Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Evo vam odgovora na pitanje čemu pomirenje sa prethodne strane.

Pomirenje četnika i partizana posle toliko vremena je, smatra istoričar Srđan Cvetković, potrebno jer je to civilizacijska tekovina.Srdjan-Cvetkovic-foto-Z-ANASTASIJEVICH.jpg- Revizija je u redu, dešavala se i u drugim totalitarnim društvima, pa tako i kod nas - kaže Cvetković.Cvetković kaže da je revizija legitimna i opravdana ako je zasnovana na činjenicama.- Suština priče oko ova dva pokreta je tragedija srpskog naroda, o ljudima koji su se sticajem okolnosti našli na suprotnim stranama i koji su u međusobnim sukobima stradali više nego od okupatora - priča Cvetković.
Ovo kaže istoričar, u zemlji koja je bila prepuna konc-logora organizovanih od strane okupatora.edit: e da, i predsednik komisije za ispitivanje civila nestalih i vansudski likvidiranih 1944-45, koja je na taj spisak smestila gomilu ustaša pobijenih u Sremu i hiljade i hiljade četnika koji su u borbama poginuli zapadno od Drine. Takođe, i članove moje šire porodice, zaklane od četnika u i oko Aranđelovca 1943. Edited by Filipenko
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa naravno da se nije primio nigde kao kod nas, kada je kod nas izvedena unutrašnja revolucija, a ostali su komunizam dobili na sovjetskim tenkovima.Elem, i Somborac se "oglasio". Zaista ne znam da li nešto propuštam i šta tačno propuštam, gde se to toliko oglašavaju iole relevantne pristalice partizana i partizanštine, pa da se ovo predstavlja nekakvom borbom između četnika i partizana? Ja nijedan tekst koji direktno osuđuje ovo nepočinstvo Radoša Bajića nigde nisam pročitao. Možda je bio poneki tekstić u Danasu, ali to je ionako neka kvazifilozofska rasprava i to je sve.7245_2.jpg

Link to comment
i ja sam u prvom trenutku pomislio da je pervan. :D (btw, nisam ispratio, ko je doticni lik u seriji?)
Ivan Andres, jedan od ministara iz naše :s_u: , Mačekove kvote.
Link to comment
Pa naravno da se nije primio nigde kao kod nas, kada je kod nas izvedena unutrašnja revolucija, a ostali su komunizam dobili na sovjetskim tenkovima.Elem, i Somborac se "oglasio". Zaista ne znam da li nešto propuštam i šta tačno propuštam, gde se to toliko oglašavaju iole relevantne pristalice partizana i partizanštine, pa da se ovo predstavlja nekakvom borbom između četnika i partizana? Ja nijedan tekst koji direktno osuđuje ovo nepočinstvo Radoša Bajića nigde nisam pročitao. Možda je bio poneki tekstić u Danasu, ali to je ionako neka kvazifilozofska rasprava i to je sve.7245_2.jpg
Kako gde? Pa ovde kod nas na PPP-u :D
Link to comment
Selo Planinica je u valjevskom kraju, a mi dzukce teramo sa sibe, dok je vec se i ne secam kako je Talajic (ili kako se vec zove domacin) utisao svog kera.
Ако се не варам, чибо!
Link to comment
Takođe, i članove moje šire porodice, zaklane od četnika u i oko Aranđelovca 1943.
Ma, to su zasigurno bile prerušene komuniste. Jer, eto, Draža je velikomučenik koji ni srbskog mrava ne bi zgazio. Edited by Fica
Link to comment
Bog te, ova serija je šotrizovan Radoš Bajić....
...što je još jedan dokaz da je i četnicima pod Titom bilo najbolje. Tad su se njima bavili Žika Pavlović, Sava Mrmak i Veljko Bi, a sad ih razvlače draškovići i bajići.
Link to comment
...što je još jedan dokaz da je i četnicima pod Titom bilo najbolje. Tad su se njima bavili Žika Pavlović, Sava Mrmak i Veljko Bi, a sad ih razvlače draškovići i bajići.
:lolol:
Link to comment
...koji je i u takvom usporenom, takoreć radoševskom govoru, uspio pomiješati iekavicu i ekavicu..
Da, čudi me da niko od ekipe to nije tamo primetio. Ak' je ovaj Hrvat, ja bum bil slijedeći Dalaj Lama.Pogledah i ja napokon epizodu. Osetio sam do kraja kako mi je IQ opao nekih 7-8 poena.

