Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Ovde je rec o pravnoj drzavi.Sad bi red bio, ako imaju energije za tako nesto, da Ognjanovici tuze Kurir i ojade ih, internacionalizuju slucaj i teraju do kraja.Ako je mogao da se ojadi Mardok, moze i Kurir.
plus 100000
Link to comment

@hellishadakako al onda nisi principijelan, niti kvalifikovan za ozbiljnu raspravu. ako ti je uopste do tako neceg, goluzdravi preketu

Edited by Leia
Link to comment

Hm, pravna drzava!? Ko je to uspeo da naplati neku presudu od Kurira (sa izuzetkom M. Dinkica)? Mislim da je u nekoj emisiji Nenad Canak pricao o svojim bezuspesnim pokusajima da naplati nesto od Kurira po pravosnaznim presudama i kako je zakljucio da je sve to (ukljucujuci i tuzbu) cisto gubljenje vremena i zivaca.

Link to comment

troll

Novinarka se zove Silvija Slamnig.
Morao sam da odem da pogledam tekstove: kemtrejls, brojni radovi svetskih naučnika o štetnosti vakcinacije, dokazano da je GMO štetan i slično, a sledio i copkillahov twitter link i video da su prva dva youtubea okačena Knifeparty i Thee Oh Sees, a posle još nekih koji pokazuju osnovni nivo ukusa.Nemam predstavu kako sad da napravim njen psihološki profil./trolledit: pa ne, ja ne mogu. video sam tekst "Samo u Srbiji je 100 evra = 70 evra", što je dokazano tako što su oni u jednoj banci kupili evre, a onda ih istoj prodali i posle šest takvih kupoprodaja "nestalo" 30 evra, a da ništa nije kupljeno. Samo u Srbiji! :isuse:Sweet jeebus, pada mi napamet da osnujem mini kurs razmišljanja. Edited by Lrd
Link to comment
ono sto sam htela reci je da nijedan novinar ne mora i ne sme da prihvati ovaj prljavi posao, i da bi odbijanje od strane novinara vec bilo ogroman pomak - za drustvo, za novinarsku profesiju, sve uvek krece od pojedinca. zato i mislim da bi trebalo prozivati te nazovi novinare iz kurira, javno, i ukazivati na to da je to sto rade nemoralno i protivzakonito.
+1 i do beskonacno.izvini dabovicu sto ne branim takozvanu profesiju. isto sam ovo napisala i kad je pre par godina bila kuknjava za mucenog lukovica. nikome fatum ne odredjuje da bude novinar, niti da se samo time bavi. znam da imas meksa osecanja od mene prema mladima, ali nista, ama bas nista, ne opravdava ovakav rad i saucesnistvo sa glavnim urednicima u proganjanju, razapinjanju na krst svakog i svega bez ijednog argumenta ili otklona.kada vec nijedno od dva novinarska udruzenja ne reaguje i posle (da ja znam) stotinak poziva, potpisa i sl da se makar izda (verovatno bezvredno) saopstenje kojim ce se osuditi ovakvo (i svako) pisanje kurira, ne ocekujem nesto slicno ni od gradjana.ali da opravdavam silviju i slicne jer su, boze moj, novinari, zao mi je, ne dolazi u obzir. tih 30-40 hiljada dinara plate koju dobijaju u kuriru mogu da zarade i na drugi nacin. ili ne mogu, ali ih mozda ne bi grizla ni truncica savesti. koju verovatno nemaju.
Link to comment

Interesantno je kako novine nikada ne napadaju jedne druge. S. Trifunovic se dokazao u punom svetlu kao poremeceni mentol. Ne radi on ovo iz empatije nego sto je utripovoa neku svoju svetu misiju i izvodi je sve u stilu monit pajtonovaca. Samo sto u RL to nije nimalo smesno. Jadni roditelji, u pogresnoj zemlji su dobili dete.

