Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

ccc, jedan mali dim ti je bio dovoljan da se navuces.
Hehe sad misli sve je ludilo i Tzane štric štric. A to je samo sekunda blaženstva između predugih minuta ovoga: Stanojeee!- Živanaaa!- Stanojeee!- Živanaaa!- Stanojeee!(ad infinitum)
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aj. Ma nismo mi te sreće. Nego jel dolazi JBT u slijedećoj epizodi?
Ne dolazi. Pojavljuje se tek u 9-toj (ili čak 10-toj) epizodi.
Prema scenariju, uskoro bi trebalo da se pojavi i izvesni Mustafa Golubić. Aj u pare da će ga uapsiti&torturisati Herr Tsane von Schweine...
Biće Golubić, samo ne znam da li u ovom ili eventualnom narednom ciklusu.Čuo sam da je ova uloga bila ponuđena Miodragu Kriivokapiću, ali da ju je ovaj odbio, navodno zbog toga što je bazirana na potpuno pogrešnim činjenicama.A Golubić je bio veoma interesantan lik...
Link to comment
Sedma epizoda "Tara"U kasno majsko popodne, u dvorište Taralića upada nemačka patrola. U kamion krcat muškarcima, ubacuju Stanoja Taralića uz mnoštvo energičnih povika los! los! i šnel! šnel!
Užasno me strah ove epizode, Zadnje 2 sam jedva izdržao, bojim se da će me ova dotući.
Živana bespomoćno trči za mužem, dok Vukadin i Žarko, skriveni, posmatraju nemili prizor. Hoće li uspeti da se odupru porivu i ostanu nemrimećeni...
Ovo ima da traje 15 minuta, Pospat ćemo, dio će se odvući na tuširanje, opustjet će kauči kao rovovi JV u aprilskom ratu. Užasan me defetizam hvata.
Zatečeni nenadanom posetom, Janjići primaju na konak kraljevsku vojsku, ne znajući da se među njima krije okoreli zločinac, Draža Mihajlović.
Fali ubačeni major ozne za pravu dramu, al rano je još.
Milisav sluti nevolju..
Daljih 15 minuta, kad počme da sluti, pa sluti, pa sluti, a kamera miluje brke, pa drugi brk, pa zabrinute vjeđe...Ubit će nas ova epizoda, masakr će napraviti.
Link to comment

Uloga predviđa da on organizuje podmetanje eksplozije u Smederevu, što mu natura Miloslav i bratija. Poslala ga Kominterna da "razvarniči", iako se događaj zbio 5. juna dok su Rajh i SSSR još uvek bili na prst u bulju. I opsežna nemačka istraga tokom okupacije, a naročito posleratna dugogodišnja analiza nije mogla da dovede do konstatacije kako ima trun osnova da je u pitanju sabotaža.Koji je sad datum u seriji, ima li šanse da skladište u Smederevu eksplodira do kraja ovog turnusa?

Link to comment

Ako je cilj serije ocrniti komuniste ili vrh partije probitačno bi bilo uvesti lik Živojina Pavlovića, komuniste, novinara i pisca "Bilansa sovjetskog termidora". Njegova sudbina ide na sramotu vrhu partije i pokazuje da se radilo o uvjerenim staljinistima. Oko Golubića stvari nisu tako jasne.

