Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Erdoganu je od ljudi iz vrha navodno najblizi Davutoglu, dok je Gul u timu sa jednim vrlo uticajnim cikom, koji vec duze vreme nije u dobrim odnosima sa premijerom:
Ima Foreign Policy nešto štiva o tome. Doduše, za sada više deluje da će prevagu odneti onaj ko bude uspeo da uhapsi onog drugog.Ovde ima i kratak sažetak razlaza između AKP i liberala (koji su ih podržavali sve do velikih unutarpartijskih čistki tokom 2010/2011-te)
Link to comment
zasto ti je ovo cudno? pa ljudi zele svoja gradjanska prava..jeste, zive mnogo bolje nego mi, ove imajju platu 4-5 puta vecu od mene ali ne zele da im neko uskracuje slobode. ok to se postize na izborima, ali ovde je stvar otisla dalje, u kriznoj situaciji diktator je najogoljenije pokazao sustinu problema, pljunuo na prava i slobode ljudi da se slobodno okupljeju, da misle drugacije, brutalno prebija ljude i vredja ih nazivajuci ih teroristima, medijski falsifikuje istinu, pa ko se normalan ne bi pobunio
Ne pricam o posledicama nego o uzroku. Ako su vec krizno vreme, koje je mnoge drzave isamaralo i isprebijalo, prebrodili na vise nego solidan nacin, zasto su sebi dozvolili da se sapletu. Ozbiljna, velika, uticajna zemlja. Ozbiljna, velika i uticajna zemlja se oslanja na obrazovane ljude, svoje radnike, svoju srednju klasu i radi na tome da ti ljudi, na posredan ili neposredan nacin, vode zemlju napred. Od pilicarnika poput Srbije ne ocekujes da takva prica zazivi. Od Turske koja je u zamahu poslednjih par godina svakako sam ocekivao samo plivanje ka boljem. Zato i ne mogu da se opasuljim oko ovoga sta ih je snaslo. Ovo sa gradjanskim slobodama i vredjanjima od strane lidera zemlje..pa ne znam nikoga ko sene bi slozio sa tobom.
Link to comment
Ne pricam o posledicama nego o uzroku. Ako su vec krizno vreme, koje je mnoge drzave isamaralo i isprebijalo, prebrodili na vise nego solidan nacin, zasto su sebi dozvolili da se sapletu. Ozbiljna, velika, uticajna zemlja. Ozbiljna, velika i uticajna zemlja se oslanja na obrazovane ljude, svoje radnike, svoju srednju klasu i radi na tome da ti ljudi, na posredan ili neposredan nacin, vode zemlju napred.Od pilicarnika poput Srbije ne ocekujes da takva prica zazivi. Od Turske koja je u zamahu poslednjih par godina svakako sam ocekivao samo plivanje ka boljem. Zato i ne mogu da se opasuljim oko ovoga sta ih je snaslo.Ovo sa gradjanskim slobodama i vredjanjima od strane lidera zemlje..pa ne znam nikoga ko sene bi slozio sa tobom.
pa dobro, ocigledno je da je u drustvu postojalo i postoji mnogo unutrasnjih protivrecnosti , komplikovanosti i problema koji su tinjali ali je ekonomski uspon bio taj koji je nezadovoljstva raznih vrsta drzao ispod povrsine.o tim stvarima sad saznajemo preko beowla i ovog topika
Link to comment
Jesu li u stvari oni "preskakali neke casove" pa ih to stize, tj. kunja i samo ceka da iskoci?
ovo moze da se analizira na vise ravni,najprostije za 'sticanje ustika' neverovatnih protivrecnosti je samo lice istanbula, od kosmopolitske liberalne sredine npr dzihangira do obliznjeg ultrakonzervativnog distrikta fatih gde sreces bradate ljude s turbanima kao da si u saudijskoj arabiji, zbog religijske skupine u kvartu charshambrakad to visih zapitash se kako je moguc ikakav koncenzus o nekom 'lajfstajlu' i dekorumu i sazivotu ovom gradu.nemam pojma, meni istanbul bio i ostao jedna velika privlacna tajna (davicho off)
Link to comment
Ima Foreign Policy nešto štiva o tome. Doduše, za sada više deluje da će prevagu odneti onaj ko bude uspeo da uhapsi onog drugog.Ovde ima i kratak sažetak razlaza između AKP i liberala (koji su ih podržavali sve do velikih unutarpartijskih čistki tokom 2010/2011-te)
Upravo tako. Gul ima vise senzibiliteta za odnose sa EU i SAD i nastoji da nadje balans izmedju kemalisticke tradicije i upliva islama u drzavi i drustvu. U oblikovanju takvog stava, uticaj Fetulaha Gulena je vrlo izrazen. Erdogan pokazuje sve vise osobine autoritarnog neoislamiste, a pominjanje raznih muslimanskih tacaka™ po Evropi i Aziji je prepisano od Davutoglua.Uvodnik o Gulenu u Tajmsu povodom proglasenja za jednog od 100 najuticajnijih (zanimljivo da je na listi i utamniceni Odzalan):
Gülen’s profile was written by The New York Times’ former correspondent in Turkey, Stephen Kinzer. Kinzer said that although Gülen lived in self-imposed exile, secluded in retreat in his Pennsylvania home, his influence in the government and security forces was “immense.” “Gülen is also a man of mystery. His influence is exercised by graduates of his schools who have reached key posts in the government, judiciary and police. This makes him seem like a shadowy puppeteer, and he is scorned by almost as many Turks as love him,” Kinzer said, noting that he had founded schools in around 140 countries. “As the most potent advocate of moderation in the Muslim world, Gülen is waging an urgently important campaign,” Kinzer wrote.
Gulen o protestima:
Turkish Islamic scholar Fethullah Gülen called June 6 on the government to not underestimate the Turkey-wide protests that were sparked 10 days ago over the demolition of Gezi Park in Istanbul, comparing the demonstrations to an “invasion of ants.”“We need to act smart and see the smallest problems as very big, and we need to handle them in a smart way. If you are facing an invasion of ants, you can’t disregard it thinking that they are ‘ants,’”
Link to comment

