puno.A sad stvarno, over & out.
Šta sam ti ja skrivio :unsure:Послато са GT-I9100 користећи Тапаталк 4 Бета
Link to comment
svaka rasprava o onom govoru bi bila izlisna da u javnosti zaista ne postoji to uvrijezeno misljenje da su menadzeri pijacni lopovi kojima je legitimnost profesije dala zla tranzicija, a marketing menadzeri neuki prodavci magle i da njihovim poslom moze da se bavi svaki svrseni gimnazijalac, ljekar opste prakse ili inzinjer zastite na radu.to moze i inace nerijetko da se cuje od prilicno formalno obrazovanih ljudi, valjda kad im izmakne svaka baza na kojoj bi mogli da grade sopstveni prestiz.
Izgleda da ti nisi upoznala malog ili srednjeg srpskog preduzetnika.O marketing menadžerima-seti se slučaja sa otrovanim mlekom od par meseci.Čitava horda tih profesionalnih lažova je danima ubedjivala ljude da je propisana granica od 0.05% izmišljenja u kuloarima Brisela da bi osštetila srpsku poljprivredu i da nije nikakav problem piti mleko koje ima i više od 0.5% aflatoksina.Šta su oni loše uradili profesionalno?Ništa,naprotiv taj rad će biti slavljen kada se sretnu negde u Kanu ili Portorožu.Da li su nešto uradili loše po Srbiju?To će kroz koju deceniju ocenjivati one stare,devetnaestovekovne,danas totalno out profesije kao što su toksikolog ili biolog,nažalost,sa stotinama mrtvih koji će biti mračan dokaz etike VELIKOGRADJANSKIH profesija - markenting manager-a,CEO-a,consultant-a,product manager-a....
Link to comment
Izgleda da ti nisi upoznala malog ili srednjeg srpskog preduzetnika.O marketing menadžerima-seti se slučaja sa otrovanim mlekom od par meseci.Čitava horda tih profesionalnih lažova je danima ubedjivala ljude da je propisana granica od 0.05% izmišljenja u kuloarima Brisela da bi osštetila srpsku poljprivredu i da nije nikakav problem piti mleko koje ima i više od 0.5% aflatoksina.Šta su oni loše uradili profesionalno?Ništa,naprotiv taj rad će biti slavljen kada se sretnu negde u Kanu ili Portorožu.Da li su nešto uradili loše po Srbiju?To će kroz koju deceniju ocenjivati one stare,devetnaestovekovne,danas totalno out profesije kao što su toksikolog ili biolog,nažalost,sa stotinama mrtvih koji će biti mračan dokaz etike VELIKOGRADJANSKIH profesija - markenting manager-a,CEO-a,consultant-a,product manager-a....
Nisu tu problem marketing menandžeri nego oni koji su ih angažovali.Doduše, tako su se branili i neki menandžeri, daleke 1945-46.
Link to comment

evo badenac, ja sam mali srpski preduzetnik. imas nesto da mi kazes o meni, sto ja o sebi ne znam? daj, molim te, prosvetli me.

Edited by ikar
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...