Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Ne, ne, ne..... ne govorim o uspešnosti serije u smislu gledanosti - tu i nije nikakav problem obezbediti gledanost sobzirom na logistiku i pare koje stoje iza serije, tu radi čitav RTS za to. Govorim o uspešnosti afirmacije političko propagandne teze. Npr. kod tog Ejzenštajna imaš, u A. Nevskom - ruski narod je neuništiv, Rusija neosvojiva, bez obzira kakva je sila napala. U Ravnoj Gori je čak i teško tako prosto opredeliti poruku koja se šalje, a nekakvoj snazi poruke da i ne govorimo. Sve je nemušto, na nivou nekog kafanskog baljezganja - te, Draža nije znao, pa komunisti su loši, ali ima i neki dobar, a četnici su dobri, ali u svakom žitu ima kukolja, itd. Mnogo signala, sve to zbunjuje - čak i primitivan i pročetnički narod je pogubljen - eno onog članka u Pogledima, npr.
Traženu poruku si mogao da čuješ u plaču one matore žene Taralića ili kako već, što nas dušmani napadaju, što sinove rađamo da nam ginu u vojsci, zašto baš mi nasred puta što li nismo malo levo ili desno da nas nesreće mimoiđu i tome slično. Živo me zanima kako bi ljudi reagovali kada bi im se objasnilo da je warpath of Europe nešto severnije, i da su Nemci izgradili tu kuću nasred puta. Ovo što Radoš radi je već preraslo u otvoreni antipatriotizam na toliko nivoa. Inače, nisam imao pojma da su komunisti upadali po vilama beogradskih Jevrja i gospodskim kućama još tokom aprilskog rata...hvala ti, Radoše! Još kad krenu da se dive običnom nameštaju kao da ga u životu nisu videli, neprocenjivo!P.S. molim vas, bez tvitova tzv. Biljane Srbljanović, večito frustrirane što joj prezime počinje sa "Srb"...
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nego, otkud ovima "šmajseri", je li vojska KJ imala MP40 u svom naoružanju.
Formacijski Juga nije imala MP40, čak je i u nemačkim rukama u proleće 1941. godine bio prilično retka zverka. Teoretski je moguće da su u Aprilskom ratu nekoliko komada zarobili pripadnici VKJ (ipak je poginulo oko 1.300 nemačkih vojnika), ali meni je zasad najdraži detalj na 19:49 sinoćne epizode - na postolju se nalazi MG42!Mada, i dalje mi je nepoznanica kako su Švabe mogle da stignu i zarobe vojsku koja je nosila ovakvu obuću:Tike.jpg :s_d:
Link to comment
Formacijski Juga nije imala MP40, čak je i u nemačkim rukama u proleće 1941. godine bio prilično retka zverka. Teoretski je moguće da su u Aprilskom ratu nekoliko komada zarobili pripadnici VKJ (ipak je poginulo oko 1.300 nemačkih vojnika), ali meni je zasad najdraži detalj na 19:49 sinoćne epizode - na postolju se nalazi MG42!Mada, i dalje mi je nepoznanica kako su Švabe mogle da stignu i zarobe vojsku koja je nosila ovakvu obuću:Tike.jpg :s_d:
Ajoj! :lolol:
Link to comment

Odgledao i ovu na preskok, gluma je presmesna. Onaj glavni komunista je ozbiljan dizelas, lici mi na onaj klip "odlican Dorcol". A tek SSovac picopevac, joj.

Link to comment

Ne gledam seriju, samo čitam temu :D ali ovo mi liči na fotku sa snimanja a ne frejm iz serije. Ne vidim šta je smešno, pa neće valjda da obuvaju opanke ili cokule dok ih snimaju gore?

Link to comment
Ne gledam seriju, samo čitam temu :D ali ovo mi liči na fotku sa snimanja a ne frejm iz serije. Ne vidim šta je smešno, pa neće valjda da obuvaju opanke ili cokule dok ih snimaju gore?
ja sad pogledo na preskok 5 epizodu samo zbog toga. fotka je sa snimanja. tolika nekonzistentnost kostima bi bila prosto neverovatna.
Link to comment

naravno, ali ovako je smešnije. pa kada bi se ovako seciralo i spašavanje redova rajana našli bi gomilu nelogičnosti(vozila iz 50ih i 60ih itd.) da ne pominjem crveni(partizanski) talas yu filma. najmanji problem ove serije je scenska rekvizita.

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...