Sindikati marširaju prema Taksimu. Jednu grupu je policija zaustavila na Istiklalu, drugu u četvrti Osmanbey. Na Istiklalu su posedali ispred kordona i TOME™.BM93h8BCUAA2WxQ.jpgBM91zRuCUAApZoq.jpgBM900wtCAAAQ-r2.jpgZvaničnici nastavljaju da se utrkuju u ludostima. Erdoğan je jutros napljuvao EU i međunarodne zaverenike, potpredsednik vlade je rekao nešto u fazonu: "Ako ne može policija, pozvaćemo žandarmeriju, a ako ne može ni žandarmerija izvešćemo vojsku", dok ministar unutrašnjih poslova poručuje da će zaverenici sa Twittera biti procesirani po nekakvom novom zakonu.Čeka se šta će uraditi policija, koja je po nekim izveštajima™ od danas prilično nervozna i smorena. Doduše na ovim svežim fotografijama deluju prilično iskulirano.Edit: nakon otprilike sat vremena, mislim da su sindikalci na Istiklalu objavili kraj marša i mirno će se razići. Pametna i smislena odluka.

Edited by beowl
Link to comment

Braćo i sestre, spremite se za potpuno novu dimeziju odanosti! Na 0:17: Erdoğan'ın götünün kılıyım! ("Ja sam dlaka na Erdoğanovoj guzici!") Širi se po netu brže od virusa, ljudi ne mogu da ustanu od smeha. http://www.youtube.com/watch?v=vAg35mVK8IQOvo gore je izvorna verzija, a ima i sa zvučnim signalom na osetljivom mestu. Obratite pažnju na facu reporterke :0.6:http://www.youtube.com/watch?v=BP6LW4OghiI&feature=youtu.be

Edited by beowl
Link to comment

Bemliga, pitao sam barem petoro ljudi do sada, niko nema odgovor osim pretpostavke da je u pitanju poštapalica koja se koristi u zabiti iz koje je ova carica došla.

Link to comment

Demonstranti su pronašli način da zaobiđu blokadu Taksima - pojedinačnom akcijom.Lik je došao predveče, stao kod spomenika i već dobra 4 sata samo stoji i gleda u Ataturkov centar:BM-_bZCCAAE6UV1.jpgBM_ZpX8CcAEKUeV.jpgPolicija ga nije oterala niti uhapsila, a u međuvremenu mu se pridružilo još njih petoro:BM_WlTTCcAAJKLb.jpgBM_bM6ACcAAjbku.jpg

Link to comment

Dok noć prolazi u preko potrebnom miru, na drugom kraju sveta zaverenici nastavljaju sa svojim paklenim planom:NY TimesHRWŽive statue na Taksimu su se sada već propisno omasovile. Ako ovako nastave ne gine im privođenje. U sredini, u beloj košulji stoji lik koji je sve započeo oko 20h.BM_fNoRCMAIhVBY.pngBM_ju-iCIAE_sR5.jpgBM_kjEXCMAEbWjM.jpg

Edited by beowl
Link to comment
tumblr_mok3u0eMCY1ste7qoo1_1280.jpgAhahah, carski!Šta znači ovo gore?Edit:
Duran adam = čovek koji stoji/čeka (lingering man)Cela rečenica otprilike: Stanimo pored čoveka koji stoji.
BM_jMCcCMAA2WsN.jpg:lol: Edited by historian
Link to comment
×
×
  • Create New...