Jump to content
IGNORED

World muzika - Grci, Turci, Pakistanci, Saharanci, Tuvanci...


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa nije tema bila domaca etno muzika, nego ostatak sveta. Makar se meni tako dojmilo u Dabovicevom uvodu.
Izvinjavam se. Biće da sam pogrešno shvatio. Meni termin world music nije vezan za geografiju, već za tradicionale instrumente. Sada, tu moze da padne velika filozofija i razna tumacenja. Ako sam zgreshio, obrisite postove koji ruže topic. Eto, i Boris Kovač svira tango, koji nije ovdasnjeg porekla, a ja ne bih da ga ybog geografije zaobiđem.
Zar i bacuske imaju tradicionalnu muziku na harfi? Melodija i nacin sviranja pomalo podsecaju na "Ys", sa Stivelovog albuma Renaissance of the Celtic Harp.
Baćuške koriste sa nađu od instrumenata. Čudo jedno koje sve kombinacije instrumenata i kombinacije stilova mogu da se čuju u Rusiji.
Link to comment
Izvinjavam se. Biće da sam pogrešno shvatio. Meni termin world music nije vezan za geografiju, već za tradicionale instrumente. Sada, tu moze da padne velika filozofija i razna tumacenja. Ako sam zgreshio, obrisite postove koji ruže topic. Eto, i Boris Kovač svira tango, koji nije ovdasnjeg porekla, a ja ne bih da ga ybog geografije zaobiđem.
Ma moja je opaska bila zbog onog tvog :"Aj se ne stidimo odakle smo" . Pretpostavila sam da niko ne kaci domacu muziku ne zato sto se stidi , nego zbog teme. Sto se mene tice samo kaci :thumbsup:
Link to comment

ova devojcica ce da razbije uskorohttp://youtu.be/Y2oCuGx-LBoAlbum radila sa Marc Colinom (Nouvelle Vague). Osnovala prvi elektro duo u arapskim zemljama, Soapkills, kasnije se preselila u francusku, tamo radila sa Mirwaisom, CocoRosie, ...Glumi samu sebe u sledecem Dzarmusovom filmu.

Link to comment

nekoliko godina je skupljao pare za prvi CD samizdat. pre par nedelja je uspeo i odlican je.http://youtu.be/mNM2QwJvi1YFor over 20 years, singer-songwriter Kamel Zennia has performed his heart's purpose, setting fire to music on several lands and in several languages.Born in Tigzirt-sur-Mer, Algeria, into the sumptuous riches of Kabyle Berber culture, Kamel was raised at a crossroads of customs and influences. With the Mediterranean at his doorstep, he was quick to find poetry and melody in his surroundings, which from a young age shaped his musical palate with both ancestral and modern Berber traditions, and African, European, and Andalusian rhythms.Kamel Zennia is drawing on the lessons of his international journeys and his hearty roots to break new ground. His songs - sung from his soul in Tamazight (Berber), French, and Spanish - speak of seduction, heritage, resolve, and the exuberance of life with tenderness and grit. Kamel has reached out to brilliant musicians and , is on the cusp of finishing a lovely world fusion album.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...