Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Amit je glup.1. Nije Rajna pomenula automehanicare, vec neka zanimanja za koja ona misli da su kvazi-zanimanja koja njenu poziciju ugrozavaju. A to nisu zanati.
поменула је власнике фирми...
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zapravo, pitanje je zasto profesori uopste moraju da pisu udzbenik?Doduse, nekad prevedu strani udzbenik i potpisu ga kao svoj, ali je to za studente bolje nego da ga neuki sami pisu.Boje je prevesti, po zakonu, dobar svetski uzbenik i u nastavi dodati nesto sto moze biti specificno za sredinu u kojoj se nastava odvija (kada je rec o drsutvenim naukama) nego "pisati" sopstveni udzbenik.
jedini podsticaj su pare, realno, pošto se udžbenik ne boduje u napredovanju u karijeri. a količina para opet zavisi od izdavača i studenata.
Link to comment
jedini podsticaj su pare, realno, pošto se udžbenik ne boduje u napredovanju u karijeri. a količina para opet zavisi od izdavača i studenata.
Pa da, ja nisam imao 5 udžbenika za vreme mojih studija, a da su napisli profesori koji mi predju.Ili neke jebene skripte, ili tuđi, uglavnom BG profesora, udžbenici.
Link to comment
поменула је власнике фирми...
Iz konteksta, a koji je point-taken objasnila, jasno je da ne misli vlanisk firme = automehanicar.
Link to comment

^^^^pa da, novu elitu ili potencijalnu elitu, profesije koje podrazumijevaju kontekstualno rezonovanje i/ili su donekle despecijalizovane kao i profesije za koje srpski jezik nije nasao adekvatan prijevoddragicevicka je dosta konzervativan lingvista, koliko sam uspjela da izguglam (zbilja me zainteresovala tema :D), mnogo manje naklonjena uvodjenju anglicizama nego klajn, milka canic i neko treci cijeg imena ne mogud a se sjetim ali je takodje od ranije poznat javnosti. taj njen profesionalni, jezicki konzervativizam ocigledno ide pod ruku sa drustvenim.ponovo, meni je sam njen govor neinteresantan ali je odjek indikativan

Edited by morgana
Link to comment
Zapravo, pitanje je zasto profesori uopste moraju da pisu udzbenik?Boje je prevesti, po zakonu, dobar svetski uzbenik i u nastavi dodati nesto sto moze biti specificno za sredinu u kojoj se nastava odvija (kada je rec o drsutvenim naukama) nego "pisati" sopstveni udzbenik.
Bilo bi jako neugledno da Univerzitet u Beogradu koristi strane udzbenike. Udzbenik je ipak osnovni nivo sposobnosti koji jedan univerzitetski profesor mora da ima.A i bilo bi neprimenljivo na mnogim studijama. Pravo npr. Edited by Verterdegete
Link to comment

pihna istoriji na FFBU ne postoji ni jedan predmetni udžbenik (striktno gledano, ne računam Ostrogorskog, Fanulu Papazoglu i slične monografije)štaviše, koriste se udžbenici sa drugih univerziteta (Miroslav Brandt, još iz 70tih) ili užbenici opšte prakse koji datiraju još iz 40tih i 50tih (Struve-Kalistov ili Maškin)

Link to comment
Amit je glup.1. Nije Rajna pomenula automehanicare, vec neka zanimanja za koja ona misli da su kvazi-zanimanja koja njenu poziciju ugrozavaju. A to nisu zanati.2. Zasto bi diplomirani ekonomista znao kako da se registruje firma? Pokupice to u roku od 1 dana kada se zaposli.Amit ne razume funkciju univerzitetskog obrazovanja: to nije ucenje kako regitrovati firmu, popuniti formular XY, itd... Brkanje prakticnih zadataka sa za koje ne treba misliti sa obrazovanjem koje daje mogucnost da se osmisle ti prakticni zadaci i da se usavrse.Amit bi da skoluje fah-idiote a ne ljude sa transferable skills.
Pa naravno. Joe the Plumber - Zeka Automehaničar fore. Sve što je potrebno jeste da si vredan i da hoćeš da zapneš, jebeš obrazovanje. Od Rajne su mnogo gori njeni osporavatelji. (Usprotivio se i Istok).Rajna pokušava da brani humanističko obrazovanje (koje zaista treba braniti), mada to radi vrlo trapavo. Ovi s druge strane su parodija Gordona Geka, nadobudne neznalice i budale. Edited by Syme
Link to comment

Šta je sad bilo, obrat? Nema me 2 dana, kad eto vidim krdo mačaka¹ nahrupilo u kontra pravcu.

EDIT. ¹ - nije uvreda, već ovohttp://youtu.be/Pk7yqlTMvp8

Edited by Indy
Link to comment
možda vi znate neki drugi motiv - sem entuzijazma i dubokog uverenja u to da je neki rad važan - da se danas u srbiji bude profesor (sad ovde mogu da idu razna druga potcenjena, oblaćena i neplaćena zanimanja, al ona je pisala o tom jednom pozivu). ja ne znam više ni jedan jedini.
Drago mi je da vidim da je PT-zauvek tu negde slicnog trajanja kao Indy-zauvek. :)Ne samo zato sto se ovde slazemo.
Link to comment
pihna istoriji na FFBU ne postoji ni jedan predmetni udžbenik (striktno gledano, ne računam Ostrogorskog, Fanulu Papazoglu i slične monografije)štaviše, koriste se udžbenici sa drugih univerziteta (Miroslav Brandt, još iz 70tih) ili užbenici opšte prakse koji datiraju još iz 40tih i 50tih (Struve-Kalistov ili Maškin)
A Uspon Evrope? :D
Link to comment

pa to.koliko me je nekad nerviralo što moram da jurim 4-5 knjiga po (nekom lakšem :)) predmetu (stari vek ne bih komentarisao :lol:), danas mi je drago da mi nisu poturili 1 zbrčkani udžbenik i rekli "to je to".ukrštanje izvora, stavova i tumačenja jeste nešto na čemu bi studiranje moralo biti bazirano, a ne da (p)ostane nekakav malo obimniji nastavak srednje škole.ograničavam se na društvene naule, za prirodne ne znam.

Link to comment
Od Rajne su mnogo gori njeni osporavatelji. (Usprotivio se i Istok).
Wow kakav obrt!Baš svi osparavatelji odreda ili samo neki osporavatelji?Evo ovaj lik ovde se potrudio da argumentuje šta šta ne valja u toliko hvaljenom govoru, i nađoše se kontra-kritičari koji su mu pročešljali biografiju i dodali "Našao Crnogorac da priča o radu. EJ!".Od akademskog rasizma do rasizma vulgaris je kratak put.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...