Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

A yoyogi i zemljotres u Japanu i laganje oko Fukusime ??? :cry:Beowl..naklon do poda. Zahvaljujuci tebi kapiramo kako stvari stoje tamo sada, kakve su bile pre ove frke i sta je posredno uzrokovalu frku..verujem da su retki bili oni koji su znali sta se tamo konkretno desava i sta svrbi prosecnog zitelja Turske. Zahvaljujuci tebi, mogu u kafani da vodim glavnu rec po pitanju demonstracija u Turskoj.

Link to comment

Vruć vikend u Istanbulu. Cops su izgleda rešili da definitivno počiste Gezi, ujutru je valjda na Taksimu miting AKP (!).Krljaju ih nekim drugim/obogaćenim suzavcem od koga se povraća...

Link to comment
beowle nemoj sad da se primis kao mentol, ali ovo je najsocnije i najkvalitetnije izvestavanje u istoriji PPP-a.
+ kol'ko 'oćešsvaka čast, beowle! :)gledala sam večeras izveštaje na al džaziri i prilično mi je zlokobno delovalo pražnjenje gezi parka. bilo bi sjajno da sutra protestanti preskoče okupljanje, da ih ne ponesu emocije i da ne bude nikakvih sukoba i da smisle kako pametno da nastave proteste posle kad prođe njihovo.reporter je neskriveno bio na strani protestanata, ali sam imala utisak da ih pred nekim* brani jer je izvukao zaključak da ovako lako pražnjenje parka, bez sukoba, potvrđuje tvrdnju da su u gezi parku okupljeni miroljubivi i neinstruirani građani i da oni nemaju nikakve veze sa onima što su izazivali nerede na taksimu.*vesti namenjene balkanu, pa valjda da bude jasnije neupućenima, a zainteresovanima, koji nemaju sreću da im beowl objašnjava.
Link to comment

Stigoh kući posle više od 4h manevrisanja okolo i naokolo, oba autoputa su blokirana a iz nekoliko delova grada male i velike grupe demonstranata pokušavaju da odu na Taksim. Atmosfera je blago rečeno teška, ovo je jako loše.Sad više nisam siguran da ovo danas može da se objasni drugačije neko nekakvom dubokom zaverom. Erdoğan je jutros imao inicijativu, među demonstrantima je vladala prilična konfuzija nakon što im je praktično ponudio pobedu u Gezi parku. Iako je većina učesnika protesta svesna da je ovo mnogo veće od Gezi parka, u sebi su znali da se više od toga ne može dobiti i da je očuvanje Gezi parka za sada dovoljan korak u pravcu nekih budućih demokratskih tekovina. Pričao sam sa prijateljima juče i danas, niko nije bio u fazonu da se ide jako i do samog parka, svima je Gezi bio sasvim dovoljan. Slična atmosfera se prenela i na sam park, tokom dana je počela da se pojavljuje svest o tome da bi moglo da padne razilaženje do neke sledeće prilike.Sve se promenilo tokom popodneva kada je Erdoğan na kontraskupu u Ankari dao rok do sutra da Gezi park bude evakuisan, u suprotnom policija "zna šta treba da radi". Par sati kasnije usledio je masovni napad, Gezi park je odmah zauzet a medijima je zabranjen pristup. Masa se uglavnom razbežala, mnogi su se (ponovo) sklonili u hotel Divan koji je policija najpre zasula suzavcem a onda je upala unutra (navodno su upali i u Hilton). Koliko vidim po onome što stiže od vesti, koristi se isti gas kao i do sada ali u potpuno nepojmljivim količinama, tako da ljudi zbog toga povraćaju i čak iskašljavaju krv.Sukobi su izbili u nekoliko četvrti podalje od Taksima, gde ih do sada uopšte nije bilo, izgleda da se baca suzavac i na azijskoj strani. Ima mnogo povređenih, na Taksimu je u trenutku napada bilo i dece.Sad neka neko proba da odgovori na ključno pitanje: šta sad tj. šta sutra? Čemu ovo ludilo? Niko pri čistoj svesti ovo ne bi uradio, ne u subotu, ne na dan kada je počeo školski raspust, ne dan uoči kontramitinga, ne u trenutku kada je malte ne bila donesena odluka da se protest polako privodi kraju, ljudi su već bili počeli da sklapaju šatore u Gezi parku. Ovakav potez povlači se ili u stanju teškog mentalnog rastrojstva ili u sklopu neke veoma dijabolične zavere (a čuo sam večeras par teorija tome u prilog).Trenutno policija razbija proteste na nekoliko lokacija u gradu, u hotel Divan je došla i žandarmerija (što je dodatni razlog za zabrinutost), mediji uglavnom kuliraju uz par izuzetaka, od zvaničnika su se za sada oglasili samo ministar za evropske integracije (svako ko pokuša da dođe na Taksim, biće tretiran kao terorista) i guverner Istanbula (pronašli smo oružje u Gezi parku, imamo dva povređena policajca). U Gezi parku su u trenutku napada bile tri poslanice Bundestaga.Prošao sam večeras pored lokacije na kojoj će biti održan sutrašnji skup AKP. Definitivno će biti tamo, bina i dekoracija se uveliko postavljaju, prostor se ograđuje. Nema nikakvih najava da će ga zameniti za Taksim, to bi već bilo ultimativno ludilo mada smo večeras videli da za ove dileje na vlasti nijedno ludilo nije nedostižno.

Edited by beowl
Link to comment

Sinoć se napokon bila pojavila jedna fotografija koja zahvata veći deo Gezi parka (u medijima se uglavnom može videti ulaz u park iz pravca metro stanice Taksim):BMwYpb_CIAAP5VO.jpgHotel Divan (jedna od pre nekoliko sati i jedna od malopre):BM1rewdCYAA79BF.jpgBM12o12CIAAGF4j.jpgNepotvrđeno, ovo je Claudia Roth, jedna od tri poslanice Bundestaga:BM1i5ckCUAAdXqw.jpgVodeni top dejstvuje po nemačkoj bolnici u blizini Taksima (istorijski se zove "Nemačka bolnica"): https://www.facebook...151688828621508 . Bačen je i suzavac na ulaz.Na prilazu Bosforskom mostu:BM1yU5ECcAIo7MP.jpgUpad policije u Hilton: https://www.youtube....edded

Edited by beowl
Link to comment

Ono na slici jeste Klaudia Rot... Čekaj, Erdogan je okadio suzavcem predsednicu od die Grünen? :isuse:Pa šta je sa mozgom?

Link to comment
×
×
  • Create New...