Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Inace, ne mogu da pustim jedno pitanje: i da je ona ovo izgovorila te kobne :) veceri, govor u stampanoj formi u kojoj je predat medijima nije mogao da se objavi bez njene saradnje. Nije to sednica NNV pa da dostavi izreceno na zapisnik. Dakle, cini mi se da je njena intencija bila da se u formi obracanja studentima obrati siroj javnosti. Takoreci, da se obrati citaocima Blica sa katedre. E to je tek jedna bezmudost nasih licenciranih intelektualaca. To je ono dipl ecc na vratima stana, ono Je l znas ti ko sam ja??? Fuj.

Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm, ja to ovako vidim, pola profesora BU koji su mi predavali znaju znanje, pola su sarlatani koje nisam mogla da provalim dok sam studirala ali sad mogu to odgovorno da tvrdim. Ali, 90% (da ne kazem svi) medijski ekspponirani (znaci one za koje sam cula ili nacula) ljudi iz sveta marketinga, reklame, menadzeri, upravnici, direktori su za zatvor u naaajmanju ruku.edit: bankari, bankare sam zaboravila, ovi i globalno a ne samo u srpskim uslovima posluju videli smo izvan zakona.
bra-te
Link to comment
Inace, ne mogu da pustim jedno pitanje: i da je ona ovo izgovorila te kobne :) veceri, govor u stampanoj formi u kojoj je predat medijima nije mogao da se objavi bez njene saradnje. Nije to sednica NNV pa da dostavi izreceno na zapisnik. Dakle, cini mi se da je njena intencija bila da se u formi obracanja studentima obrati siroj javnosti. Takoreci, da se obrati citaocima Blica sa katedre. E to je tek jedna bezmudost nasih licenciranih intelektualaca. To je ono dipl ecc na vratima stana, ono Je l znas ti ko sam ja??? Fuj.
pa normalno. za početak, neko je uradio transkript govora, sa sve CAPS LOCKOM.
Link to comment
Hm, ja to ovako vidim, pola profesora BU koji su mi predavali znaju znanje, pola su sarlatani koje nisam mogla da provalim dok sam studirala ali sad mogu to odgovorno da tvrdim. Ali, 90% (da ne kazem svi) medijski ekspponirani (znaci one za koje sam cula ili nacula) ljudi iz sveta marketinga, reklame, menadzeri, upravnici, direktori su za zatvor u naaajmanju ruku.edit: bankari, bankare sam zaboravila, ovi i globalno a ne samo u srpskim uslovima posluju videli smo izvan zakona.
meni je zaista tesko da odgovorim na ovo, a da te ne uvredim. ali evo, probacu.to sto ti vidis i sto mislis da znas, to jej jedan zanemarljivo mali deo populacije koju si, bez mrve poteskoca, prosledila u zatvor. ja samo mogu da se zapitam koliko tup ili intelektualno lenj covek mora da bude, pa da se sluzi takvim simplifikacijama sveta oko sebe.
Link to comment

Kad zena doktorira nameravam da stavim bronzanu plocicu sa dr. sci. :cry:ali da, ima ovde elemenata zestoke jadnosti, kao "nisam ja, to su moji dragi studenti uradili, a meni ne prija tolika paznja".gospodja je dobro iskoristila elemente profesija kojih se nominalno gadi.

Link to comment

Vase reakcije ovde su vise politicke nego sto je taj govor. Pritom, na moja konkretna pitanja da objasnite o cemu se radi, odgovora nema. Komentari tipa "bra-te", "tupav si" i slicno, govore vise o vama nego o Rajni. Iskazujete skojevski entuzijazam za jednomislje, kakav nisam video jos od Sister sa foruma B92. Zaradih vec jedan warn ovde, pa izvoli Hamlete, intelektualna velicino, udari mi jos neki (mozes odmah svih 6, pa lepo da idem na PZD, gde mi je izgleda i mesto).Grdno sam razocaran u one forumase do kojih sam, vec preko 1 decenije, drzao zaista puno.A sad stvarno, over & out.

