Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

@McCabema jok samo te nisam primetio da si se obraćao od derbija, a srč endžin ne koristim. a ovo sam samo konstatovao, nije da vas™ baš redovno pratim, dosta mi je i mojih muka. pogrešno je zvučalo, doduše vama™ je uvek policija u glavi, danas sam slušao kako je poslastičar po nalogu Radmila Bogdanovića ušao na sever. jbt ništa se nije promenilo Krcun, Radmilo, Alek...

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

ovo je bilo samo za moje uši, od bivšeg radnika savezne službe, to je bila samo crtica u poslastičarevom opusu, po njemu je ulazak na sever bio naređen od Bogdanovića, pod čijom je ingerencijom bio

Link to comment

@ kumsnma problema, razumemo se. @ arbajtmanja kad sam pitao dedu iz kojih pobuda je počeo da navija za partizan, rekao je da je tada igrao (ne sećam se koji, valjda galić) igrač koji je bio jako dobar i zbog tog igrača je odabrao tim. cenim da je on jer deda i dalje ima sličicu tim partizana koji je pobedio c.zvezdu 3:0 sa iskucanim sastavom u kome je i pomenuti galić.pitaću ga sutra o panku i alternativi i preneti mu pozdrave sa topika.

Link to comment
@ arbajtmanja kad sam pitao dedu iz kojih pobuda je počeo da navija za partizan, rekao je da je tada igrao (ne sećam se koji, valjda galić) igrač koji je bio jako dobar i zbog tog igrača je odabrao tim. cenim da je on jer deda i dalje ima sličicu tim partizana koji je pobedio c.zvezdu 3:0 sa iskucanim sastavom u kome je i pomenuti galić.pitaću ga sutra o panku i alternativi i preneti mu pozdrave sa topika.
ja sam prvi pisao o tome, još na nekom od Dimitrijevih topića, da već 50tih nije bilo političke/ideološke/regionalne diferencijacije pri izboru tima, ako ih je ranije bilo. moj deda je za Partizan krenuo da navija zbog Bobeka. ono o čemu sada rapravljamo nema veze sa tim već sa autopercepcijom koja postaje bitna posebno krajem 80tih. jbg, tako je.
Link to comment

autopercepcija je takođe teška prevara i svodi se na "lične inicijative" koje nemaju veze sa opštom slikom osim što se nekad udruže u malo veće grupe od nekoliko ljudi pa se to oblikuje u kao neku priču. mislim, okej. fakat je da identitet kluba gradi u određenomtrenutku, ne više od desetak jakih pojedinaca ali ja ne vidim bilo kakvu konzistentnost. pravi primer je recimo jugoslovenstvo duška vujoševića u kombinaciji sa danilovićevim... ne znam kako bih to nazvao.primeri su brojni. mnogobrojni. i spremam sam da ih ispaljujem rafalno ali bojim se da će to biti jedna od smaračkijih tema pa ću sačekati da je neko drugi pokrene.ja navijam za zvezdu jer su me je ćale i drugi deda navukli i to je to. isto je sa masom ljudi rođenih osamdesetih. šta se dešava sa generacijama posle? verujem ista stvar. ako i postoji neko drugo određivanje, cenim da ga mi matoriiji nismo u potpunosti svesni. ili da projektujemo naše neostvarene fantazije na njih.ja iskreno evo sad pokušavam da zamislim neku vansportsku podelu i ne polazi mi za rukom. jedina stvar zašto svako malo otvaram tu temu je što mi je zabavna i inspirativna za forumsku "iz šuplljeg u prazno" raspravu. i dobro je za povećanje broja strana.inače, najzanimljivije mi je što u ove razgovore upadam isključivo na ovom forumu. može biti da publika ovde zaista poseduje istančaniji osećaj, a možda su i surove tičerove mere na kraju dovele do evolucije pa se umesto rezultatima, patkometriše metafizičkim kategorijama.

