Jump to content
IGNORED

Wimbledon Final --- Đoković(1)-Murray(2) PbP


renne

Recommended Posts

  • Replies 526
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    76

  • Nesh

    33

  • freakns

    29

  • eumeswil

    29

Top Posters In This Topic

Izvinjavam se. Izgleda da je ovo ipak bila glasina. Lik koji je ovo tvitovao je i sam bio slagan u vezi ove donacije :isuse:https://twitter.com/jamiefox1edit: Zaista mi nije jasno ko može da se zajebava sa ovim stvarima.
auh jebemti, treba naci tog lika sto je tweetovo, i dobro ga isamarati(ne mislim da Jamie Foxa, vec na onoga sto je prvi preneo)
Link to comment

Osporavati činjenicu da je Novak veliki šampion je glupo isto toliko koliko i osporavati lošu igru kada do nje dođe samo zato što je u pitanju veliki šampion.Odgledao sam 7, 8 gemova, svaki je bio slika i prilika onoga što sam očekivao i čega sam se bojao, Novak napada, ovaj vraća sve živo, umrtvljuje igru, ovaj lagano puca i greši... Posledica toga - u prva da servis gema Novaka gema Marej ne igra apsolutno jebeno NIŠTA osim suve balonske defanzive i ima ni manje ni više nego 6 brejk lopti. Ja stvarno to ne bih gledao da mi je neko platio /bukvalno/, možda ja to suviše emotivno doživljavam, tačnije sigurno, meni srce stoji kod svake duže razmene, imam pritisak kao da sam na terenu. Šta se dešavalo van tih gemova ne znam, znam samo da za nekoga ko je posle finala a i pre bio proglašavan za boga teniskog clutch tajma nije najnormalnije da u dva seta u finalu grend slema failuje i gubi ogromne prednosti. Mentalni pritisak je sigurno bio velik, ali pritisak je bio i na Mareju, bez daljnjeg koji ima veću tradiciju od Novaka u smislu pucanja pod istim. Beowl je dobro rekao, ako nisi u stanju da odigraš najbolje u finalu, tamo ni nije mesto. Novak je svakako zasluženo dospeo u finale što samim tim povećava "misteriju" odakle ovoliko loša partija protiv tenisera od koga je realno bolji igrač, pa makar za promil.

Link to comment
auh jebemti, treba naci tog lika sto je tweetovo, i dobro ga isamarati(ne mislim da Jamie Foxa, vec na onoga sto je prvi preneo)
Neki kreten se zajebavao na račun toga što je u stvari nagradu iz Queensa donirao toj fondaciji plus što je novac neke dobrotvorne egzibicije u kojoj je Endi učestvovao takođe išao njima. Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Novak je svakako zasluženo dospeo u finale što samim tim povećava "misteriju" odakle ovoliko loša partija protiv tenisera od koga je realno bolji igrač, pa makar za promil.
pa, misterija je donekle rešenaodgledah noletov intervju na skkaže uvijeno (jer neće, kao svaki pravi sportista da umanji trijumf rivala) da nije bio ok fizičkito je ono što se videlo odavno, tj. da je prestao da vozi taj bicikli oko mcnema leba bez motike, ni gs trofeja bez biciklanjaloš je kondiciono, zato je onako ko zaobadano june jurio na mrežuo tom broju izlazaka na mrežu je pričao i pralicahteo je da skrati poene a to sa marejem ne može baš tako lakoneko u timu (ili novak lično :D ) treba da dobije šut kartu jer je novak još kao klinac, tj. 2007-e, na tom istom w igrao po 5 setova i 5 sAtova protiv hjuita, pa kifera, pa bagdatisa,pa uspeo da otkine set rafi pre nego što mu je predao i to ne zbog nedostatka snage i kondicije nego zbog hebenih žuljeva na nogama
Link to comment

Kada je Nole razbijao Marija sa po 3:0, da li se posvećivala pažnja Škotovoj letargiji i kurcobolji koja je često bila vidljiva?Čovek je fenomenalan igrač i Nole zapravo i nema puno prednosti u tom dvoboju. Izuzev psihe ali ko zna kako i to ima da se razvija sad kad je Škot skinuo veliki teret s leđa. Neverovatnu prednost ima Endi u dužim razmenama, em sve stiže em ima fantastičan bh slajs