Edited by Indy
Link to comment
Što se tiče različitih interpretacija govora,poprilično je neobično da jedan profesor srpskog jezika dopusti sebi da o bude ovoliko "šta je pisac želeo da kaže" tumačenja. Ako je cilj govora bio da se profesura podigne na listi poželjnih zanimanja, onda se to ne radi tako što objaviš rat starletama. Vrlo prosto.
heh, baš ovo prebirala po glavi danima. zašto nije bila jasnija (i zašto zaboga koristi izraze poput "pozitivne energije")?meni se čini da je cilj govora bio pre svega da se apsolventima pruži niz uputstava kako da svoj posao rade dobro, i da pritom budu ponosni na činjenicu da imaju mogućnost da im posao preraste u poziv.ovaj rat starletama (i drugim popularnim "zanimanjima") ovde se doživljava kao elitizam i prebacivanje krivice na druge. imala sam uvid u to kako su generacije tinejdžera razmišljale devedesetih i dvehiljaditih o bavljenju bilo čime što ne donosi veliki novac odmah i bez truda, imam snažan utisak da su ti pasusi obraćanje njima (doduše loše napisani). kad se kaže manekenka poslednjih godina prvo pomislim na grupu devojčica u okruženju koje su zapale u tešku bulimiju-anoreksiju i koje su sad već redovno po mesec dana u bolnicama. možda sam imala uvid u premali i pogrešno odabran uzorak, al delove ovog govora čitam u tom kontekstu pre svega.
U njenom nastupu vidim jednu veliku štetu upravo po buduće profesore - niko, zaista niko ne treba te ljude da ceni i poštuje zbog toga što su profesori. Oni treba to poštovanje da zasluže, ono se ne podrazumeva. Uopšte ne prodajem tezu da je diploma samo parče papira, da se razumemo. Ali društveni status, do koga je profesorki izgleda vrlo stalo, ne sme (ili ne bi trebalo) da zavisi od profila obrazovanja, nego od toga kako i na koji način radiš svoj posao, ma koji posao da je u pitanju.
slažem se sa tobom u potpunosti, i to ne samo kada su profesori u pitanju. samo mislim da ona nije govorila o poštovanju, nego o samopoštovanju, kako ga graditi i zašto je važno da postoji, a upravo zbog toga što je poziv profesora srozan i dosta uprljan.naravno, sva moja tumačenja snažno boji činjenica da sam ja 1 idiot (onaj koji se ne bavi politikom niti je razume).zato me jako interesuje da li će se ikarova prognoza ostvariti i pratiću razvoj slučaja Rajna. meni deluje da je ona bila iskrena u izjavi da ovoliku pažnju nije želela, al jebiga, ja sam i u deda mraza verovala kad više niko nije.takođe me, što je morgana pomenula, zanima zašto je odjek ovoliki i ovakav? je li to priprema za ikarovu jesen? ujdurma novinara zbog rekonstrukcije vlade? ventil za izduvavanje naroda?
Link to comment

@VenomExecutives su prosto visoki ešalon menadžera. Kod nas je to zajebano prevesti, jer ono što su kod nas direktori (generalni, finansijski,...) kod njih se zove CEO, CFO, COO, CRO, CIO, dakle officers. Ono što je kod nas Upravni odbor, kod njih je Board of Directors. Weird.@IndyMeni je budj ako neko preduzetnike a priori strpa u nekakve nedostojne ljude. U idealnim državama, to su ljudi koji imaju ideje i muda da neograničeno odgovaraju imovinom za svoje poduhvate. I to su ljudi koji ako ne sami, onda barem sponzorišu dobar deo tehnološkog progresa i kreiraju zaposlenost za one koji ne žele da rizikuju i samo se bave svojim pozivom, što je na obostranu korist.Ističem da je ključno da države moraju biti uredjene jer to znači da se iz prihoda prvo pokrivaju plate, pa tek onda troškovi finansiranja bankama i tek na kraju preduzetnik prisvaja ono što ostane.

