Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

da, ali ova duboko zamrznuta stvarno ume da bude suva, pogotovo kad se dugo peče. na način na koji ljudi umeju da upropaste i lososa ili odrezak tune - redovna stvar po BG restoranima kojima je meni na liniji cezar salata - brancin - losos - biftek u biberu - tiramisu , tanjiri ukrašeni redukcijomom balzamika, a imaju i rukolu. i misle da su mnogo moderni, avangardni i uošte uber kvalitetni.

e, na takvim mestima po pravilu dobijete komad ribe koja bi morala da bude sočna po definiciji, a ko njih ima strukturu vrbovog panja.

 

to i sa skušom ume redovno da se desi, po pravilu sa zamrznutom, kad se kući sprema.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, ali ova duboko zamrznuta stvarno ume da bude suva, pogotovo kad se dugo peče. na način na koji ljudi umeju da upropaste i lososa ili odrezak tune - redovna stvar po BG restoranima kojima je meni na liniji cezar salata - brancin - losos - biftek u biberu - tiramisu , tanjiri ukrašeni redukcijomom balzamika, a imaju i rukolu. i misle da su mnogo moderni, avangardni i uošte uber kvalitetni.

e, na takvim mestima po pravilu dobijete komad ribe koja bi morala da bude sočna po definiciji, a ko njih ima strukturu vrbovog panja.

 

to i sa skušom ume redovno da se desi, po pravilu sa zamrznutom, kad se kući sprema.

 

Bemliga, ja i zamrznutu odmrznem pa je uglavnom spremam u klasik varijanti, u foliji, filovanu blukom, peršunom, uljem i kolutovima limuna. I nikad mi ne ispadne suvo, mogoče ako se tretira na otvorenom, al to nisam isprobavao.

Link to comment

Prodinstao pečurke, ljutu papriku, bluk, posle nalio pavlaku, začine... Sve to preko testenine.

 

Eno je hanuma tiho jeca i govori: "Samo da poživiš, šta ću ja bez tebe."

 

E da, postao sam expert za testeninu, upravo pišem email Barilli da im se testenina treba kuvati 10min. ^_^

Link to comment

E da, postao sam expert za testeninu, upravo pišem email Barilli da im se testenina treba kuvati 10min. ^_^

 

ekspert za testeninu ne kaze testenina, nego kaze ime i prezime vrste na italijanskom ;)

Link to comment

ne znamo dal je piso da je 10 minuta previse il premalo vremena, posto ne znamo o kojoj se testenini radi. 

koliko se secam, petica je 8 minuta?! mada sumnjam da je kuvao spagete, sos je bio s pecurkama, on trazi kratku pastu.

inace, ja sam uberekspertkinja. prezirem barilu  :fantom:

Link to comment

mislim, ne bih da ispadnem opsednuta bubama, nego takav je vikend :D cesto nadjem bubice u kutijama barile, ulaze kroz otvore, shvatila sam da to pakovanje nije higijensko, ili je nasi trgovci ne cuvaju kako treba, al kapiram da je svako skladiste puno buba, cak i u evropskoj uniji. tako sam prestala da jedem moju omiljenu u zadnjih nekoliko meseci, bariline integralne pene, mnogo su dobre. kad nema buba. sad samo iz kese.

za taljatele se slazem da su super, al su tolko skupe da sam u fazonu da su za posebne prilike, a ne za svaki dan. kad nema buba... :D

Link to comment

Taljatele od spanaća, 299 rsd u Rodi na Bežaniji, našla ih sakrivene iza gomile drugih kutija. 500 gr.

I ja preferiram uz kese, doduše, mada imam kotkuće spec kutije za čuvanje testenine, vakuum.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...