Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

40+
Dirljivo je sto putnici, pre ulaska debelog zlikovca, iako u koskanju prete jedni drugima fizickim nasiljem, ne upotebljavaju ni jednu jedinu psovku. E to su za mene pravi srpski seljaci (ne znam, mozda u drugim epizodama upucuju po koju psovku Svabi, valja se, ali kladio bih se da se ne psuju medjusobno).
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo polako prerasta u Top listu nadrealista. Scena u vozu je za desetku, ni her flik ne bi bolje legao :lolol:Mionica je varsosica, uvek bila, a ne bi bila ni to da nije pukim slucajem centar sreza, kakva crna varos, to je bilo Valjevo sve do 27. sepembra 1933, kada je odlukom odbornika proglaseno za grad. Gde li je samo snimano? U Zemunu? U Mionici nije sigurno...Sto se major Misic iz Stuganika, podno Suvobora, raspituje od zemljaka iz Planinice, podno Suvobora, u Mionici, podno Suvobora, iz koje je to Planinice sisao??? Pa nece valjda iz timocke krajine da taljigama dovlaci tuberkuloznog burazera u mijonicku metropolu? Neverovatno! No, dobro, jedan major je na broju, da vidimo kako ce Bajic majora Fregla da uvede u pricu… Nego, onaj nas her flik, s cijim se zandarmima sepuri? Acimoviceva komesarska uprva jos nije bila formirana, daklem, drzava je bila i dalje u rasulu krajem aprila, srpska zandarmerija sigurno svojevoljno se nije bacila u narucje okupatora, s obzirom da je iste svojevremeno ganjala na Solunskom frontu...

Link to comment
Sto se major Misic iz Stuganika, podno Suvobora, raspituje od zemljaka iz Planinice, podno Suvobora, u Mionici, podno Suvobora, iz koje je to Planinice sisao??? Pa nece valjda iz timocke krajine da taljigama dovlaci tuberkuloznog burazera u mijonicku metropolu? Neverovatno!
Pa čovek je perfekcionista, mora svaka eventualnost da se ispita. Šta da ga slučajno jeste dovukao iz Timočke krajine? A da je ovaj pretpostavio da je iz lokalne Planinice? Onda bi... to bi izazvalo... neki problem. Sa zdravstvenim osiguranjem. -_-
Nego, onaj nas her flik, s cijim se zandarmima sepuri?
Sa nemeckim žandarmima, očigledno, inače ne razumem zašto bi u startu ispaljivao nemačke fraze kad govori srpski. Ali to je od sekundarnog značaja, tu je ipak humor glavna stvar - zamisli, može berberin da ga malo ošiša! BWAHAHAHAHA!
Link to comment

prvo da se razumemo - nikad vam neću oprostiti što ste me prevarili da pogledam ovo sranje od serije - sinoć sam odgledao celu epizodu i potpuno sam se smorio. Raznorazne istorijske netačnosti i budalaštine neću da komentarišem. Neću da komentarišem ni imbecilni scenario. U stvari, neću da komentarišem ništa - osim glume.Mene je ovo govno ubedilo u ono što slutim odavno - da mi cirka 20 godina unazad nismo poštenog glumca napravili. Sve bre neki imbecili koji umeju samo da proizvedu jedan te isti lik koji recikliraju, i to neuspešno, iz serije u seriju i iz epizode u epizodu. Lično za to krivim fenomen Koja and Bjela koji su rodonačelnici ovakve glume sa svojim recikliranim najkul likovima iz recimo Početnog Udarca ili nekog sličnog Bajićevog govneta. /koje je, opet da se razumemo, sama suština sedme umetnosti u odnosu na kasnije uradke/.Sad sam ukapirao zašto meni sad tako dobro izgledaju minijature kad ih iznesu likovi poput Bandovića, matorog Uzunovica ili onog lika što spava na volovskim kolima u RG, ne znam kako se zove - to i liči na nešto u odnosu na ostalo majmunisanje.elem, ne dirajte mi onog zlog četnika - on je makar koliko na tragu jednog Misirca recimo. Da ne govorim da bi ja, da sam na mestu nemačke vlade već posle 3 epizode RG očinuo Srbiji sankcije zbog prikazivanja nemačke vojske - nekad su bre Nemci bili jedan Stevo, Peter karsten, Tanasije Uzunovic, prosto si jedva čekao da vidiš nemca pošto je bio pravi prototip zloće, da ne govorim o Agentima - Mišić, Isa, Mikula - a ovi u interpretaciji nesretnog Radoša su uglavnom iskarikirano zli retardi kojima bi pre uvalio dvaes dindži na raskrsnici no što bi ih se plašio, ili daleko bilo - identifikovao sa njima....Razmišljao sam o paraleli RG sa recimo Ratkajevima - al to nema veze s mozgom - Ratkajevi su kvalitetna trešina, sama Dinastija za ovo. Ovo govno pre liči na propagandnu bruku kalibra Četvororeda ...:isuse:

Link to comment
Ovo polako prerasta u Top listu nadrealista. Scena u vozu je za desetku, ni her flik ne bi bolje legao :lolol:Mionica je varsosica, uvek bila, a ne bi bila ni to da nije pukim slucajem centar sreza, kakva crna varos, to je bilo Valjevo sve do 27. sepembra 1933, kada je odlukom odbornika proglaseno za grad. Gde li je samo snimano? U Zemunu? U Mionici nije sigurno...
Scene sa železničke stanice su rađene u Vršcu, možda je i Mionica snimana tamo, ima onakvih delova grada
Link to comment

Ja i dalje stojim nem pred najimbecilnijom scenom ikad snimljenom srpskijem rukama i sokoćalima. Koja je jebena svrha te scene? Koje droge je Radoš direktno u mozak sebi ubrizgavao dok je pisao taj dijalog? Zar mu neko u montaži nije mogao reći da bi overweight Cane iz Plandišta bio isečen i kod Belaćevića?image.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...