Link to comment

Inace, na BU zapravo nema mnogo ovakve seriozne zgadjenosti. A oni kod kojih ta zgadjenost na drustvo ppostoji, veoma cesto bi bili nezaposljivi van sistema kakav BU jeste. Ja bih se kladila da je Rajna jednako zgadjena univerzitetom, da bi mogla lepo da nam razradi tezu da ni na tom univerzitetu nisu svi po zasluzi. Kladim se da se i ti profesori dalje diferenciraju na prave i simulovane ... Ma znam joj tip :)

Link to comment
Vase reakcije ovde su vise politicke nego sto je taj govor. Pritom, na moja konkretna pitanja da objasnite o cemu se radi, odgovora nema. Komentari tipa "bra-te", "tupav si" i slicno, govore vise o vama nego o Rajni. Iskazujete skojevski entuzijazam za jednomislje, koje nisam video jos od Sister sa foruma B92. Zaradih vec jedan warn ovde, pa izvoli Hamlete, intelektualna velicino, udari mi jos neki (mozes odmah svih 6, pa lepo da idem na PZD, gde mi je izgleda i mesto).Grdno sam razocaran u one forumase do kojih sam, vec preko 1 decenije, drzao zaista puno.A sad stvarno, over & out.
Imas ovde postove nekoliko ljudi koji su u akademskim okvirima veoma ostvareni, objasnili su zasto se ne slazu sa Rajninim govorom. Ne vidim cemu sada ljutnja, svi osim tebe diskutuju stalozeno.
Link to comment
Kad zena doktorira nameravam da stavim bronzanu plocicu sa dr. sci. :cry:ali da, ima ovde elemenata zestoke jadnosti, kao "nisam ja, to su moji dragi studenti uradili, a meni ne prija tolika paznja".gospodja je dobro iskoristila elemente profesija kojih se nominalno gadi.
odlicno primeceno.nema ovde niceg spontanog, niti autenticnog. ako rajna i jeste naivna u celoj prici (u sta ne verujem, ali ostavljam mogucnost), neko u njenoj blizini nije ni najmanje.
Link to comment
Imas ovde postove nekoliko ljudi koji su u akademskim okvirima veoma ostvareni, objasnili su zasto se ne slazu sa Rajninim govorom. Ne vidim cemu sada ljutnja, svi osim tebe diskutuju stalozeno.
S tim sto se vecina stvari svodi na spocitavanje. Da je manipulantiknja koja je ovim zelela medijsku paznju (za sta nema nikakvih dokaza), da je Dverkinja, da je nacionalista, da poziva na cinjenje zla itd...Jebote, kao da samo nacionalisti mogu biti zatucane konzerve... Edited by Verterdegete
Link to comment
U idealnim državama, to su ljudi koji imaju ideje i muda da neograničeno odgovaraju imovinom za svoje poduhvate. I to su ljudi koji ako ne sami, onda barem sponzorišu dobar deo tehnološkog progresa i kreiraju zaposlenost za one koji ne žele da rizikuju i samo se bave svojim pozivom, što je na obostranu korist.
Da li radnici misle ovako o gazdama? A profesorka je radnik.
Link to comment
heh, baš ovo prebirala po glavi danima. zašto nije bila jasnija (i zašto zaboga koristi izraze poput "pozitivne energije")?
Zato sto je tekst peglan da bi proizveo jaci utisak. I to lose. Ono sto je moj utisak jos od prvog citanja je da ovaj "govor" u krajnjoj liniji nema autenticne elemente govora, osim sto je jasno da je usmeren ka spolja (vi ste...). Ovom tekstu je govor samo osnova, dobar deo je naknadno doteran za objavljivanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...