Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Jebote, kao da samo nacionalisti mogu biti zatucane konzerve...
to si stvarno lepo primetio. problem je kad je i nacionalista i zatucana konzerva. bar meni :D
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

@IndyMeni je budj ako neko preduzetnike a priori strpa u nekakve nedostojne ljude. U idealnim državama, to su ljudi koji imaju ideje i muda da neograničeno odgovaraju imovinom za svoje poduhvate. I to su ljudi koji ako ne sami, onda barem sponzorišu dobar deo tehnološkog progresa i kreiraju zaposlenost za one koji ne žele da rizikuju i samo se bave svojim pozivom, što je na obostranu korist.Ističem da je ključno da države moraju biti uredjene jer to znači da se iz prihoda prvo pokrivaju plate, pa tek onda troškovi finansiranja bankama i tek na kraju preduzetnik prisvaja ono što ostane.
svidja mi se ovo što si rekla.i znam neke takve iz srbije. jedan se javio na tender, ponudio uslugu svoje firme koju ume da uradi, za cenu koja je realna.u roku od 2 dana je dobio poziv druga partijskog druga koji vodi tender da odustane ili će mu polomiti kosti i neprijatno posetiti suprugu.odustao čovek.drugi samo sede ovde, rade za inostranstvo i novac im je tamo, kao i klijenti. bogu hvala, digitalno putuje globalno.EDIT. harper lee - hvala, to ima smisla. zaista sam čitala tekst nekoliko puta jer mi tu nešto fali, nije koherentan... nekako nije celina.EDIT2. vasa - u njemačkoj su pločice must have. :) Edited by PointTaken
Link to comment
zelela medijsku paznju (za sta nema nikakvih dokaza)
mozda nije ona, ali neko jeste. mene recimo zanima* kada je taj govor odrzan, i da li je ikada odrzan u javnosti, posto u samoj besedi pise da je nastala posle apsolventske veceri. ne volim manipulacije te vrste.*u stvari ne zanima me. zanima me kako to da Hitna pomoc VMA nema hidrogena, vec danima prebiram to po glavi i ne mogu da shvatim takvu stvar. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
meni je zaista tesko da odgovorim na ovo, a da te ne uvredim. ali evo, probacu.to sto ti vidis i sto mislis da znas, to jej jedan zanemarljivo mali deo populacije koju si, bez mrve poteskoca, prosledila u zatvor. ja samo mogu da se zapitam koliko tup ili intelektualno lenj covek mora da bude, pa da se sluzi takvim simplifikacijama sveta oko sebe.
Ne znam odakle ti ideja da zelim da komuniciram sa nekim ko koristi takve jajarske formulacije. Apsolutno ti zabranjujem da mi se vise obracas.
Link to comment
svidja mi se ovo što si rekla.i znam neke takve iz srbije. jedan se javio na tender, ponudio uslugu svoje firme koju ume da uradi, za cenu koja je realna.u roku od 2 dana je dobio poziv druga partijskog druga koji vodi tender da odustane ili će mu polomiti kosti i neprijatno posetiti suprugu.odustao čovek.
Pa do jaja. Sjooo, kako pizdim na ove priče.
Link to comment
Ne znam odakle ti ideja da zelim da komuniciram sa nekim ko koristi takve jajarske formulacije. Apsolutno ti zabranjujem da mi se vise obracas.
ne vidim da cu ikad u bilo kojoj situaciji osetiti potrebu da se obratim nekome ko razmislja na toliko skucen i glupav nacin, kao ti u onom postu. medjutim, ovo je javni prostor i ja u njemu trenutno boravim i imam apsolutno svako pravo da reagujem na ono sto smatram neprimerenim.
Link to comment
U idealnim državama, to su ljudi koji imaju ideje i muda da neograničeno odgovaraju imovinom za svoje poduhvate.
Kakve to ima veze sa Srbijom? Prosveta u Srbiji, kakva god da je, bliza je normalnom svetu od bilo kog aspekta tamosnjeg "biznisa". Ti bi trebalo da znas koliko je ta zemlja daleko od bilo cega sto bi se moglo smatrati otvorenom kompeticijom u biznisu.
... svi osim tebe diskutuju stalozeno.