Edited by McCabe
Link to comment

oprosti ali neće bitikraj 80tih i početak 90tih je organizovana grupa navijača CZ, tzv. Delije, postala politička snaga i postala bi to i bez poslastičara koji ih je samo pogurao u pravom smeru. tada je organizaciju na sebe preuzela ekipa od 20tak veoma sposobnih ljudi a masa je bila sprema da prihvati njihovu inicijativu. Kruna je bio Bari 91 i orgazmično jedinstvo koje je stopilo Srbiju, Crvenu zvezdu i Delije u jednu celinu.nas tu nema jer smo postali šiptari, ustaše i komunjare iako je gomila ljudi iz tadašnje grobarske ekipe verovatno bila rada da dupe poda samo kako bi bili makar blizu tog nacionalnog orgazma ali jbg, bilo je kasno. 91 je prelomila gomilu klinaca na zvezdinu stranu i nikad nije bio veći jaz, odnosno brojčana prevaga navijača na strani zvezde kao sredinom 90tih. Barsa i Kajzer neka budu referentne tačke.a oko fluidnosti identiteta se slažem, on se stalno gradi.cigani_zpsfefaf001.jpg

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Сад и о нашем чобанизму пишемо код вас не би ли некако број страна био сличан... :fantom:Иначе добар је Симовић, он је панкер, али не у музичком смислу, неко не знам...како... :isuse:

Link to comment

oprosti ti ali sve manje mi je jasno šta hoćeš da kažeš.prvo par fakata:u vreme barse i kajzera zvezda nije imala drastično više navijača od partizana nego što ih inače ima. imala je 1000 ljudi na prvenstvenim utakmicama isto kao i partizan.u ovom trenutku ne postoji razlika u stepenu nacionalizma između dve grupe. bar je ja ne vidim kad gledam tekmu sa istoka. severna tribina me zanima sa istorijskog i sociološkog aspekta ali patkometrija koja uključuje severnu tribinu me ne zanima. pomalo me i vređa. ja nisam nacionalista i to je tek jedan od razloga zašto tamo nisam bio skoro deceniju. cena karata je razlog zašto taj period nije duži.s tim u vezi ja zaista moram opet da ti postavim pitanje od pre nekoliko nedelja. ovaj put ću ga prošitriti.šta ti ustvari hoćeš da kažeš? šta ti zapravo hoćeš. ti lično. ozbiljan si čovek i evo mene jako zanima da čujem jer verujem tvom sudu. ne zajebavam te ali prilično me ovo nervira. mislim, navijanje je iracionalna kategorija i time možemo da objasnimo ovu raspravu ali šta ti zaista hoćeš? hoćeš da počnemo da skupljamo peticiju da se ugasi zvezda jer je ostvarila fašističko jedinstvo bog kralj sportista? hoćeš da priteramo moderaciju da izbaci pisanje o zvezdi? hoćeš da stavimo u potpise svi koji navijamo za zvezdu da se izvinjavamo zbog toga? šta?zvezda ima više navijača jer je bila uspešnija u popularnijem sportu. partizan ima skuplje sezonske karte za košarku jer je tu daleko bolji poslednje dve decenije. i to je to. mi ovde vodimo ove razgovore jer su se patkometrije dohvatli ljudi koji ne prate sport pa nisu znali o čemu drugom da pišu.

Link to comment

poručniče pa zar moram da crtam, pank nije, samo, muzika. Pank je kulturni model koji će neki novi Jansen opisivati u Istoriji umetnosti.evo da ne bude zabune

Pank (eng. Punk) je sub-kultura, alternativna kultura i kultura mladih zasnovana na međudejstvu kulturoloških elemenata različitih od elemenata popularne kulture i ostalih sub-kultura.....Pankeri su uglavnom mladi ljudi drugačijeg mišljenja, kojima je zajednički duh anti-establišmenta i nepriznavanje kanona......Pank čini spoj odabranih, manjih sub-kultura, od kojih svaka ističe svoj jedinstveni spoj kulturoloških elemenata panka itd.....
edit: kako je Momo Kapor, mislim da se njemu pripisuje, definisao zvezdu kao stub srpstva uz SANU, SPC i Politiku biva jasnija druga rečenica u citatu. Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
edit: kako je Momo Kapor...
Biće da je Tirke. :fantom:Nije neobično da si njega pomenuo. Njegovo pisanije o mangupariji, kožnim mantilima i ciganima koji pozdravljaju šampione deluje jednako patetično kao i ovo što ovde pišete o Partizanu danas. Ja sam inače do sinoć bio ubeđen da je ovo sve jedna velika sprdačina, da bi mi sad bilo kristalno, zaječarski jasno da ste vi potpuno ozbiljni.Ali dobro, kao što reče veliki zvezdaški književnik Peter Handke, čoveku možeš sve da uradiš ali ne i da dirneš u njegove ludosti. Edited by McCabe
Link to comment
Ja sam inače do sinoć bio ubeđen da je ovo sve jedna velika sprdačina, da bi mi sad bilo kristalno, zaječarski jasno da ste vi potpuno ozbiljni.
ja sam ubeđen i dalje, ali to sam samo ja
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...