Link to comment
pa, misterija je donekle rešenaodgledah noletov intervju na skkaže uvijeno (jer neće, kao svaki pravi sportista da umanji trijumf rivala) da nije bio ok fizičkito je ono što se videlo odavno, tj. da je prestao da vozi taj bicikli oko mcnema leba bez motike, ni gs trofeja bez biciklanjaloš je kondiciono, zato je onako ko zaobadano june jurio na mrežuo tom broju izlazaka na mrežu je pričao i pralicahteo je da skrati poene a to sa marejem ne može baš tako lakoneko u timu (ili novak lično :D ) treba da dobije šut kartu jer je novak još kao klinac, tj. 2007-e, na tom istom w igrao po 5 setova i 5 sAtova protiv hjuita, pa kifera, pa bagdatisa,pa uspeo da otkine set rafi pre nego što mu je predao i to ne zbog nedostatka snage i kondicije nego zbog hebenih žuljeva na nogama
Pa to je odavno jasno ko dan. Mi koji to amaterski pratimo i komentarišemo po forumu smo videli još prošle godine ( ovo ne lupetam, nađite komentare posle W i OI). Ali nije samo kondicija u pitanju. Kao da je došlo do zasićenja od tenisa. U njemu se ne vidi ona iskra, želja da se pobedi. Kao da se zadovoljio osvojivši 2011. sve mogućeNe kažem da čovek mora da svaki bogovetni meč odigra ko mašina sa programiranim zadatkom, ali finale Wimbledona nije svaki meč.Takođe, u njegovoj igri se u zadnjih godinu ipo ne primećuje nikakav pomak, već samo stagnacija. Njega u najvažnijim momentima izdaju udarci koji bi posle toliko vremena vežbanja i igranja morali da budu rutina.Nije mi jasno zašto mu tim oko njega toleriše odlaske na more u mometnu kada se svi ostali igrači pripremaju za travu tako što igraju onih nekoliko turnira na travi ili već vežbaju u Londonu, takođe na travi.Mentalno se srozao, u momentima kada ima prednost i kada bi trebalo da dotuče protivnika on najlošije servira, najlošije smečuje i od 2-3 opcije za udarac bira najgoru.Jedno vreme sam mislila da ga porodica sputava i pravi mu stres sa kojim ne može da se nosi, ali to izgleda nije slučaj, oni se sad ili uopšte ne pojavljuju ili dođu na sam dan finala.Glupost sa količinom ljubavi koju emituje publika je tek neverovatna. Šta nekoga briga za publiku, pogotovu što je na 6 od 7 mečeva atmosfera bila ko u pozorištu. Čak i juče kada se raspravljao sa sudijom nisu mu zviždali onoliko koliko bi Mareju zviždala publika u Beogradu.Sve u svemu, neko ko bi pročitao samo podatak o dobijenim turnirima, odigranim polufinalima i finalima turnira u ovoj godini, bez gledanja ijednog meča bi mogao da zaključi kako Novak igra jednu od svojih najuspešnijih sezona, a onaj ko je odledao sve mečeve, zna da to baš nije najtačniije.Zato kao što kaže Duda, nema leba bez motike, trebalo bi da se poradi na treningu i psihičkoj pripremi.
Link to comment

na jednom drugom forumu je jedna devojka, koja je baš pravi fan tenisa i novaka, bila te 2011-te jako realnarekla je da se od novaka teško može očekivati dominacija, već pre nekoliko uzleta i padovae sad će neko da kaže da ovo nije padjeste pad, za njegove standardene mislim na poraz nego na ovakvo izdanjeali to je novak.zato sam ja onomad napisala da novak nema pobednilčki mentalitet tipa nadala i federeraa što freakns ne mož' do danas da mi oprosti :Dpri tom sam mislila na tu glad koja njih drži u vrhu godinamanovak jednostavno nije taj likznači, rolerkoster nam ne gine :Dedit.što se mene tiče, nek padne dole pa nek' onda juriša na vrhove ako mu je tako lakše, a izgleda da jestesad šta je to tačno dole, nemam pojma, možda samo pad sa tog mesta br 1

Edited by duda
Link to comment

Ne verujem da je kondicija toliki problem, on je i sada u stanju dobro igrati maratonske mečeve, dokazao je i u polufinalu. Na kraju krajeva, i treba očekivati pad na tom polju kako se godine broje. Ne bih rekao da je i jučerašnje skraćivanje poena posledica kondicije ili umora zbog polufinala, već stvar taktike kad je bilo evidentno da u dugim razmenama nema šansi protiv Marija.Ono što bi ga trebalo brinuti je servis. I Federer je nakon one brutalne trogodišnje dominacije polagano padao u svemu, osim u servisu koji je znatno podigao i zahvaljujući kojem se i održavao na vrhu od 2007. naovamo.

Link to comment

pa sve je problem, ne samo kondicijaja sam još pre neki dan negde napisala da mi je skroz sumnjiva ona njegova priča kako igra bolji tenis od onoga kada je osvojio wneće bitimalo šta osim servisa je ferceralo u njegovoj igri, a u finalu nije više ni tomislim, super je to bilo za nekog ko je top 20 teniser recimo, ali za njegove standarde bogme jokonaj meč protiv padavičara šardija, neću nigde da računam