To je zato sto ogromna vecina u startu ima identicno misljenje o ovoj stvari, sto dovodi do pitanja - cemu ova tema uopste? Stvari koje mene provociraju su npr. bettyn komentar na Ikarov post, dat bez ikakvog obrazlozenja (i brojni slicni ofrlje komentari drugih forumasa). Ucitavanje, ucitavanje, ucitavanje... to je jedino sto je ponudjeno u smislu "objasnjenja".U pravu si, ne treba da se ljutim. Treba prosto da odustanem, jer mi izgleda nemamo niceg zajednickog (osim jezika).
Link to comment
Kakve to ima veze sa Srbijom? Prosveta u Srbiji, kakva god da je, bliza je normalnom svetu od bilo kog aspekta tamosnjeg "biznisa". Ti bi trebalo da znas koliko je ta zemlja daleko od bilo cega sto bi se moglo smatrati otvorenom kompeticijom u biznisu.
Mislim da su i prosveta i biznis u Srbiji na podjednakoj distanci od poželjnog. Pogotovo visoko obrazovanje.
Link to comment
Kakve to ima veze sa Srbijom? Prosveta u Srbiji, kakva god da je, bliza je normalnom svetu od bilo kog aspekta tamosnjeg "biznisa". Ti bi trebalo da znas koliko je ta zemlja daleko od bilo cega sto bi se moglo smatrati otvorenom kompeticijom u biznisu.
Da dodam da smo ja i mnogi drugi produkti BUa trenutno na studijama u inostranstvu, a neki zaposleni, i da nimalo ne zaostajemo za svojim evropskim kolegama. A dan kad ce proizvod rada Krstica, Mrkonjica i slicnih biznismena da se na taj nacin izveze i da kvalitetom kompetira bilo gde u svetu, jos nije svanuo.
Link to comment
Mislim da su i prosveta i biznis u Srbiji na podjednakoj distanci od poželjnog.Pogotovo visoko obrazovanje.
naravno. kao sto i u prosveti i u biznisu ima sjajnih ljudi koji odlicno rade svoj posao. medjutim, za prosecnog srbina je covek koji pravi pare po difoltu za zatvor. i mi sad mozemo do sutra ovde da kenjamo, to se ocito nece promeniti.
Link to comment
Da dodam da smo ja i mnogi drugi produkti BUa trenutno na studijama u inostranstvu, a neki zaposleni, i da nimalo ne zaostajemo za svojim evropskim kolegama. A dan kad ce proizvod rada Krstica, Mrkonjica i slicnih biznismena da se na taj nacin izveze i da kvalitetom kompetira bilo gde u svetu, jos nije svanuo.
Misim, to što si odabrala brightest primere na strani BU i najgroznije primere na strani biznisa nikako ne dovodi u problem tvoje zaključke?
Link to comment
Misim, to što si odabrala brightest primere na strani BU i najgroznije primere na strani biznisa nikako ne dovodi u problem tvoje zaključke?
ma mislim... cim vidim da neko uvodi licni primer u raspravu kao argument, odmah se za pistolj hvatam.
Link to comment
Misim, to što si odabrala brightest primere na strani BU i najgroznije primere na strani biznisa nikako ne dovodi u problem tvoje zaključke?
Ne moze pola generacije da bude brightest, brightest su nam bili dva-tri studenta na generaciji, a po pola nas ode u inostranstvo buduci da zbog fantasticnog rada najgroznijih primera biznisa u Srbiji, koji dominiraju samom Srbijom, mi nemamo gde da se zaposlimo. Mislim kad bi u biznisu situacija bila kao na studijama, posla bi bilo onoliko koliko ima tih brightest studenata, a situacija medjutim ni izbliza nije takva. Iz razloga sto, kao sto rekoh, Mrkonjic model dominira u slikanju opste slike srpske industrije i generalno ekonomije.
Link to comment
Da dodam da smo ja i mnogi drugi produkti BUa trenutno na studijama u inostranstvu, a neki zaposleni, i da nimalo ne zaostajemo za svojim evropskim kolegama. A dan kad ce proizvod rada Krstica, Mrkonjica i slicnih biznismena da se na taj nacin izveze i da kvalitetom kompetira bilo gde u svetu, jos nije svanuo.
Jer Vi ste produkti BUa ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...