Link to comment
ponovicu da je jako malo verovatno da ova cura uopste zna sta radi. mmw, ona je sada iskreno besna na Ognjanovice.
I ja i ti dobro znamo da su Idi, Staljin ili Hitler iskreno verovali u svoju pravicnost. Ali nije u tome poenta. Postoji valjda institucija urednika koji treba da filtrira (uredjuje) medij. Za ovaj konkretan slucaj nije potrebno previse pameti da bi se shvatilo gde ce citava stvar da ode, narocito ako se forsira (ja to btw. cesto radim na ppp, ali svesno).Nije stvar toliko emotivna tamo u redakciji, prosto ne verujem u to. Nego znaju oni kome i za koga pisu, znaju ko kupuje i sta ocekuje da procita. Hocu reci, nisu oni naivni i iskreno uvredjeni, naprotiv.
Link to comment
+1 i do beskonacno.izvini dabovicu sto ne branim takozvanu profesiju. isto sam ovo napisala i kad je pre par godina bila kuknjava za mucenog lukovica. nikome fatum ne odredjuje da bude novinar, niti da se samo time bavi. znam da imas meksa osecanja od mene prema mladima, ali nista, ama bas nista, ne opravdava ovakav rad i saucesnistvo sa glavnim urednicima u proganjanju, razapinjanju na krst svakog i svega bez ijednog argumenta ili otklona.kada vec nijedno od dva novinarska udruzenja ne reaguje i posle (da ja znam) stotinak poziva, potpisa i sl da se makar izda (verovatno bezvredno) saopstenje kojim ce se osuditi ovakvo (i svako) pisanje kurira, ne ocekujem nesto slicno ni od gradjana.ali da opravdavam silviju i slicne jer su, boze moj, novinari, zao mi je, ne dolazi u obzir. tih 30-40 hiljada dinara plate koju dobijaju u kuriru mogu da zarade i na drugi nacin. ili ne mogu, ali ih mozda ne bi grizla ni truncica savesti. koju verovatno nemaju.
Dobro, sve je ovo tačno, samo što ovo što piše po Kuriru nisu novinari ni po kom osnovu, osim što se njihovi tekstovi pojavljuju u medijima. Slabo koje pravilo profesije se tu uopšte poštuje, a kamoli kodeks. Postoji i "pozvati drugu stranu", ali objektivno predstavljanje, istraživanje činjenica, sklapanje slike i, u krajnjoj liniji, predstavljanje javnosti istine i prave prirode su stvari koje tu ne postoje.Mislim, makar i površni pregled tekstova ti govori da tu nema ništa od novinarstva.Osim toga, Kurir i nije pravi medij, a nije ni tabloid u izvornom značenju. To je sredstvo ucene i sredstvo za manipulaciju mišljenja javnosti i stvaranja pritiska prema onima koji smetaju gazdama.Donekle je izuzetak sportska sekcija, ali samo donekle.
Link to comment
+1 i do beskonacno.izvini dabovicu sto ne branim takozvanu profesiju. isto sam ovo napisala i kad je pre par godina bila kuknjava za mucenog lukovica. nikome fatum ne odredjuje da bude novinar, niti da se samo time bavi. znam da imas meksa osecanja od mene prema mladima, ali nista, ama bas nista, ne opravdava ovakav rad i saucesnistvo sa glavnim urednicima u proganjanju, razapinjanju na krst svakog i svega bez ijednog argumenta ili otklona.
pa ni ja ne branim profesiju niti mi je tako nesto ikada palo na pamet. izgleda da se svaki pokusaj da objasnim kako funkcionisu stvari u tabloidima uvek svede na to da branim te ljude, izvinite, necu vise, ovo je vec malo besmisleno.
Link to comment

nije stvar u objasnjavanju kako funkcionisu tabloidi, to je korisno i jasno sada i onima koji nisu imali uvida u to.ako bismo da budemo picajzle, trenutno ima dva tabloida u srbiji i jedan od njih je blic, a drugi svakako nije kurir. te stoga, ne mogu da smatram urednike toga, niti one kojima nimalo ne smeta da se njihovo ime pojavljuje ispod takvih gnusoba, novinarima.no, cak i to na stranu, pa na stranu i kemtrejlovi i sve sto je ova osoba koja ukucava reci u kompjuter radila, greh na njenu dusu ide sto, vodeci se iluzijom da je novinar, postaje hajkac i uzima sebi jednako pravo predvodnika vendete savesti, isto kao i oni iz divnog udruzenja sveti sava u lazarevcu koji uzimaju stvar u svoje ruke.kad sam vec kod njih, jednako bih tuzila i bulevar b92 cija govoreca glava slavko beselin sinoc nije nasao za shodno da prekine razgovor telefonom sa anonimnim clanom te grupe i pored svih govora mrznje, uvreda, neargumentovanih optuzbi i ko zna cega sve ne.

Link to comment

e tako, sad se razumemo. u mojoj glavi "objasniti" ne znaci "opravdati", stvarno sam imao samo zelju da objasnim neke mehanizme tabloidskog delovanja, moraju ljudi da znaju kakav im je neprijatelj. ako neko misli da oni tamo sede i smisljaju kako da pakoste narodu - to ne ide tako. posredi su mnogo slozeniji mehanizmi koji su cesto uplivisani self-righteous potpunom sigurnoscu da si ti nekakav krstas koji popravlja anomalije ovog naroda.

Link to comment
Hm, pravna drzava!? Ko je to uspeo da naplati neku presudu od Kurira (sa izuzetkom M. Dinkica)? Mislim da je u nekoj emisiji Nenad Canak pricao o svojim bezuspesnim pokusajima da naplati nesto od Kurira po pravosnaznim presudama i kako je zakljucio da je sve to (ukljucujuci i tuzbu) cisto gubljenje vremena i zivaca.
Dinkic, Canak... to je sve deo istog miljea. Sto ne naplati od Kurira, naplatice na drugom mestu, trange-frange.Drugo, zato sam dodao rec "internacionalizacija".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...