Link to comment
pa, misterija je donekle rešenaodgledah noletov intervju na skkaže uvijeno (jer neće, kao svaki pravi sportista da umanji trijumf rivala) da nije bio ok fizičkito je ono što se videlo odavno, tj. da je prestao da vozi taj bicikli oko mcnema leba bez motike, ni gs trofeja bez biciklanjaloš je kondiciono, zato je onako ko zaobadano june jurio na mrežuo tom broju izlazaka na mrežu je pričao i pralicahteo je da skrati poene a to sa marejem ne može baš tako lakoneko u timu (ili novak lično :D ) treba da dobije šut kartu jer je novak još kao klinac, tj. 2007-e, na tom istom w igrao po 5 setova i 5 sAtova protiv hjuita, pa kifera, pa bagdatisa,pa uspeo da otkine set rafi pre nego što mu je predao i to ne zbog nedostatka snage i kondicije nego zbog hebenih žuljeva na nogama
Novak bi i danas lagano dobio Hewitta ili Bagdatisa, pa makar igrao 5 setova sa njima... juce je Murray vec u prvom setu lipsavao posle onih ludih izmena... jedna od izmena u poslednjem gemu, tacno si video da Murray posle forhenda na mrezi jedva stoji na nogama. to nisam se dobro osecao moze lako da se odnosi na 40 stepeni po kojima se mec igrao, posto znamo da NJole uzasno lose podnosi sunce a njegova fizicka sprema, iako nije na nivou 2011 sigurno nije razlog onakvog izdanja... jbg, losi mecevi se na GS igraju, Njoletu je juce bio takav dan(slicno kao 2011 i polufinale RG). mozemo mi do prekusatra da trazimo zasto je covek izgubio, i zasto je igrao kako je igrao, ali cinjenica bi on i sa onom igrom od juce dobio bilo koga sem Murraya(nekoliko poena koje je Murray uzeo su bili... just sick... nevera sta je sve stizao)ne kazem ja da u njegovoj igri nema problema, ili da je na nivou iz 2011(nikada vise nece ni biti na tom nivou), ali daleko je ovaj Wimbledon od neke tragedije. pa pobogu, 1 Rafael Nadal je izgubio jos u prvom kolu. Federer u drugom. Murray je preskocio RG da bi se spremio za Wimbledon. Novak Djokovic je jedini teniser koji je ove godine igrao polufinale sva tri grand slama. jedini uz Ferrera koji je igrao 1/4 finale sva tri grand slama. niko nema vise GS titula od njega u ovoj godini. kada se sve ovo pogleda, ja zaista ne znam koji su to Novakovi standardi o kojima se ovde besomucno raspravlja :isuse: to je kao ono Serpentinino da Federer treba da se povuce jer vise ne dolazi u finale GS bez izgubljenog seta.
Link to comment
Njoletu je juce bio takav dan(slicno kao 2011 i polufinale RG). mozemo mi do prekusatra da trazimo zasto je covek izgubio, i zasto je igrao kako je igrao, ali cinjenica bi on i sa onom igrom od juce dobio bilo koga sem Murraya(nekoliko poena koje je Murray uzeo su bili... just sick... nevera sta je sve stizao)
ja ne bih ni u ludilu poredila ta dva meča, pa to sf na rg 2011 je fed odigrao naprosto savršeno, a novak je čak i tu bio blizu preokretamarej osim tih nekoliko ''sick'' poena nije odigrao ništa što on ne igra i inačečak je počeo da pokazuje neke stare slabosti čim je novak malo pritisnuoal' kad si video te dobre endijeve poteze, vide li ti masu novakovih udaraca koji su sletali u servis polje ?gomilu nerezonskih izlazaka napred pa onda obrnuto, ostajanja pozadine znam gde je juče bilo novakovo srce 8a rekao je da će ga ostaviti na terenu) ali glava je sigurno bila u svlačionicimuda takođe :lolol:
ne kazem ja da u njegovoj igri nema problema, ili da je na nivou iz 2011(nikada vise nece ni biti na tom nivou), ali daleko je ovaj Wimbledon od neke tragedije. pa pobogu, 1 Rafael Nadal je izgubio jos u prvom kolu. Federer u drugom. Murray je preskocio RG da bi se spremio za Wimbledon. Novak Djokovic je jedini teniser koji je ove godine igrao polufinale sva tri grand slama. jedini uz Ferrera koji je igrao 1/4 finale sva tri grand slama. niko nema vise GS titula od njega u ovoj godini. kada se sve ovo pogleda, ja zaista ne znam koji su to Novakovi standardi o kojima se ovde besomucno raspravlja :isuse: to je kao ono Serpentinino da Federer treba da se povuce jer vise ne dolazi u finale GS bez izgubljenog seta.
pa pobobu, standardi su ti da ako si hebeni br 1, ne odigravaš finale slema ko da si prvi put u toj kožipa i prvo je odigrao bolje, ako ćemo pošteno
Link to comment
Sta bi mene zadovoljilo to je moja stvar. Napisao sam da mi nikada nismo imali veceg sampiona ni u jednom sportu i ako to hoces da osporis izvoli ponuditi neko ime, umesto sto lupetas bezveze i drljas neki pokusaj rasprave o nemam pojma cemu.
Ne, nego ti fanbojišeš bez potrebe. Dražen, Kukoč, Divac, Bodiroga, Đorđević, braća Grbić, Monika Seleš. Skroz nebitni likovi, je l' da? Ili se ni ex-Juga(e) ne računa(ju)? I ponovo, jedini iole normalan vid komparacije su rezultati tima unutar svog sporta i pojedinca u okviru svog.I na šta ti se konkretno odnosi " veći uticaj" u prvom postu? Uticaj na nove generacije da se bave sportom, uticaj tih sportista na druge sportiste...? Edited by miki.bg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...