Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

da, tek sad primetih, menadžer maloprodaje.edit: venom me pretekao.
Ja sam naglasio, "delimičnim prevodom". Koliko je meni poznato, ne postoji ekvivalent za manager na srpskom.
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

cistacica je menadzer cistoce, vratar je menadzer tranzita kroz vrata, toga ima na tone, al nije profesorka™ o tome govorila nego o nekakvoj smisaonoj i vrednosnoj klisuri izmedju, po njoj, legitimnih profesija koje doprinose i izmisljenih koje figuraju i nicemu ne sluze. to je jedno sustinsko neshvatanje i profesija i poslovnih funkcija, dosta prisutno u javnosti.zapravo serem, cistacica je administrator

Edited by morgana
Link to comment
Upravnik. :D
OK, nisam prevodilac, sigurno postoje veći stručnjaci za to. Ono što je bitno, međutim, je da želim da naglasim da neka od zanimanja u Srbiji koja je Rajna apostrofirala u svom govoru kod mene lično (a priznajem nebitnost toga) tek treba da zasluže nekakvo "poštovanje".
Link to comment
Executive = rukovodilac; manager (možda na žalost) = menadžer. :)To što kažeš za terminologiju ja pišem na forumima 10 godina, međutim za "ritejl menadžerom" zaista nema nikakve potrebe.
Nije bilo potrebe ni za voznjom u rikverc, pa se uvuklo u jezik zbog uticaja nemackog na sve tehnicke oblasti. Isto tako se zametnulo i ritejl menadzer, ikar je dao jasan razlog zasto. Executive je direktor. Generalni :s_d: .
Link to comment
cistacica je menadzer cistoce, vratar je menadzer tranzita kroz vrata, toga ima na tone, al nije profesorka™ o tome govorila nego o nekakvoj smisaonoj i vrednosnoj klisuri izmedju, po njoj, legitimnih profesija koje doprinose i izmisljenih koje figuraju i nicemu ne sluze. to je jedno sustinsko neshvatanje i profesija i poslovnih funkcija, dosta prisutno u javnosti.
O tome i ja pricam.Profesor je menadzer edukacije. Egzekjutiv dajrektor of hjumen resors divelopment . Edited by Verterdegete
Link to comment
cistacica je menadzer cistoce, vratar je menadzer tranzita kroz vrata, toga ima na tone, al nije profesorka™ o tome govorila nego o nekakvoj smisaonoj i vrednosnoj klisuri izmedju, po njoj, legitimnih profesija koje doprinose i izmisljenih koje figuraju i nicemu ne sluze. to je jedno sustinsko neshvatanje i profesija i poslovnih funkcija, dosta prisutno u javnosti.zapravo serem, cistacica je administrator
Kombinacija toga da ljudi ne kapiraju cemu sluze te profesije, i toga da kapiraju cemu sluze te profesore, ali kapiraju i da ljudi koji su se basnoslovno obogatili u tim profesijama verovatno nemaju veze sa njima nego su to ucinili kroz korupciju. Npr cuveni magovi advertajzinga bliski predsedniku Tadicu. Kad pomislim na ove profesije koje Rajna pobraja u kontekstu Srbije ja pomislim na te ljude, a ne na nekog matematicara koji je godinama ucio da bi postao finansijski ekspert.
Link to comment
cistacica je menadzer cistoce, vratar je menadzer tranzita kroz vrata, toga ima na tone, al nije profesorka™ o tome govorila nego o nekakvoj smisaonoj i vrednosnoj klisuri izmedju, po njoj, legitimnih profesija koje doprinose i izmisljenih koje figuraju i nicemu ne sluze. to je jedno sustinsko neshvatanje i profesija i poslovnih funkcija, dosta prisutno u javnosti.zapravo serem, cistacica je administrator
to je jedan konzervativizam koji se ni puskom ne moze isterati sa filoloskog fakulteta, posebno sa te grupe predmeta koja se bavi srpskim jezikom i knjizevnoscu. ja donekle razumem da se oko nauke o maternjem jeziku skupljaju ljudi sa izrazenijim osecanjem pripadnosti naciji, ali mi je potpuno neshvatljivo kako ne mogu da ukapiraju da su konzervativizam i jezik nespojivi.
Link to comment