Link to comment
Užasno me strah ove epizode, Zadnje 2 sam jedva izdržao, bojim se da će me ova dotući.Ovo ima da traje 15 minuta, Pospat ćemo, dio će se odvući na tuširanje, opustjet će kauči kao rovovi JV u aprilskom ratu. Užasan me defetizam hvata.Fali ubačeni major ozne za pravu dramu, al rano je još.Daljih 15 minuta, kad počme da sluti, pa sluti, pa sluti, a kamera miluje brke, pa drugi brk, pa zabrinute vjeđe...Ubit će nas ova epizoda, masakr će napraviti.
Užasno me strah ove epizode, Zadnje 2 sam jedva izdržao, bojim se da će me ova dotući.Ovo ima da traje 15 minuta, Pospat ćemo, dio će se odvući na tuširanje, opustjet će kauči kao rovovi JV u aprilskom ratu. Užasan me defetizam hvata.Fali ubačeni major ozne za pravu dramu, al rano je još.Daljih 15 minuta, kad počme da sluti, pa sluti, pa sluti, a kamera miluje brke, pa drugi brk, pa zabrinute vjeđe...Ubit će nas ova epizoda, masakr će napraviti.
Užasno me strah ove epizode, Zadnje 2 sam jedva izdržao, bojim se da će me ova dotući.Ovo ima da traje 15 minuta, Pospat ćemo, dio će se odvući na tuširanje, opustjet će kauči kao rovovi JV u aprilskom ratu. Užasan me defetizam hvata.Fali ubačeni major ozne za pravu dramu, al rano je još.Daljih 15 minuta, kad počme da sluti, pa sluti, pa sluti, a kamera miluje brke, pa drugi brk, pa zabrinute vjeđe...Ubit će nas ova epizoda, masakr će napraviti.
:lolol: :lolol: :lolol:
Link to comment
Ako je cilj serije ocrniti komuniste ili vrh partije probitačno bi bilo uvesti lik Živojina Pavlovića, komuniste, novinara i pisca "Bilansa sovjetskog termidora". Njegova sudbina ide na sramotu vrhu partije i pokazuje da se radilo o uvjerenim staljinistima. Oko Golubića stvari nisu tako jasne.
I oko Živojina Pavlovića je štošta nejasno. Kako je došlo do toga da visoki funkcioner KPJ neposredno pred rat postane službenik Ministarstva? Tek od reprinta njegove knjige (prekrojenog, naravno) je lansirana verzija da je likvidiran zbog "Termidora", za koji je jedva ko i znao. Možbitbidne mu je došla glave optužba da je tasterisao tokom istrage nakon hapšenja pre rata, jerbo je propevao posle dva šamara (kao i Koča Popović).Bilo bi super da se u završnim epizodama ove trilogije pojavi i Svetomir Đukić, odnosno najveličanstveniji mastermind potez Mahatme Mihailovića...
Link to comment

Čekaj, Mustafa Golubić je deo Radoševog scenarija? :Hail: Pa ljudi će postati komunisti veći od komunista kada vide baju baliju eks četnika koji kao Staljinov đeneral i šef koje već uprave NKVDa za političke likvidacije diže u vazduh pola grada dok vragolasto jezdi smederevskim drumom ka Beogradu.

Link to comment
Čekaj, Mustafa Golubić je deo Radoševog scenarija? :Hail: Pa ljudi će postati komunisti veći od komunista kada vide baju baliju eks četnika koji kao Staljinov đeneral i šef koje već uprave NKVDa za političke likvidacije diže u vazduh pola grada dok vragolasto jezdi smederevskim drumom ka Beogradu.
Esplozija se desila u junu. Znaci, to bi se moglo pomenuti tek u cetvrtoj-petoj sezoni serije.
Link to comment

Kad je vec pomenuta eksplozija u Smederevu, da uskocim sa iseckom iz novina. Novo Vreme je o eksploziji obavestilo dva dana kasnije, na dnu druge strane, Mustafu nisu pominjali.20jo03s.jpgO eksploziji u narednim danima vise nisu pisali.

Link to comment
http://www.blic.rs/K...a-Radosa-Bajica''O seriji i knjizi govorili su ugledni gosti Radoša Bajića i “Blica”: Vuk Drašković, političar i književnik, Dušan Kovačević, dramski pisac i Momčilo Pavlović, istoričar.''
Ono što gledaoci već imaju prilike da vide u fantastičnim kadrovima serije, knjiga “Ravna gora“ im predstavlja na drugačiji, još intrigantniji način.
Pretjeruju, nema šanse da može intrigantnije od fantastičnih kadrova serije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...