Jump to content
IGNORED

Stare knjige, šta sa njima?


Mil@n

Recommended Posts

Posle sređivanja stana, ostalo mi tu nekijeh knjiga koje siguran sam nekome vrede, ali da budem iskren, ne čita mi se Dostojevski, Čehov, O Titu (Filipenko javi se), remark i sl... Sad, knjige su dosta stare, stranice su žućkaste ali su totalno čitljive, pa gledam šta mogu da izvučem iz njih. Nemam prostora da ih čitam, ako ih snesem u podrum - tu će da skončaju, a neću da ih držm na policama samo da bi neko pomislio kako sam intelektualna gromada :) Solucije su mi ili da ih prodam pa kupim nešto što me zapravo zanima ili da ih utopim u neku antikvarnicu u zamenu za nešto... Treća je da ih odnesem u biblioteku i poklonim njima, i ne znam ni ja šta više..Prvo pitanje je vredi li to šta, ako da - koliko? Ako da - ko se bavi otkupom, zamenom i sl? Evo briskam ih i sređujem, pa ću da probam da uslikam naslove i okačim ovde sliku čisto da vidite o čemu se radi.

Link to comment

sam ozbiljan za remarkaimam zmaja izmedju dva svetskace se djoramo ili ce se dogovorima bez zmajaali sto sam nicim izazvan nasao rakovu obratnicu i post office, bravo za menei bedne ljude, ali to je blago koje zasluzuje posebni tretman

Link to comment
a sto ti se ne cita dostojevski? sta citas ti?
Ne čita mi se jer me ne drži. Ne čitam previše, kada čitam uglavnom je to fantastika, biografije, ponešto beletristike.
Link to comment

Ne znam sto tpt okrece fuking slike. :(Skolska lektira dole ova edecija vore ne znam sta je... Gore hemingvej tresel tobino i sl dole drzic mazuranic matavulj dositej gundulic rankovic radicevic...Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment

Cehov, graham grin, egziperi, saga o forsajtima, dima dzems dzons alfons dode prust ray ala winston graham chrisiltia brand margeri erskine michael underwood krleza puskin popa hejerdal leman dzejms muzil .. Skinitte sliku pa zoom :)Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment

I dalje me odgovori na ovo najviše zanimaju :) Mada, otvoren sam za sve ponude, finansijske i robne

Prvo pitanje je vredi li to šta, ako da - koliko? Ako da - ko se bavi otkupom, zamenom i sl?
pa jebemu lebac, ti si na gubitku.zlocin i kazna je prvi roman koji je reklamiran kao 'krimi', ako ti nesto znaci.
Nemam gram sumnje da si u pravu, ali kao što rekoh, slabo čitam. Kada čitam, to je uglavnom nešto što mi se čita tog momenta, preporuka i sl, i nešto što me žanrovski privlači. Nisam spizdio ni svoju kućnu biblioteku sastavljenu pretežno od meni zanimljivih stvari koja ne prelazi 100 komada knjiga (što doduše nije ni mali broj), jbg, jednostavno se trudim da budem realan, znam da je linija manjeg otpora, a i imam 50 stvari na koje takođe trošim slobodno vreme, jbg.
Link to comment

dostojevski ti nije ceo, bojim se...taj komplet odabranih dela ima 15 knjiga, a ti imas 13, dakle neces nikada prodati kao komplet. mozes ocekivati na Kupindu od 200-400 dinara po knjizi iz tog kompleta, ali ces morati da obnavljas oglase sto puta. svi imaju rasparenog Dostojevskog.cehov ti je ceo, deluje malo ofucano, ja bih lupio 5.500 din cenu na Kupindu.bilo je casno zivjeti s titom je gotovo bezvredna, stampana je u ogromnom tirazu. ja ti dam za nju 300 dinara.minervin Remark..kao i svi Remarci, ne vredi puno, to se stampalo na vagone. do 2.500 hiljade, tesko ces prodati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...