Jump to content
IGNORED

Justify Your Shitty Taste


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • Аврам Гојић

    9

  • Indy

    9

  • MocaVukotic

    8

to ti pričam, mada... zamisli da nikad nisi čuo ni cepeline i pustiš keca, good times bad times, a navrnuo si pojačalo....
Prvi Led Zepp koji sam u životu slušao je Rematers vol1! Kakva pesma! Evo i ja sam pustio na jutjubetu :)
Link to comment
Prvi Led Zepp koji sam u životu slušao je Rematers vol1!Kakva pesma! Evo i ja sam pustio na jutjubetu :)
Ovo priznanje sazima korene mnogih problema Srbije. Ne verujem sta citam!
Link to comment

@SymeEto, vidis, ne znam.Mejdeni su 1 carovi. Kad to kazem vako mator.... uvek se setim kad sam s drugarom slusao "Deep Purple in Rock" (imali smo 12 godina). Nasao njegov cale tu kasetu, a on SFRJ ambasador po bliskim istocima, ono, ultra-ozbiljan covek-komunista. E, sta je bilo? Oduvali ga Purpleovci! Zauvek mi je ostalo u secanju njegovo emfaticno: "sviraju k'o bogovi!"

Link to comment
@SymeEto, vidis, ne znam.Mejdeni su 1 carovi. Kad to kazem vako mator.... uvek se setim kad sam s drugarom slusao "Deep Purple in Rock" (imali smo 12 godina). Nasao njegov cale tu kasetu, a on SFRJ ambasador po bliskim istocima, ono, ultra-ozbiljan covek-komunista. E, sta je bilo? Oduvali ga Purpleovci! Zauvek mi je ostalo u secanju njegovo emfaticno: "sviraju k'o bogovi!"
moja tasta se odusevila Therionom. izgleda da te, kazi ga, normalne forme metala, kao i hard rok, imaju moc da ocaraju i ljude koji se prvi put susrecu sa tom muzikom. cenim da je to zbog jednostavnosti i cistoce izraza.
Link to comment

Jeste, pa Deep Purple je i veoma blizak klasici u nekim momentima, a i monumentalan je, i mislim da to mogu da prepoznaju i oni koji inače nisu baš inicirani u žanr. Ali Deep Purple mi je od te velike hard rok trojke (Zepp i Sabbath being the other two) oduvek nekako najmanje ležao.A Therion mi je uvek bio stravično smaranje, kao i većina tih simfo-stvari. Dobro, možda sa izuzetkom ove pesme:

Link to comment
Ali Deep Purple mi je od te velike hard rok trojke (Zepp i Sabbath being the other two) oduvek nekako najmanje ležao.
Ja to nisam slusao u isto vreme. Islo je ovako (od 10-tak godina starosti, nadalje): Sweet --> Slade ---> Status Quo --> Deep Purple ---> Black Sabbath ---> Pink Floyd ---> Led Zepp / The Doors (ovo je negde sredina gimnazije), pa onda u neke jazz rock vode i sl. (A punk za veselje: bio sam II razred gimnazije 1977).Maiden sam potpuno propustio jer su bili najpopularniji u vreme kad sam ja bio neoromanticar. :D Edited by Indy
Link to comment
Ja to nisam slusao u isto vreme. Islo je ovako (od 10-tak godina starosti, nadalje): Sweet --> Slade ---> Status Quo --> Deep Purple ---> Black Sabbath ---> Pink Floyd ---> Led Zepp / The Doors (ovo je negde sredina gimnazije), pa onda u neke jazz rock vode i sl. (A punk za veselje: bio sam II razred gimnazije 1977).Maiden sam potpuno propustio jer su bili najpopularniji u vreme kad sam ja bio neoromanticar. :D
Pa i oni su! Ma ne baš u istom smislu :)http://www.youtube.com/watch?v=WfNAiPpApx4Inače pazi ovo:
Link to comment
evo da ne ispadne da sam najgori od male dece - a sve koje su ikada slusali, slusaju i slusace maidene smatram za duhovnu bracu cecinih fenova btw, isti kurac, pogle ko joj drzi bend - ja cu da napisem da mislim da je najpotcenjenija ploca u istoriji roka "sandinista!" the clash. sem london calling, ostale njihove ploce su neslusljive u kontinuitetu sem za naucne potrebe, london calling je zabavan ali previse uniforman. sandinista i dan danas ozbiljno pije vodu zbog neodoljive, opustene razudjenosti tih 36 pesama u skoro svaki zanr koji se tada svirao u pop muzici, od hard roka (somebody got murdered) preko duba (charlie don't surf) do disca (magnificent seven).ova ploca na mojoj licnoj listi ulazi u 10 najboljih ploca ikada snimljenih.
Super je Sandinista, ubedljivo najvitalniji Clashov album. Ja se, doduše, uopšte ne sećam da je potcenjena, verovatno zato što ju je Sloba Konjović solidno forsirao tad kad je izašla, a on je tada bio sve i svja.Od mnogo pominjanog hard rocka u detinjstvu sam voleo štošta - Urriah Heep, Rainbow, npr - a ne samo DP, LZ i BS, što vole fenseri. :fantom: Čak sam slušao malo i Maidene u ranom pubišu, mada su mi bili bliži Judas Priest i njihov album British Steel. I to ova stvar najviše, pitaj boba zašto.http://www.youtube.com/watch?v=2RZQCWLEn04Posle su došle, nove stvari, nova interesovanja, eh, zaboravio sam Judase.....
Link to comment

Meni je sve sto sam ikad cuo od Clasha fenomenalno, premda sam uvek nekako bio spor i komplikovan za tu vrstu muzike. ("It's not you, it's me").Ovo Zelayino: Judas Priest, Uriah Heep, Rainbow, to sam sve majstorski ispropustao. Siguran sam da bih voleo da sam slusao, ali nekako se to nije desilo. Valjda niko od ortaka nije imao te ploce (uvek sam mnogo vise pozajmljivao i snimao nego kupovao... home taping is killing music, hehe).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...