Jump to content
IGNORED

81, 82, 83, 84... novi zlatni san


Indy

Recommended Posts

Почели смо да наручујемо плоче из Енглеске преко неког каталога. Сећам се како смо пар нас који су имали плоче у тм пакету исцепали исти баш испред пренеражене шалтерске службенице у пошти...
gemma records? posaljes 50 pfenniga postom i stigne katalog
Link to comment
i da zaboravio sam na sst u nisu :ziga: , mada moglo je dosta toga i preko kopra da se naruci. ja tamo nabavio ploce husker du i sonic youth
Ја не могу да се сетим да су у Копру продавали плоче. Нелогично ми је да бих од њих куповао касете кад сам био заљубљеник у винил.
gemma records? posaljes 50 pfenniga postom i stigne katalog
Баш они, мада је нама каталог стигао преко неке старије локалне екипе. Да само могу да опишем тај момент среће да Велвете можеш да добијеш у ружичастој варијанти винила...Један међ'Србљем мање познат бенд из тог времена, мени драг јер сам добио плочу од сестрре од тетке која је баш те године уписала Ратгерс.
Link to comment
Doduse, i kad se prvi put pojavio Beograd secam se da su meni i ortacima zvucali malo smesno, gotovo falsirajuce... pa smo se vremenom navikli na njih. "Kontrolori" je bila dosta dobra stvar.
He he, pa sa mnom je 1 išao u razred a drugi takođe u gimn. Naravno da je falsh, bavili su se dosta tehnikalijama i studijskim peglanjem. Jebote razred mi bio rasadnik muzičara po raznim bg grupama tog ranga, a jedini talenat je krenuo da svira i peva po kafanama, nikad ništa nije snimio
Link to comment

Ima stvari iz ovog perioda koje se nisu održale, loše su ostarile. Ima onih koje su ogađene kasnijim masivnim sell-outom (Spandau Ballet mi pada na pamet), što bi neki rekli "kvare topik". Ima onih što otiđoše u disko, kao što smo pominjali Dark Attraktor i ja pre par strana.Na sreću, ima onih za koje ništa od ovoga ne važi. Recimo, Eyeless in Gaza. Zvanična egzistencija im je od 1980. do 1987. Dolaze iz pitoresknog Warwickshirea. U osnovi duo u sastavu Martyn Bates + Peter Becker.Prvo što sam čuo od njih bio je Pale Hands I Loved So Well, tek mnogo kasnije i druge stvari (početkom 1980-tih njihova muzika nije bila u rakursu čak ni luča mikrokozma kao što je Sloba Konjović. Do ploče sam došao preko drugara, ljubitelja svih čudnih stvari.)EYELESS+IN+GAZA+-+DRUMMING+THE+BEATING+HEART+%2B+PALE+HANDS+I+LOVED+SO+WELL+F2%2B%5B1%5D.jpgPale Hands I Loved So Well možda najmanje liči na generalni zvuk tog vremena (druge ploče EiG su mu bliže). Što bi se fensi jezikom reklo, ploča je imala idiosinkratski zvuk. Jedini relativno sličan bend iz tih dana je bio The Durutti Column. Osnovni ton je sinematično-elegični, blago ambijentalni (sa jasnim melodijama na momente nalik sakralnoj muzici). Zanimljivo je posle ovih decenija primetiti jasnu aromu Radioheada u ovom albumu (pre nego obratno, što bi bilo hronološki logično. Na sreću ta naknadna sličnost ne kvari doživljaj, barem ne meni).Nije album baš za svačiji ukus, posebno ako neko nije naklonjen filmičnoj muzici i setnim (marginalno mističnim) raspoloženjima.Neću da kačim klipove, nije vrsta muzike za koju mislim da je to adekvatan format. (Slušalice + mrak u sobi, rade mnogo bolje).

Edited by Indy
Link to comment
Nije bilo u BG-u, bilo je u ZG. I ja sam tad bio na odsluzenju JRM roka, tako da sam o tome znao samo iz stampe.
Nešto mi se vrzma po glavi da su čak taj koncert Classix Nouveaux uklopili u program Muzičkog bijenala u Zagrebu.
Link to comment

Jeste, ovo je bio program (prema gornjem linku):

MUSIC BIENALLE ZAGREB 1981.HALA SPORTOVA Zagreb, YUGOSLAVIA, 16. maja 1981. godineELEKTRIČNI ORGAZAMLABORATORIJA ZVUKACLASSIX NOUVEAUXHAUSTORŠARLO AKROBATATHE GANG OF FOUR
Blago onom ko je to video.
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...