Svi, ali bukvalno svi likovi tako iskarikirani i imaju tako lošu naraciju, da su mi sve vreme ova dvojica bila pred očima:hqdefault.jpgA najomiljeniji likovi za sada su mi mladi Karađorđević Papučar

29vgbi0.jpg

i onaj vojnik na Dunavu koji je išao da upozori kapetana u kafani "Dubrovnik", pa je u povratku preko nasipa gledao onaj nacrtani inferno. Već sam zanatski rad reditelja u kojem 5-6 puta tu skače sa scene uništenja na lice vojnika tamo i nazad kao da nije dovoljan, nego je morao biti krunisan grimasama lica omladinca kao da mu Stivi Vonder radi kolonoskopiju baš u trenutku kad ga drmaju tikovi.Ima serija i filmova koji su tako loši da su dobri, ali ova serija nije jedna od njih. Jedva čekam da dožiivm njenu pomiriteljsku stranu.

Link to comment

Ali nije stvar samo u tome što su ih iskarikirali 10x više nego bilo koji reditelji u vreme SFRJ (a da se ne lažemo, bilo je i tamo itekakvih tendencija da se prave razni stereotipi), nego što su oni celu seriju najavljivali kao totalni raskid sa stereotipima, raskid sa "metodologijom propagande" koju su vršili komunisti i tome slično :lol:I onda dobijemo ovo, gde svako glumi neku sliku i arhetipsku ulogu koja mu je valjda zacrtana da mu ophrva čitav život i obuzima kompletnu misao.Tako je kralj Petar II uzurpator Petar zapravo jedna dobra naivčina koja napamet zna borbene rasporede svojih pukova i ne brine za ličnu bezbednost dokle god neko preti njegovom narodu. (Predstavnik dvorske pučističke klike) Slobodan Jovanović je muuuudar državnik koji će uvek i u svakoj situaciji predlagati taktiku Fabija Kunktatora (tj. čekanje) doslednošću 1 Koštunice (btw jeste li snimili koliko su mu puta u seriji otpozdravili sa "laku noć/doviđenja, gospodine Jovanoviću sa onog saveta vlade, čisto da se naglasi da je to baš mudra glava Slobodan Jovanović :lol: ). Oficir svaki mora da juri kurave po kafanama, sa izuzetkom dobrih nekoliko đenerala koji se svi staraju o tome kako će narodu biti sutra, premda su 7 dana ranije izveli puč koji je oborio celu vladu i preuzeli vlast u zemlji uz podršku strane sile. Ali ne mogu sve sami. Lik koji je već viđen za komunistu je dobričina zanesenjak koji bi bre kroz bombe išao da spase 1 štiglića i koga će vrlo lako navući zli, prepredeni komunistički komesari koje ćemo upoznati u narednim epizodama i koji će biti zadrti mračnjaci, prepredeni zlikovci i oportunisti koji ne prezaju da dobrovoljno daju tuđu krv u neograničenim količinama. Biciklista (jel to taj Taralić sin?) je običan, prostodušan srpski vojnik, koji je upravo video šta znači neodgovornost oficira koji banči u kavani, i koji nije bio uz vojnike u trenucima tragedije, i taj lik je već viđen za oduševljenje 1 pojavom 1 đenerala pukovnika Dragoljuba Mihailovića koji će biti sušta suprotnost tome - staratelj o svakom vojniku, poštovalac tradicije i vrednosti, komandant kakvog vredi slediti. Stoga će on u četnike. A pogledajte samo u trejleru kako se planira uvođenje nečastivog Nebojše Glogovca (na 2:02):http://www.youtube.com/watch?v=nUvcbOfnQksI naravno, grb i zastava Srbije umesto Jugoslavije, još jedna reprezentativna, autentična istorijska istina nalik na sviranje himne Bože Pravde u "Montevideu" umesto himne kraljevine SHS. Ali ne smemo skandalizovati srpsko pučanstvo da čuje Lijepa naša domovino i Naprej zastava slave kao delove svoje himne. Tu nam autentičnost nije neophodna :fantom:http://www.youtube.com/watch?v=LaJ86EG1j9YJel neko iole ozbiljan hoće da poveruje da porodica koja danas sahranjuje svoje mrtve u ovakvim pokrovima kada je bila na vrhuncu svoje moći zapravo bila mnogo srpskije™ nastrojena nego danas, i držala zastave Srbije na ceremonijalnim istaknutim mestima?porodica-karadordevic-sahrana-karadordevica-kralj-petar-ii-kraljica-aleksandr-1369605273-316205.jpgZa one sa jeftinijim ulaznicama...IMG_32B21C-796431-78E25F-9E9330-20C6D5-A02302.jpg

Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...