@evinaravno. ali identicno pomislim i kad se sjetim profesora BU. isti je zitokukoljni omjer, kladim se.ikare, slazem se

Edited by morgana
Link to comment
valjda se prvo cisti svoja kuca pre nego sto se udari na pevacice i biznismene.
Meni lično "udaranje na biznismene i pevačice" uopšte ne smeta. Bilo odakle da dolazi. Nismo li ne tako davno srpske biznismene zvali bizmismeni, a o tim "pevačicama" nismo mislili mnogo bolje, da se blago izrazim. Sada je, odjednom, nastupio neki drugi politički trenutak, barem na forumu. OK, glupo je što se ja kao stranac u to mešam. Izvinite.A u terminologiju, menadžer, upravnik, itd. zaista ima ko se bolje od mene razume (i to mnogo) na ovom forumu, pa neka oni o tome pišu. Uglavnom, mogu sebi da daju etikete kakve god žele, proći će mnogo vode Dunavom pre nego što ovog ovde stranca uvere da vrede bilo šta više od po lule duvana.
Link to comment
naravno. ali identicno pomislim i kad se sjetim profesora BU. isti je zitokukoljni omjer, kladim se.
Hm, ja to ovako vidim, pola profesora BU koji su mi predavali znaju znanje, pola su sarlatani koje nisam mogla da provalim dok sam studirala ali sad mogu to odgovorno da tvrdim. Ali, 90% (da ne kazem svi) medijski ekspponirani (znaci one za koje sam cula ili nacula) ljudi iz sveta marketinga, reklame, menadzeri, upravnici, direktori su za zatvor u naaajmanju ruku.edit: bankari, bankare sam zaboravila, ovi i globalno a ne samo u srpskim uslovima posluju videli smo izvan zakona. Edited by Evi_
Link to comment

To je jedna fascinacija licenciranim profesijama, koje imaju institucionalizovane mehanizme da disciplinuju svoje clanove, s jedne strane, i da stite svoj kolektivni interes, s druge. Mislim to je jedna autoritarna crta u glavama nasih intelektualaca, zapravo, koja se ispoljava i kod onih satro progresivnijih. Ova zena je duboko nesvesna da ju je pregazilo vreme, da su joj izmakli fakti i da ce morati da rekonstruise te svoje formalne belege moralnosti, statusa, p i uspeha. Medju njima srecniji su oni koji su pomrli zajedno sa jednom epohom. Nesrecniji su oni koji su, kao ona, krivo srasli u jednom pregazenom sistemu, a ima jos ohoho da zive i svakakve promene da istrpe. Ona ima da gilja do penzije jos dvadeset godina i bice joj jako tesko ako ostane ovako slepa i kruta i nesposobna da sagleda siru sliku. Malo je sve to tuzno ...

Link to comment
Mislim to je jedna autoritarna crta u glavama nasih intelektualaca, zapravo, koja se ispoljava i kod onih satro progresivnijih
A jel su to oni koji biju svoje žene, takođe?Over & out.EDIT. Pa, Vaso, ti si pametniji od toga da budeš tako manipulisan nekim srpskim "sebrilitijima" sa twittera. Mislim da su i ovi ostali sa foruma pametniji, ali za tebe garantujem. Koga briga sta oni lajkuju, koji su oni faktor? Zašto menjate svoje svetonazore zbog tih budala? Edited by Indy
Link to comment
Meni lično "udaranje na biznismene i pevačice" uopšte ne smeta. Bilo odakle da dolazi. Nismo li ne tako davno srpske biznismene zvali bizmismeni, a o tim "pevačicama" nismo mislili mnogo bolje, da se blago izrazim. Sada je, odjednom, nastupio neki drugi politički trenutak, barem na forumu. OK, glupo je što se ja kao stranac u to mešam. Izvinite
Ma Indy ne smeta meni uradanje na biznismene i pevacice. Smeta mi kada se pevacice i biznismeni koriste kao tacka identifikacije, eto to je. ja nisam kao oni jer sam lupio lajk na Rajnin govor i pogledao Gordana Kicica u Ateljeu 212. wow, kakav zivotni uspeh, kakav kulturni pedigre.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...